Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


MERZİFON EŞEĞİ YA DA MARAŞ DONDURMACISI KILIKLI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 KASIM 2017

Kadir Mısırlıoğlu’nu anımsadınız mı? İşte o kişi televizyon programında “Şimdi yeri yerinden oynatacaklar ama keşke savaşı Yunanlılar kazansaydı” demişti. Bu sözler üzerine çok tartışılmış ve de çok şiddetli tartışmalar olmuştu.

İşte bu kişi Beştepe’ye çağrılmış, AKP Genel Başkanı tarafından birçok kez ağırlanmış ve onure edilmişti. Bu kişini bir özelliği daha var, komik giysiler içinde ve başı fesli olarak görüntü vermesiyle tanınır. Sizin anlayacağınız tam da Maraş dondurmacısı kılıklı bir adamdır.

İşte bu Maraş dondurmacısı kılıklı adam üzerinden başta Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere AKP’lilerin Atatürkçülüğü sorgulanmaya başlandı. Hepinizin bildiği gibi, 10 Kasım 2017 yılı itibariyle saray ve AKP’liler de Atatürk’ü anmaya ve sahiplenmeye karar verdiler. Dolayısıyla da Ankara’ya arabalar kaldırıp Anıtkabir’in yolunu tuttular. Bunun üzerinden de sarayın ve AKP’nin Atatürkçülüğü mercek altına alındı ve sorgulanmaya başlandı. Çünkü aklı başında hemen kimsenin bunları Atatürkçü olabileceğine aklı kesmemişti.

Gelen eleştiriler içinde Gardırop Atatürkçülüğünden tutun da içtenlikli olmamaya, ve yalandan öyle görünüldüğüne kadar dozu giderek yükselen eleştiriler yapıldı.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’de bu tartışmalara katılarak sarayın ve AKP’nin Atatürkçülüğünü sorguladı ve sarayda ağırlanan Kadir Mısırlıoğlu’nu anımsatarak; “Maraş dondurmacısı kılıklı” adam diyerek Kadir Mısırlıoğlu’nu anımsattı ve içtenlikli olmadıklarını dile getirdi.

Bu sözler üzerine hemen harekete geçen AKP’nin Maraş milletvekilleri ortak bir açıklama yaparak Muharrem İnce’ye akıllarınca yanıt verdiler. O Maraş milletvekilleri ki hiçbir kıymeti harbiyeleri olmadığı için bugüne kadar adlarını sanlarını bile duymuş değiliz. Bu olay nedeniyle bunların da isimlerini duymuş olduk.

Neymiş efendim, “Maraş dondurmacısı kılıklı” demek Maraşlılara ve Maraş dondurmacılarına saygısızlıkmış. Vallahi şu Muharrem İnce ömür adam, zaman zaman öyle benzetmelerde bulunuyor ki 12’den vuruyor desem yeridir. Ya arkadaş; Kadir Mısırlıoğlu için söylenen bu benzetme ne kadar da uymuş. Hani “hık demiş burnundan düşmüş” derler ya benzetme tam da öyle bir benzetme.

Ne diyeyim bu sözü üç beş kez yinelemek bile az. Adam milyon kere milyon Maraş dondurmacısı kılıklı. Öyle olduğuna göre biz ne yapabiliriz değil mi?

Şimdi bu milletvekilleri için söylenecek sözler var. Biliyorsunuz Maraş Kurtuluş Savaşı sırasında gösterdiği kahramanlık nedeniyle Kahramanmaraş adını almıştır. Maraş milletvekilleri sanırım bunu biliyorlardır. Oysa eleştirisi yapılan Kadir Mısırlıoğlu gibi bir adam çıkmış; “Şimdi yeri yerinden oynatacaklar ama keşke savaşı Yunanlılar kazansaydı” demişti de bunların gıkı bile çıkmamıştı. Şimdi ortalığa dökülmüşler Maraş dondurmacılarına hakaret edildiğini söyleyerek akıllarınca maraşlıların gururunu okşuyorlar. Kadir Mısırlıoğlu’nun sözleri karşısında hiç gururu incinmeyenler ve hatta çıkıp tek söz bile etmek gereği duymayanlar Muharrem İnce’nin sözlerinden inciniyorlarsa önemi yoktur. Çünkü bu gibi insanlarda zaten gurur denen şeyin zerresini aramak bile beyhudedir.

Bu durumda bu sözleri eden Maraş milletvekilleri acaba saygı ve saygısızlığın arkasına ne hokkabazlıkları gizliyorlardır dersiniz?

Aslına bakarsanız bu gibi işe yaramazların çıkıp bazı sözler söylemelerinin de çok dikkate alınacak yanı yok. Çünkü bu tür davranışlar ses çıkaran teneke hesabıdır ve de bir etkisi yoktur yok olmasına da yazımızı biz yine de saygısızlık mı değil mi olduğunu anlatmak için İnce’nin sözleriyle bitirelim.

“Merzifon eşeği gibi bağırma demek Merzifonlulara saygısızlık mıdır acaba?”

Ne dersiniz, saygısızlık mıdır?