Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SİZE NE SÖYLENSE HAK EDİYORSUNUZ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 ARALIK 2017

Size ne söylense hak ediyorsunuz.

Ülkemizde her şey ne kadar hızlı eskiyor. Daha düne kadar Reza Zarrab’ı her kapıyı açan anahtar yerine koyan, bu durumdan da yararlandıkça yararlanan iktidar çevreleri Zarrab’ın önünde ne olmadık taklalar attılar da bizler o zamanda bu para hırsından gözü dönmüş sistem savunucularına gereken eleştiriyi yapmış ve bu bombanın ellerinde patlayacağına ısrarla değinmiştik. Konu pek ortaya çıkmadığı günlerde her şey ne kadar da güzeldi. Reza Zarrab diye bir yiğit çıkmış hem pek çok kimsenin geverine su çeviriyor hem de devletimize kazandırdıkça kazandırıyordu. Bu yüzden de AKP ve saray çevreleri Zarrab’a taa ki Amerika’da tanık koltuğuna çıkıp da bülbül kesilinceye kadar kol kanat gerdiler. Şimdi ise işin rengi değişti ve Zarrab’ın ne hainliği, ne alçaklığı ne de casusluğu bırakılmıyor. Yavuz hırsızlar sövdükçe sövüyorlar.

Örneğin Reza Zarrab’a casus diyorlar da, devletin sırlarını bu kişiye kim ya da kimlerin verdiğinden hiç mi hiç söz eden yok.

Bütün dünya kapitalist sistemin utanmaz arlanmazlığını yaşıyor. Ortaya çıkan işadamı kılıklı kimseler bir taraftan ceplerini doldururlarken bir yandan da vatana millet ne kazındırdıklarının reklamını pompalayıp duruyorlar. Oysa ortada işçiyi asgari ücrete talime zorlayan, kimsenin iş güvencesini ortada bırakmayan, tüm çalışanların her türlü sosyal haklarını gasbetmiş, daha da gasbetmek üzere işleyen bir sistem söz konusu. Bu sistemin başındakilerin işi gücü ülke varlıklarını yabancılara peşkeş çeker ve kendileri de kazanırken yalanın her türlü kuyruklusunu söyleyerek vatan, millet, Sakarya sözlerini de bir türlü dillerinden düşürmezler. Vurgun için o kadar çok yol ve yöntemleri vardır ki yurttaş birini öğrense bir diğerini öğrenemiyor. Yap-İşlet-Devret modeli de bunlardan biri.

Emperyalist/kapitalist sistemde marifet mi yok? Komünizm karşıtlığına her şeyi bir güzel oturtur, bu tehlike ile insanların gözünü boyadıktan sonra artık her türlü alavere dalevereyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsin. Bu anlamda NATO Bütün tezgahların içindedir. Dünyanın pek çok yerinde oluşturulan kontrgerilla devşirmelerine el altından neler yaptırılır neler. Üstelik bunların para kazanmaları için de her türlü tezgah kolaylıkla yerine getirilir. Kolay para kazanma yollarıyla önleri açılır. Artık bunların kimisi saygın işadamıdır kimisi de özelliklerine göre uyuşturucu ve silah kaçakçılığının yanında her türlü gayrimeşru iş yapma olanakları da kendilerine tanınır. Sonra kim ki insanın insanı sömürmediği sosyalizmi savunuyor önemine göre salınır üstüne canından edilir. Bu soysuz çetelerin bir elleri yağda bir elleri bağda iken ülkenin gerçek evladı işçiler ve emekçiler kuru ekmeğe muhtaç bırakılıp sadaka ekonomisine mahkum edilirler.

Şu ATV’de oynayan ‘Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisine bir baksanız ya içlerinde vatan millet deyince yüreklerinden coşku taşan tipler var.

Neye yarar ki onların vatan, millet severliği?

NATO’nun pisliklerinde alan açılan tipler ne zamandan beri ülke sever, hak, hukuk, adalet bilir oldu ki?

Hem bizler yakın geçmişimizde bir sürü olay yaşadık. Şimdilerde giden gitti, kalan kaldı ama tümünün bağlantılarını unutmamız olası mıdır? Kendisini unutturmuş olanlar kıyıdan köşeden başlarını gösteriyor olsalar da boğazlarına kadar suça battıkları için yine de gün yüzüne çıkıp siyasete şuna buna ayar vermeleri kolay olmuyor. Bu yüzden de eskiyen hurda deposuna gönderilirken sahneye yeni yüzler her daim sürülür sürülüyor.
Gözüne kül üfürülen Türkiye halkı kimlerle övünüp “Türkiye seninle gurur duyuyor” narası atmadı ki?

Reza Zarrab olayı da o hesaptır işte. Sözüm ona Reza Zarrab, Babek Zencani, Şems ve Felah gibi kimseler Amerikan emperyalizminin ekonomik yaptırımlarını sözde boşa çıkarmak için acayip paralar kazandılar. Yetmedi İran’I bir güzel dolandırdıkları gibi Türkiye’nin başına da çorap ördüler. Şimdi Türkiye’nin bakan düzeyinde ve önemli mevkilerde pek çok yöneticisi aldıkları rüşvetlerle bu soygun çarkının dönmesine ortam hazırlamışlar. Dağıtılan rüşvetin miktarı 10 milyar dolar civarında.

Ne güzel vatanseverlik oynanıyor değil mi? İşler tıkır tıkır işlerken bu ülkenin yiğit evladı olarak bağırlarına bastıkları Reza Zarrab şimdi casus olarak niteleniyor. Bütün bu dolapları da iktidar, sözüm ona Amerikan karşıtlığından pirime çevirmek istiyor.

Havuz medyası toptan ayakta, ortaya ne çıkarsa “sahte” diyor, Rezay’ı utanmasalar hiçbirimiz tanımıyoruz diye başlık atacaklar da bu numaraları da kimseye yutturamayacaklarını iyi bildikleri için “o kadar da uzun boylu değil” diyerek geri duruyorlar.

Ne kadar üçkağıtçı varsa, ne kadar dolandırıcı, hırsız, vurguncu ve ülke satıcısı varsa şimdilerde ortalığa dökülmüş yalelli çeker gibi “SAHTE” diyerek huşu içinde kendilerinden geçiyorlar.

Biliyoruz ve inanıyoruz ki, Hanya’yı ve Konya’yı gördüklerinde bunlarda, ne ses kalacak ne de bir nefes…