Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


UMRE YA DA MAN ADASI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

29 KASIM 2017

Bu dinci imancı takımı yakın zamanlara kadar Umre’den başka bir şey bilmez, önlerine geleni Umre’ye götürmek için çabalarlar dururlardı. Şimdi ise ufukları öyle bir genişledi ki Malta’yı haydi herkes bilir ama Man Adası diye bir devlet olduğunu hemen kimseciklerin ne bildiği vardı ne de orada alavereli işlerin çevrileceği ile ilgili bilgi sahibi olan kimse. Şimdi ise öyle mi ya? Önce böyle Küçük bir ada devleti olduğunu bu dinci imancı takımı öğrendi sonra da onların sayesinde bizler de öğrenmiş ve bilgi sahibi olmuş olduk.

Adam gitmiş 1 Sterlin’e Man Adası’nda bir şirket kurmuş. 1 Sterlin dediğiniz ne ki bu para ile bir öğle yemeği bile yiyemezsiniz. İşte böyle bir şirkete Türkiye’den milyon milyon dolarlar transfer edilebiliyor. İyi tamam da 1 Sterlin’lik bir şirkete kim ya da kimler güvenir de bu paraları peş peşe havale ederler?

Bu konuları bizler çok iyi bilmiyoruz ama Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınları iyi öğrenmişler. Oğlundan, kardeşine, dünüründen yakın çalışma arkadaşına kadar birçok kimse bu şirkete paralar yollamışlar.
Önceki gün konu basına çıtlatıldığında Recep Tayyip Erdoğan kalkıp sıcağı sıcağına yanıtı yapıştırdı.

“Benim yurtdışında param varsa Cumhurbaşkanlığı dahil Bütün görevlerimden istifa ederim” dedi ve arkasından da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ağır bir dille suçladı.

Eh, Sayın Erdoğan böyle bir açıklama yapar Kılıçdaroğlu’nu suçlarsa cümle AKP saldırganları duracak değiller ya onlar da açıklama üstüne açıklama patlattılar. Yok, belgeler sahteymiş de, Kılıçdaroğlu oyuna getirilmiş de, istifa etmesi gerekirmiş de ver Allah ver ağızlarına ne geldiyse söylediler.

Nihayetinde Kılıçdaroğlu dünkü Grup Toplantısı’nda belgeleri arka arkaya açıklayınca Bütün ülke şoke oldu ama renk vermemeye çalışanlar yine saray çevresi ve AKP’lilerdi. Onlara göre belgeler sahteydi. Kılıçdaroğlu gibi hesap Uzmanı bir adam nasıl olmuşsa olmuş bu sahte belgelerle karşıtlarını vurmak istiyordu. Gerisi sövme sayma üstünde durmaya bile gerek yok.

Oysa açıklanan belgeler tarihleriyle, dekontlarıyla, nereden nasıl ve kim tarafından gönderildiğine kadar hepsi ortada olan belgelerdi. Her ne hikmetse AKP ve saray çevresi olayın bu yönü üzerinde değil de hep birlikte sahteliği üzerinde durarak yapılan bu işin üstünü örtmeye çalışıyordu. Oysa bu şirketi kurandan tutun da kimlerin para gönderdiğine kadar hemen hepsi apaçık ortadaydı. Bütün bu gerçeklere karşın AKP ve saray çevresi bir türlü bu gözelere basmadan Kılıçdaroğlu ve CHP’yi yaylım ateşine tutarak işin içinden sıyrılacağını düşünüyordu.

Açıklanan belgelerde Recep Tayyip Erdoğan’ın kendi adı geçmiyordu ama birinci dereceden yakınlarının adı çarşaf çarşaf ortadaydı. Üstelik bu insanlara baktığınız zaman içlerinde zenginlikleri eskiye dayanan kimseciklerin de olmaması dikkat çekiciydi. Öyle ya bu zenginleşmenin ne diyelim vardı bir hikmeti işte.

Dünkü yazımızda yazdık, hani istifa edeceğinden söz ediyordu ya Recep Tayyip Erdoğan; asla istifa etmez. Çünkü açıklanan belgelerde oğlunun, kardeşinin, dünürünün, yakın çalışma arkadaşının ismi geçiyordu ama para transferinde kendi ismi geçmiyordu. Bu yüzden de kamuoyunun önüne çıkıp ne diyeceği çok açık. “Benim ismim geçmiyor, niye istifa edeyim ki” diyecek.

Haklı onun ismi geçmiyor. Daha dün Binali Yıldırım’ın oğlunun adı geçtiği benzer bir olayda ne demişti Yıldırım; “oğlumun dokunulmazlığı yok araştırılsın.” Peki, araştırılabildi mi? Ne gezer. TBMM ‘de araştırma önergeleri AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi. Şimdi aynı olay benzer şekilde koruma altına alınacak ve boşa çıkarılacak.

Diyelim ki Recep Tayyip Erdoğan’ın da adı geçmiş olsaydı ne olabilirdi ki? Ne olacak, AKP ve saray belgelerin sahte olduğum yönünde bastırır, sonra da belgelerin gerçek olduğuna dair herhangi bir merciye de gitme olanağı olmadığından üstü örtülür olur biterdi.

Şimdi gelelim işin özüne. Bu dinci imancı takımı daha düne kadar Umre’den başka bir yer adı bile bilmez dini motifler içeren Suudi topraklarında birçok yerin adını kendi çocuklarına isim olarak koyup dururken, bunlar nasıl oldu da dünyayı kıyı bucak öğreniverdiler ve nerede hangi dolap nasıl çevrilir peşine düştüler acaba?

Söyleyelim; iktidar gücü 16 yıldır bu dinci imancı takımına az şey öğretmedi. Bu yüzden de ekonomik olarak palazlandıkça palazlandılar ve her biri Karun olup çıktı.

Şimdi ise bizler; bu Karunların peşini bırakmamalı hesabını mutlaka sormalıyız mutlaka…