Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KIVRANAN AKP

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

01 ARALIK 2017

AKP kıvranıyor.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere AKP’nin tüm ileri gelenleri salvo ateşinin başına geçmiş ortalığı toza dumana katıyor. Onların söylediklerini ise bu cephenin elinde bulundurduğu televizyonlar ve gazeteler her an yayınlayarak kitlelerin gözünü boyamaya çalışıyorlar.

Bugünün yandaş gazeteleri ne başlık atmışlar görelim:

“Fetö yazdı Kılıçdaroğlu oynadı” (Sabah)

“Tankla olmadı Bank’la hiç olmaz” (Akşam)

“İftiracılarla aydı dili konuştu” - “Amerikan Tiyatrosu” (Star)

“Bedelini Ödeyecek” (Vatan - Takvim)

“Takkesiz Fetö” (Güneş)

Görüldüğü gibi Man Adası belgeleri AKP’lilerin tepeden tırnağa ayarını bozmuş durumda. Ayarı iyice kaçan ve asla ayarı tutmayan Bahçeli’nin ise söylediklerini dinledikçe insanın yüzü kızarıyor. Bahçeli de vatan millet dalaveresi ile ülkenin başına bunca çorabı örenleri savunmak için yırtınıp duruyor. TBMM’de çoğunluğu elinde bulunduran MHP destekli AKP ise açıklanan belgelerin ne olup ne olmadığını gündeme alıp araştırmak şöyle dursun peşin peşin reddederek gerçeklerin karartılmasında tıpkı Reza Zarrab olayında olduğu gibi rolünü oynayıp bir yerlere minnet borcunu ödüyor. AKP’lilere göre belgeler sahte ama araştırılması ve her türlü pisliğin ortaya çıkması için verilen önergelere geçit vermiyorlar.

Oysa meclis araştırılması yapılsa gerçekler ortaya çıkmış olsa bu sonuç AKP’nin işine gelmez mi?

Bütün bu dalavereleri oynamasının ve Kılıçdaroğlu’na demediklerini bırakmayanların hangi ipe sarıldıkları çok açık değil mi?

Neymiş efendim Türkiye kamuoyu ABD’yi düşman olarak gördüğü için iktidarın söylediklerinin dışında başka şeylere rağbet etmezmiş. İyi tamam da burada bir sakatlık yok mu?

ABD Bütün mazlum dünya halklarının başına çorap ören bir ülkedir.

Türkiye’de bu halkların dışında değildir. Bu gerçeği biz sosyalistler yeni söylemiyoruz ki. Yıllardır ABD gerçeğini dile getiriyor ve Türkiye egemen güçlerinin ABD’nin kulu, kölesi olmasını ise şiddet ve nefretle eleştiriyoruz. Bütün bunlar yaşanırken şimdi iktidarda olanlar ve son demlerinde Amerikan karşıtıymış gibi görünenler ne yapıyorlardı dersiniz? Onlar değil miydi Amerika’nın elinde gladyoya dönüşen ve gençlerimizi katledenler? Şimdi kalkmışlar gerçeklerin üstünü örtmek için Amerika’ya karşı Türkiye kamuoyunun düşmanlığına güvenerek palavra kesip duruyorlar.

Yahu sizlerde hiç mi utanma sıkılma yok? ABD denilen ülke emperyalist/kapitalist ülkelerin ağababası. Herkesi sömürmek ve baskı altında tutmak da dünden bugüne izlediği politika. Bütün bu gerçekleri daha düne kadar görmüyordunuz da şimdi mi gördünüz? Haydi, gördünüz diyelim, niye ABD’nin düşmanlık tavrı ile ülkemizde bakanlık koltuğunda oturan rüşvetçilerin yaptıklarına göz yummaya kalkarak yolsuzlukların, hırsızlıkların savunucusu kesiliyorsunuz bunu bize bir anlatabilir misiniz?

Evet, bugün tartışılanlara bakıp da kimin ne haltı yediğini anlamamak olsa olsa mankafalılık olur. Siz belgelere sahte dediğiniz zaman belgeler sahte mi oluyor? Niye bu belgelerin gerçek mi değil mi olduğunu ortaya çıkarmak hiç aklınıza gelmiyor da ağzınıza ne gelirse söyleyerek üste çıkmaya çalışıyorsunuz?

Her halinizden nelere bulaşmış olduğunuz ortaya çıkıyor.

Milletvekili mecliste bostan hoyuğu olsun diye mi seçilmiştir?

Bir yerde yanlış varsa, yolsuzluk, hırsızlık, rüşvet almış başını gitmişse milletvekilleri bunların üstünü örtmek için mi seçilmişlerdir yoksa gerçeklerin ortaya çıkmasını sağlamak görevleri midir?

İşlediğiniz haltları ya korkutarak, ya tehdit ederek, ya da dünyayı birilerine dar ederek kimse görmesin bilmesin istiyorsunuz. Eğer öyle olmasaydı yanınıza aldığınız yargı ile Man Adası belgeleri ortaya çıktıktan sonra 50’ye yakın CHP milletvekili hakkında fezlekeler hazırlattırılıp meclise göndermeye kalkışılmazdı. AKP ve MHP milletvekilleri dışında herkes tehdit altındadır.

Milletvekilleri susturulmaya çalışılan bir ülkede yurttaşın kimi kimsesi mi var?

Onlara canınız ne isterse yapar soluğunu da kesersiniz amma velakin;

keser döner, sap döner, gün gelir hesap döner…