Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ABD VE TERÖR ÖRGÜTLERİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

15 KASIM 2017

Afganistan’da terör örgütü Taliban’ı kim ve ne için örgütledi, organize edip Sovyetlere karşı silahlandırdı hiçbirimiz unutmuş değiliz. ABD böyle bir örgütün kurulup her anlamda desteklenmesi ile kalmadı. Aynı zamanda bütün bölgeye ya doğrudan bu örgütün kendisinin ya da benzerlerinin kurulup yaygınlaşmasını da sağladı. Örneğin Pakistan gibi bir ülkede istikrasızlığın sürgit devam etmesi amaçlandığı, karmaşa içinde bir Pakistan’ın daha kolay kontrol edileceği düşünüldüğü için ABD dolarları dinci terör örgütlerine akıtıldı.

Afganistan’da görevini yaptığı düşünülen Taliban bahane edilerek Afganistan işgal edildi. Sonra da Afganistan saldırı ve savaş örgütü NATO ülkeleri tarafından şu an kontrol altında tutulmaktadır. İş bu kadarla kalmadı elbette. Dinci terör örgütlerinin Ortağu ve Müslüman ülkelerde kurulup eylem yapar hale getirilmesi de ABD’nin marifetiyle oldu.

Irak’ın işgal edilmesinden tutun da Kuzey Afrika’dan Çin Seddi’ne kadar geniş bir bölgede ortaya çıkan bu dinci terör örgütlerinin mizanseni CIA tarafından yazıldı. Bölgede yaratılan istikrarsızlık ve kanlı kapışmalar bahane edilerek ABD uzun yıllardır hazır tuttuğu planlarını uygulamaya soktu ve bugün Suriye’de acı olayların yaşanması da bu planın bir parçası olarak yaşandı yaşanıyor.

Uzatmaya gerek yok. ABD Taliban’dan tutun El Kaide, El Nusra, Müslüman Kardeşler Örgütü ve nihayet IŞİD’a kadar Bütün terör örgütlerinin kurulup serpilmesinde rol oynadı. Sonrası hepimizce malum. Bu terör örgütleri Suriye’ye yönelik kanlı katliamlara girişti ve bu örgütler bahane edilerek ABD Suriye topraklarında 10’un üzerinde üs kurdu. ABD’nin bu planının ortağı ise şimdilerde PYD ve PYD ile birlikte hareket eden örgütler oldu. Bildiğiniz gibi ABD desteğinde Rakka’ya operasyon düzenleyen PYD, YPG (aslında PKK’da diyebiliriz) Rakka’yı ele geçirdi. Bütün bunları olurken Rakka’da ilginç bir mizansen yaşandı. ABD ve PYD-YPG IŞİD’la anlaşarak Rakka’dan güvenlik içinde çekilmelerini sağladı.

O IŞİD ki yakın zamana kadar bölgede yaşayanları nasıl kırıp geçirdiğinden ve kadınları alıp esir pazarında nasıl alıp sattığından söz edilen örgüttü. İşte böyle bir suç örgütünün elemanları ve aileleri Rakka’dan dünyanın gözünün içine bakıla bakıla ellerini kollarını sallayarak gitmeleri sağlandı. Sonra da ABD ve ABD ile ortaklık yapan ve Kürtlerin özgürlüğü için savaştığını ileri süren PYD ve YPG güçlerinin gözü önünde başka yerlerde katliamlarını sürdürmek için çekip gittiler.

Bugün bu konu AKP’ye yakın gazetelerde büyük puntolarla verilmekte güya ABD ve PYD’nin kınandığı yazılar döşenmektedir. Şu gerçeği cümle cihan bilir ki yukarıda saydığımız İslami terör örgütlerinin tamamı bizzat AKP iktidarı tarafından giydirilip kuşatılmış, her türlü lojistik destek ve silah verilerek bölgede insanlık suçu işlemelerine göz yumulmuştur. Her ne hikmetse bugün Bütün bu yaşananları olmamış gibi göstermeye kalkan AKP ve saray iktidarı yığınların gözünü boyamak için sallama propagandalarla işi götürmeye çalışmaktadır. Oysa AKP iktidarı bölgede işlerin bu noktaya gelmesinden ABD’den sonra en önemli sorumludur. Şimdi ise kalkmış AKP yandaşı gazeteler tam da köylü kurnazlığına başvurarak Türkiye kamuoyunda AKP ve saray iktidarına arka çıkan bir politika yürütüyor.

Tamam, buraya kadar anladık anlamasına da bundan sonrası nasıl gelişecek acaba? Bunu anlamak için kehanet sahibi olmaya gerek yok. Sözü edilen teröristlerin bir kısmı Irak ve Suriye içinde kamufle edilirken diğer önemli bir bölümü de yallah Türkiye’ye kakalanacak. Çünkü bu teröristlerin bölgede işleri büyük ölçüde bitmiş olsa da anlaşılıyor ki Türkiye’deki görevi yeni başlayacak. İşte bu yüzden önümüzdeki günlerde IŞİD gibi kanlı bir terör örgütü konusunda Türkiye’nin başı epey ağrıyacağa benziyor.

Sonuç olarak takke düşmüş kel görünmüştür. Bölgede ABD’nin oynamak istediği rol bir kez daha Bütün çıplaklığı ile belli bir yere otururken ABD ile can ciğer kuzu sarması olan PYD ve YPG gibi yapıların uzun süre Ezidi ve diğer halklardan kadınlara karşı IŞİD’çıların neler yaptıklarını anlatan ve etkili olan politikaları da bir gerçekler yığını olarak gün yüzüne çıkmış oluyor.

O da Rakka’yı güvenlik içinde terkeden IŞİD’çıların seyrine çıkan PYD ve YPG’lilerdir.

Ne diyelim?

Bazıları için bu gerçek hayırlı olur inşallah…