Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


NELER OLUYOR BU DÜNYADA?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

05 ARALIK 2017

Bizler tartışıyoruz; bu bunu yaptı şu şunu yaptı diye. Oysa işler çoktan çığırından çıkmış, yaşadıklarımız uluslararasılaşarak Türkiye’nin sırtına yüklenmek için tonlarca ağırlığa dönüşmüş.

İsterseniz hep birlikte şu suçlamanın yanıtını arayalım. Reza Zarrab denilen kişiyi bağrına basan iktidar yetkilileri onu her aşamada koruyup kolladılar. Tutuklandığında bile ucunun Nereye çıkacağı iyi bilindiği için kampanyalar yürütüldü. Recep Tayyip Erdoğan adı geçen kişiye bizzat sahip çıktı. Onun için ikilemeden “Hayırsever bir iş adamı denildi.” Sonra yargının elinden tereyağından kıl çeker gibi alınıp yallah salıverildi. Reza bu andan itibaren Türk bayrağının önünde Havuz medyası ekranlarından ver etti ahkam kesmeye.

O ahkam kesedursun, iktidar onu her aşamada kanadının altına almak için olmadık alavere dalaverelere girsin, elin oğlu durmadı ve kuşu alıp götürdü ta Amerikalara. Hem de olağan bir geziye çıkıyormuş süsü vererek eşi Ebru Gündeş ve kızıyla. Amerika’ya ayak basar basmaz da gözaltına alınıp bugün bu noktaya gelen süreci başlattılar. Yani sizin anlayacağınız CIA’nın başlattığı operasyona Ebru Gündeş de yardım ve yataklık etmiş oldu. Bugün boşanmaydı, şuydu buydu bakmayın bunların hepsi bir mizansen.

İktidar çevrelerine bu kadar iyilik etmiş olan Reza Zarrab aynı iyiliği misliyle iktidardan gördüğü için işin başında iktidarı arada sırada ateş bassa da rahattı. Öyle ya bunca hayırlı dostluğu Reza Zarrab elinin tersiyle itecek değildi ya? Bizler iktidar gibi düşünmedik, Reza’nın gidişini bir itiraflar zincirinin başlatılması olarak gördük. Yeri geldiğinde bunları da yazdık söyledik. İktidar bildiğini okumaya devam etti. Muteber yurttaş Reza Zarrab’a her aşamada sahip çıkıldı, taa ki Reza Zarrab’ın sanık değil tanık olduğu belli oluncaya kadar.

Tanık olarak bülbül gibi şakımaya başlar başlamaz da dünün muteber yurttaşı birden oluverdi casus. Tamam, Reza Zarrab sizin söylediğiniz gibi Türkiye aleyhine casustur, olmadık filmleri de çevirmiştir.

Peki, onunla iş tutanlara ne dendiğini söylemeye diliniz neden varmıyor?

Yoksa safın safı olarak bir kez daha mı “kandırıldık” masalına sarılacaksınız?

Ne güzel devlet çarkını rüşvetle çeviriyorsunuz, Reza’dan milyon dolarları alırken hep birlikte iyi ve afiyettesiniz, iş bu noktaya gelince mi suçlu olan sadece Reza Zarrab oluyor?

Bakın Reza Zarrab ne diyor?

Bütün bu işlerden Recep Tayyip Erdoğan’ın haberi vardır.”

Artık ne diyebiliriz ki çıkın dünya kamuoyunun ve Türkiye kamuoyunun karşısına elle tutulur bir belgeniz varsa kendinizi savunun savunabilirseniz. Bütün bu olup bitenlere için casusluk diyorsunuz ya dediğiniz gibi olsun, Reza casustur, casustan rüşvet almak suç değil midir peki? Şimdi kalkmış hırsızlığınızı, rüşvet haramisi olduğunuzu Türkiye’ye kumpas kuruluyor, bize sahip çıkın diyerek ter ter tepiniyorsunuz. Söyler misiniz bizler rüşvetçilere ve çalan çırpanlara niye sahip çıkalım ha niye?

Şu Man Adası para trafiği açıklandıktan sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na söylediklerinizi günü gününe yazdık. Böyle bir para trafiği olmadığını söyleyip Kılıçdanoğlu’nun nasıl tongaya düşürüldüğünü yazmak ve söylemekle kalmadınız kalkıp adamı bir de her türlü tehdide yöneldiniz. Bizzat Sayın Erdoğan’ın “para gitmedi, para geldi” sözü bile sizin uyanmanıza yetmedi de Bütün makam sahibi ya da değil Aktrollerinizle birlikte kampanyalar yürüttünüz.

Çünkü birisi böyle bir şey varsa bütün görevlerinden istifa edeceğini söylemişti. İstifa etmeyeceğini biliyoruz biliyoruz da sizlerde hiç mi hakkaniyet namına bir şey kalmadı?

Haydi diyelim;

“para gitmedi, para geldi” sözü sizi uyandırmadı, yine Sayın Erdoğan’ın şu sözü de mi sizi uyandırmıyor?

“Dışarıya para göndermek suç değildir.”

Bizler dışarıya masumane bir para göndermekten söz etmiyoruz. Ne alınıp ne satıldığı belli olmayan karşılıksız gönderilen milyon dolarlardan söz ediyoruz, milyon dolarlardan.

Uzatmayalım, binmişsiniz bir alamet atına hep birlikte düşmüşsünüz kıyamet yoluna.

Güle, güle!..