Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


MAŞALLAH… MAŞALLAH!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

13 ARALIK 2017

Gelmiş geçmiş iktidarların hiçbiri AKP ve saray iktidarı kadar yolsuzluk batağına batmış değildir. Ülke insanını hiçe sayıp herkesi yalanla kandıracağını düşünen böyle bir iktidarı ne Türkiye gördü ne de dünyanın herhangi bir ülkesi.

Yolsuzluklar ortaya mı çıkarıldı, koro hazır; hep bir ağızdan bağırıyorlar; “YALAN” diye. İş gerçeğin ortaya çıkması için araştırma yapılmasına gelince AKP’liler hep birlikte araştırma önergesine HAYIR oyu veriyorlar.

AKP ve saray iktidarı baktı işleri yalanla da götürmenin olanağı yok bu kez de kafaları karıştırmak ve yavuz hırsızın ev sahibini bastırması örneğinde olduğum gibi başkalarını da yolsuzluk ve hırsızlıkla suçlayarak dikkatleri başka yana çekme uğraşısı içine girdiler. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi yargı kararlarına karşın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınıyor. Bu yöntemle denilmek isteniyor ki bak biz kendi hırsızlarımızı istifa ettirdik, sizin de hırsızlarınız var, bu konuyu en iyisi daha fazla kurcalamayalım olsun bitsin.

İşte bu yüzden tartışmalar mecliste kavgalarla sürüyor. CHP Genel Başkanı hakkında ileri geri konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya CHP Milletvekili Engin Özkoç “dönek” dediği için ortalık karışıyor ve AKP milletvekilleri Özkoç’un üstüne yürüyorlar. Sonra yine aynı terane. AKP’liler Genel Başkanınıza Battal İlgezdi ile ilgili yanlış bilgi vermeyin altında kalırsınız şeklinde sataşmalar yapılıyor. AKP’li vekillerden biri çıkmış üstünde resimlerin olduğu bir karton parçasını kürsüden sözüm ona kanıt diye sallıyor. Eh ne diyelim, bir bakan rüşvet saat için peçeteye yazılmış yazıyı kürsüden belge diye sallar ve de AKP’lilerin oylarıyla Yüce Divan’a gitmekten yakayı sıyırırsa bir AKP milletvekili de kanıt diye elindeki kartonu meclis genel kuruluna gösterir ne olacak ki?

Bu arada yaşanan önemli bir konu daha var. AKP’liler Kılıçdaroğlu’na yönelik o da yolsuzluk yaptı damadı bilmem nerde rezidans aldı, falan, filan uydurmaları gündeme getirip durdukları için Kılıçdaroğlu da kalktı kendisinin ve yakınlarının mal varlığı ile ilgili araştırma yapılması için kendi milletvekillerine araştırma önergesi verdirtti. Tabi ki AKP’liler için bu da başka bir kıyamet. Kabul etseler bir türlü, etmeseler bir türlü. Kabul etseler bu kez de kendi genel başkanları da içinde başkaları için de araştırma önergesi gündeme gelebilir. Gelmese de böyle bir yola gitmezlerse en azından kamuoyu önünden işin kiri pası bir kez daha kendi üstlerinde kalır. Bu yüzden de AKP’liler aşağı tükürseler sakal, yukarı tükürseler bıyık bir durumla karşı karşıyalar. Bakalım göreceğiz AKP’liler bu sınavı atlatabilecekler mi yoksa sıfır çekip pisliklerinin üstünde Arınç’ın deyimi ile oturmaya devam mı edecekler göreceğiz.

Geçmişte Reza Zarrab’ın yalısı için kaçak kat tartışmaları olmuştu hepiniz anımsarsınız. Belediye bir türlü harekete geçip de kaçak katı yıktırmadı.Sizin anlayacağınız bir zamanlar Reza AKP’lilerin el bebeği gül bebeği idi. Adeta dokunulmazlık zırhı vardı da diyebiliriz. Şimdi ne oldu peki? Dokunulmazlık zırhı delindi ABD’nin casusu oldu, Türkiye’ye de hainlik etti. Dün önüne yatan AKP’liler böyle diyorlar. Hani Yalının çivisine bile dokunmuyorlardı ya şimdi birini değil, diğer yalıları da yıkılacakmış.

İşte böyle, AKP’nin durumu. Her şeyi inkar edersin olur biter. Baksanız ya Başbakan Binali Yıldırım’a ne diyor; “Dışardan para da gelmedi, para da gitmedi, böyle bir şirkette yok.” Recep Tayyip Erdoğan hiç değil, para gittiğini reddetmiş para geldi demişti. Oysa Binali külliyen yok deyip sıyrıldı işin içinden.

İyi yok, siz haklısınız. Belgelerde sahte. Peki, o zaman neden konu ile ilgili araştırma önergesini oylarınızla reddedip dosyayı kapatma yolunu seçiyorsunuz?

Velhasılı işiniz zor. Bir süreliğine Kudüs sorunu ile ilgilenip o ciğerini bildiğimiz İslam ülkelerin liderleri ile toplanır, düşünce alışverişinde bulunursunuz sonra siz dahil herkes yine işine bakar. Hatta alttan alta ABD’nin emriyle İsrail’i desteklemeye devam bile edersiniz. Yani sizinki dostlar alışverişte görsün hesabı. Hesabı tamam da bunca yalan ve inkar yoluyla daha ne kadar yerinizde oturabilirsiniz ki?

Ha bir de ABD bir araştırma yaptırmış. Erdoğan Ortadoğu ülkelerinden %60’a varan bir desteğe sahipmiş. Bu mümkün değil, isteyen gider kendini sınar. Ancak bizi ilgilendiren Ortadoğu desteği değil, bizi ilgilendiren Türkiye’de ne kadar desteği var onu konuşalım isterseniz. Bize göre çalınıp çırpılmadan, demokratik ilkelerden asla ödün verilmeyen bir seçimde taş çatlasa Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği %25-35 arasındadır.

Gerisi ise fasarya…

Yalana devam…