Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HANİ İMAM HATİP YAPTIRACAKTIN?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

02 ARALIK 2017

Eski Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan ayakkabı kutularında istif istif dolarları yakalatınca yine bu dinci imancı takımından neler uyduruldu neler. Kimisi paraları Fetöcüler koydu derken, kimileri de hayır işlerinden söz edip halkın gözünü boyamaya kalkıştılar. Bildiğiniz gibi Süleyman Aslan gözaltına alınıp götürülürken kafasında bir bere, kafası önde, beli eğik yürüyordu. Suçlu olduğu da her halinden belliydi. Bütün bu gerçeklere karşı Reza Zarrab’ta dahil, bütün sanıklar bırakıldı ve paraları da kendilerine faizi ile birlikte iade edildi.

Yandaş televizyonlarda arkasında Türk bayrağı ile ekrana çıkarılan Zarrab bir kahraman edası ile ne sözler etti ne sözler. Bu sözlerle Türkiye kamuoyuna anlatılmak istenen şey neydi acaba? Zarrab hayırsever bir iş adamıdır, Zarrab Türkiye’nin cari açıklarını kapatan iyi bir yurttaştır vb.

İşte o Zarrab sizlerin kanatları arasından CIA tarafından alındı ve ruhunuz bile duymadan Amerika’da tatile çıkarılıyormuş gibi eşi Ebru Gündeş ve kızıyla götürüldü de yine de sahip çıkıp ABD’ye nota üstüne nota verdiniz. Sebebi ise iktidar olarak Türk vatandaşına sahip çıkmak olarak açıklandı. Şimdi ise Reza Zarrab bülbül olmuş şakıyor ve ne kadar kirli çamaşırınız varsa ortaya döktükçe bağrışıyorsunuz.

İftira!

Türkiye aleyhine casusluk! Diye.

Oysa sonucun bu noktaya geleceğini sizlerde en az bizim kadar emindiniz. Panik içinde olduğunuz için de ne söylediğini bilmeyen bir havada Reza Zarrab konuşmasın tek diyerek olmadık girişimlerde bulunuyor, olmadık konuşmalar yapıyordunuz.

Neymiş efendim? Reza Zarrab casusmuş. Ne güzel söylüyorsunuz da bir casusla nasıl iş tuttuğunuzu her ne hikmetse söylemek yürekliliği gösterecek kadar da yürekli değilsiniz. Bizim bildiğimiz bir kişi casussa, onunla kim ya da kimler iş tutuyorsa onların da aynı suçlamayla soruşturulması gerekmez mi? en son Amerikan mahkemelerine sahte belge götürdükleri savı ile savcılık bazı kimseler hakkında tutuklama kararı vermedi mi? Gerçi sizler ne belgesi götürüldüğünden bile habersizsiniz ama sahte olduğundan öylesine eminsiniz ki hafiyeliğinize diyecek yok da nasıl oluyorsa her şeyi elinize yüzünüze bulaştırıyorsunuz? Eğer hemen herkes için kolaylıkla casusluktan, şundan, bundan tutuklama kararı çıkaran savcılar hukuk biliyorlarsa bir de casus dediğiniz Reza Zarrab’la kim iş tuttuysa onlar için de tutuklama çıkarsa ya çıkarabiliyorsa? Meclise, CHP Genel Başkanı dahil, milletvekillerine durmadan fezleke yağdırmasını bilen savcılar iş size gelince mi elleri kolları bağlanıyor da en küçük bir soruşturma dahi yapmaya kalkışmıyorlar?

Dünya kamuoyu önünde hem Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan’ı hem eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ı hem Egemen Bağışı, hem Muammer Güler’i hem de Ali Babacan’ı suçlayan Zarrab’ın sözlerine iftira, casusluk görevini yapıyor dediğiniz için mi herhangi bir yaptırımda bulunmuyorsunuz? Baksanız ya, “Süleyman Aslan’ı ne zaman arasam benden rüşvet istiyordu” diyen Zarrab niye orada tutuklu Mehmet Hakan Atilla için “benden hiç rüşvet istemedi” diyor? Ya Zafer Çağlayan için söylediklerine ne buyurursunuz?

Bu kadar şeyden sonra Zarrab’ın mal varlığını el koyuyorsunuz da niçin onunla iş tutanların mal varlığına dokunmak gereği bile duymuyorsunuz söyler misiniz?

Ne güzel koro oluşturmuşsunuz. Bir belge mi ortaya kondu. Araştırma yapılmasına bile fırsat vermeden hep bir ağızdan bastırıyorsunuz.

“Sahte!”

“İftira siyaseti çamura battı” (Sabah)

“Man Kafa” (Akşam)

“CHP’nin Belgeli Rezilliği” (Star)

“Düğmesine Kim Bastı” (Milat)

“Yalanını Belgeledi” (Güneş)

Söze gerek yok, bu halle Nereye kadar iktidarınızı götüreceksiniz dünya alem görecek…