Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


FETHULLAHLA YATIP FETHULLAHLA KALKANLAR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 KASIM 2017

Kısa bir sure önce “Hoca Efendi” dedikleri zaman ağızlarından bir “Hoca Efendi” daha çıkanların ikiyüzlülüğüne diyecek yok. Meğer ne Kadir Topbaş, ne İ. Melih Gökçek, ne Recep Altepe, ne Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, ne Bakan Bekir Bozdağ, ne diğer bakanlar , ne AKP’nin milletvekillerinin hiçbirisi Fetöcü değilmiş. Fetöcü olanların yanında olmayanlar da kitabına uydurulup fetöcülükten kimisi işinden oluyor kimisi de cezaevini boyluyor.

Geçmişte tümen tümün Fethullah’ı övenler şimdi bir numaralı Fethullah karşıtı olmuşlar ortalıkta fink atıp reislerinin ağzından çıkacak bir çift söze bakıyorlar. Biri ya da birileri Recep Tayyip Erdoğan’a bir eleştiri mi yaptı, koronun tekmili hazır. Eleştiri yapana demediklerini bırakmıyorlar. İçlerinde çizmeyi aşan o kadar çok kimse var ki bunlara ne söylense az gelir.

Eleştirilerin dozunun bu kadar yüksek olmasına en son CHP Sözcüsü Bülent Tezcan’ın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yaptığı eleştirileri neden oldu.

Bülent Tezcan’a eleştiri yapanlara karşı söylenecek çok şey var ama değeceğini sanmıyorum. Bunlar o kadar ikiyüzlüler ki Recep Tayyip Erdoğan’dan korkularından yaranmak için her yola başvuruyorlar. Malum bu eleştiri yapanların geçmişine bir bakın hemen hemen hepsi tartışmasız birer Fethullahçı. Şimdi kalkmışlar iz azdırmak için atmadıkları takla kalmıyor.

İş böyle olunca bunların hiçbirinin içtenliğine inanmanın olanağı yok. Çünkü bunlar; dün öylelerdi bugünse böyleler. Bu yüzden de en güven duyulmayacak kimseler olduğu için Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a bunların hayrını gör demek en iyisi.

Halk düşmanı Fethullahçı darbe girişimi eğer başarılı olsaydı bu sözünü ettiğim kimseler kesinlikle bir numaralı Fethullahçı olarak “Hoca Efendi” diyerek çevresinde kıvrandıkları Amerikan uşağı Gülen’in yanında yer alacaklardı. Oysa şimdiki hallerine bakıyorsunuz Gülen’e bir düşmanlar, bir düşmanlar ki demeyin gitsin.

Bu kadar mı? AKP ve saray iktidarı; Fetöcü darbeyi bahane edip şimdi üç aşağı beş yukarı aynı yöntemi uygulayarak muhalif herkesi susturmaya çalışıyor. Darbeci hainlerin sayesinde ilan ettikleri OHAL’le ülke yöneterek istedikleri gibi tasarrufta bulunuyorlar. Görevden almalar, tutuklamalar, baskı ve yıldırma girişimleri, sizin anlayacağınız hukuk devletinde ne olmazsa sonuna kadar o uygulanıyor.

Baksanıza Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’un istifa ederken söylediği sözlere. Sayın Erdoğan ne yanıt veriyor? Neymiş efendim, madem kendisi ve ailesi tehdit edilmiş, telefon açıp niye kendisine söylememişmiş, ülkede şikayet edecek merciler (savcılar kast ediliyor) yok muymuş?

Öyle ya da böyle, bir büyükşehrin belediye başkanının görevden ayrılmasını istiyorsunuz, o kişi demek ki yolsuzluk yapmadığına inanıyor olmalı ki istifa etmemekte direniyor. Yani ne Kadir Topbaş ne Recep Altepe ne de İ. Melih Gökçek gibi bağlılık açıklaması yaparak istifa etmiyor, bir de bakıyoruz ki tehditlerle karşılaşmış, o da ne yapsın gözyaşları arasında hem AKP’den hem de belediye başkanlığından istifa ediyor. Bu yaşananlar bu kadar açık olduğuna göre niye Cumhuriyet Savcıları harekete geçip de olup bitenlerin üstüne gitmiyor. Her olayda Cumhuriyet Savcıları sizlerden mi talimat alarak görevlerini yapacaklar?

Uzatmayalım sizler ki dün olduğu gibi bugün de fethullah’la yatıyor, Fethullah’la kalkıyorsunuz, ancak uygulamalarınızın niyeyse Fetöcülerden hiç ama hiç farkı yok. Bugün tutuklanan gazetecilerin tutuklanıp içerde kalmasına neden olacak Küçücük bir kanıt bile ortaya konulamazken Cumhuriyet Gazetesi sanıkları gibi tutuklulukları sizin anlayışınızda olan yargıçlar tarafından hükme dönüştürülmüş sanki.

Sonuç olarak Bütün ikiyüzlülere sesleniyorum.

Dün Fetöcüydünüz, güya bugün 17-25 Aralık operasyonunu milat Kabul edip ar namus tertemiz oldunuz. Kime ne anlatıyorsunuz siz? Eğer ortada işlenmiş bir suç varsa bu işin miladı mı olur? Olmaz Sayın baylar, bayanlar.

Bu yüzden de nasıl olsa gün gelecek hesabını paşa paşa vereceksiniz. O kadar!..