Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BAKIN DA GÖRÜN!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

21 ARALIK 2017

Süleyman Arslan denilen adam Halk Bankası Genel Müdürüydü. Zarrab’la ilişkisi ve aldığı rüşvet nedeniyle yolsuzluk operasyonunda tutuklandı. Başı önde, bereli bu adamın evinde milyon milyon dolarlar ayakkabı kutularında çıkmış o da bu paraların kaynağını açıklayamamıştı da “hayırsever vatandaşların” bu paraları kendisine imam hatip okulu yaptırması için verdiğini söylemişti. Doğal olarak bu sözlerin hiçbirisinin inandırıcı olmadığı açıkken serbest bırakılmış, paraları faizi ile geri verilmiş ve bir bankanın yönetim kurulu üyeliğine de atanıvermişti. Bu adamı Recep Tayyip Erdoğan şöyle değerlendirmiş; “aslında iyi adam, saflığının kurbanı oldu.” Bizler şimdi bu adamı değil de Hakan Atilla’yı konuşuyoruz iyi mi?

Erzurum Çat Yarmak ilkokulu’nda bir kadın öğretmen çocuklara eğitim vermek göreviyken o ne yapmış? Sınıfta çocuklara namaz kıldırmış. Sizin anlayacağınız bu tür örümcek kafalılar hayatımızın içine öyle bir girmişler ki demeyin gitsin. Bir başka deyişle ülkenin de hepimizin de hayatının içine etmişler.

Hoş, bunda anlaşılmayacak bir şey yok ya neyse. Malum Recep Tayyip Erdoğan, “dindar ve kindar” gençlik yetiştirmekten söz edince Çat Yarmak’ta görev yapan öğretmen gibi binlerce öğretmen de harekete geçmiş, iktidarın isteklerini “tertemiz” duygularla yerine getirmeye başlamışlar.

Bir başka haber de üniversitelerin ne hale getirildiği ile ilgili. Malum rektörleri Recep Tayyip Erdoğan atıyor ya, işte o rektörlerden biri Batman Üniversitesi Rektörü. Öğrencilerin kılık kıyafet meselesini hiçe sayarak okula geldikleri, kimin kim olduğunun belli olmadığı, okul içinde dolaşanların teröristte olabileceği şikayetini almış ve konunun araştırılmasını istemiş. Bunun üzerine radikal İslami gruplar “vay sen misin” araştırılmasını isteyen deyip rektörün ne fetöcülüğünü koymuşlar ne de İslam düşmanlığını ve hemen “istifa et” çağrısı yapmışlar.

Bunun üzerine yağlama bir açıklamada bulunan rektör Recep Tayyip Erdoğan’a “İslam aleminin önderi” dedikten sonra sözüm ona kendisini savunmaya çalışmış. Yani kendisini Erdoğan atadığı için Erdoğan’ın desteğini arkasına almak istemiş.

Batman Üniversitesi’ndeki olayın vahemeti bütün çıplaklığı ile ortada. Demek ki işin vahameti o kadar üst boyutlara çıkmış olmalı ki nihayetinde kendisi de dinci olan rektör dayanamayıp karşı çıkmak gereği duymuş.

Eee siz “dindar ve kindar” gençlik yetiştireceğim diye en çok oy alanları değil de siyaseten işine yarayacağını düşündüğün adamı rektör yaparsan sonucun da buraya varacağını bileceksin. Bilim yuvaları olması gereken üniversiteler, senin kafanda medrese ise olup bitenler için ne denilebilir ki? Gazetelerden resimlerini gördüğümüz kadın mı erkek mi belli değil sadece gözü gözüken kimseler de üniversite yaşam alanlarında fink atacaklar tabiî ki de…

AKP iktidarı sürekli filmi başa sarıp sarıp yeniden oynatıyor. Eğitimin içine salınan tarikat ve cemaat mensupları sözüm ona çocuklarımıza yön verip birer dinci olmalarını sağlayacaklar. Bu yüzden de hesapsız kitapsız salınmışlar öğrencilerin içine güzelim çocuklarımızın yaşam alanlarını kirletiyorlar. 16 yıllık AKP iktidarının serüveni dün de böyleydi bugün de, değişen bir şey yok. Bildiğiniz gibi dün “Hoca Efendi” ile iş tutanlar bugün İsmailağa Cemaati ile Menzilcilerle bilmem hangi tarikat ve cemaatle iş tutuyorlar. Böylece de bu yobaz sürüleri yaşamımızın içinde her daim olmayı devam ettiriyorlar.

Hoş bu dini kurumların hepsi birbirinden beter hale gelmiş. Bir bakıyorsunuz Diyanet zırp pırt yaşam alanlarımıza müdahale ediyor. Abuk subuk sorulara yine abuk subuk yanıtlar vererek zırvalamalar tavan yapıyor. Hatay Müftüsü çocukların evlenme yaşı ile ilgili bir açıklama yapıp dudakları uçuklattırıyor.

Hani bazıları ne olacak canım yobaz sürüsü deyip geçiyor ya biz geçmiyoruz. Yobaz sürüsü deyip geçmeyin onların ayak bastığı yerde ot bitmez, çim yeşermez. Onların değdiği dallar kurur, insanlığın kanı donar, geleceği kararır. Anlamak istiyorsanız şu Arap dünyasındaki yobazların ülkelerine ettiklerine bakın her şeyi bütün çıplaklığı ile hem görecek hem de anlayacaksınız.

Not: Bizim ülkemizde de örnekleri az değil hani…