Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SEÇİM HİLELERİ YOLDA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

23 KASIM 2017

Turgut Özal’la birlikte seçim hileleri o kadar çok tartışılır oldu ki neredeyse yapılan tüm seçimlerin sonuçlarının doğru olup olmadığı sürekli tartışıldı.

Hele AKP dönemi ayrı bir alem haline geldi. Gülen Hoca Efendi ile yedikleri içtikleri ayrı gitmeyen bugünün has AKP’lileri araları açılmadığı sıralarda davul-dümbelek seçim sonuçları ilanıyla yeri göğü inletir düşman çatlatırlardı adeta. Daha sandıkların %10’u bile açılmamışken cemaate ait ajanslar seçim sonuçlarını yüzdeleriyle birlikte açıklar olur biterdi. Oynanan bu oyunun sonucunda ise yerlerde sürünen moraller yüzünden sandık başları terk edilir, sandık başında kalanlar ise sadece ve sadece AKP’lilerden olduğu için sonuçlarda Fethullahçı haber ajansı ile ilan edenlerle neredeyse bire bir aynı olurdu.

O şaşalı günler geride kaldı. Araya kara kedi değil kara kaplan girdiği için yollar ayrıldı. Şimdi ise AKP ve saray iktidarı yine yanında başka cemaat ve tarikatlar olmasına karşın yalnız kaldılar. Deyim yerindeyse kendi göbeklerini kendileri kesecekler.

Gerçi süreç içerisinde AKP ve saray iktidarı da az yol almadı. Anayasa değiştirildi. Recep Tayyip Erdoğan’ın istediği tek kişinin her anlamda egemenliği anayasal bir zemine oturtuldu. Gelişmeler ışığında alınan yola baktığımız zaman eski ile kıyaslanmayacak bir noktada olduğumuz hepimizin malumu. Ülkede dinci. Gerici, faşist bir diktatörlük Türk/İslam sentezi ile harmanlanıp ülkemiz geniş halk yığınlarına bir güzel yedirilmek isteniyor.

Ancak bu kadarla da yetinmeyen saray işi kulpuna getirip olağanlaştırma peşinde. Çünkü bundan böyle seçimleri kaldırdım dese dünya alemin gözünde diktatörlüğü tescillenmiş olacak. Bu yüzden de seçimler olacak ama ne yapılırsa yapılsın seçimlerin AKP ve saray tarafından kazanılacağı da garanti haline getirilecek. Bunun için meclise yeni torba yasalar getirilmiş olup kimi göz boyayıcı yasaların yanında seçim yasası da bir bir geçirilerek murada erilmek isteniyor.

Bildiğiniz gibi YSK’nın en son marifeti anayasa referandumunda oldu. Referandum yitirildiği halde son dakika YSK bir karar alarak sandıktan çıkan mühürsüz oyların da geçerli sayılacağını ilan etti. Bu andan itibaren de mühürsüz oylarla sonuç değişti ve ülkenin insanlarının gözünün içine baka baka YSK suç işledi, Türkiye’nin altına dinamiti koyup patlattı ve cumhuriyetin kazanımlarını elinin tersiyle itip tek kişinin egemenliğine dönüşmesini sağladı.

İşte yeni torba yasası ile birlikte YSK’nın konumu bir kez daha iktidar çıkarına değiştirilecek. Seçim sonuçların iktidar ve Recep Tayyip Erdoğan aleyhine çıkmasının ne edilecek edilecek önü kesilecek. Bunun için sandık başlarına sandık başkanı artık siyasi partilerden kura ile seçilmeyecek. Devletin memurları bizzat atanacak.

Yani? Yanisi şu; şu Memur-Sen var ya işte o gerici güruhtan atanı verilecek. Bu kadarla da değil, gizli oy açık sayım sonuçlarına da gölge düşürülecek. Partilerin gözlemcilerine sayım sonuçlarını ve oylamaların yasal çerçevede mi değil mi görmelerine de olanak verilmeyecek. Yurttaş olarak merak ettiniz sayımların sonuçlarını görmek istiyorsunuz seyredeceksiniz buna da izin verilmeyecek.

Sözün kısası seçimler yapılacak ama asla güvenli olmayacak. Devletin çeşitli kademelerini elinde bulunduran iktidar da istediği gibi seçim sonuçlarını manipüle edecek ve böylece daha kaç balkon konuşması izleyeceğiz hep birlikte yaşayarak göreceğiz.

Ancak bu tür Abdülcambaz hilelerini göze alan bir iktidar da bilmeli ki artık bu saatten sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.