Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


İŞTE HALİNİZ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

23 ARALIK 2017

Tarikat ve cemaat yurtlarından hemen her gün kanımızı donduran bir haber geliyor. Çocuklarımıza onca tecavüz olayı yaşandı bütün bu gerçeklere karşın, AKP iktidarının kılı kıpırdamadı. Yetmedi AKP’ye yakınlığı ile bilinen ve kendilerine çeşitli yetkili ünvanı atfeden yobaz sürüsü konu ile ilgili olarak sürekli konuşup toplumun duyarlılığını kanattı.

BirGün Gazetesi’nin haber yaptığı Dikili’de tarikat yurdunda yaşanan olay ise yeni bir olay. Olay’ın hemen arkasından konu ile ilgili mahkemece bu konuda yayın yasağı geldi. Yetmedi, Dikili’de adeta OHAL’in katmerlisi uygulanmaya başlandı.

Bu tür olaylar yaşandığında devletin görevi hiç kuşku yok ki bu tür yurtları daha sıkı denetim altına almak veya tümden varlığını son vermektir ama ne gezer, AKP iktidarında tam tersi yapılmakta, bir türlü olayların üstüne gidilememektedir. Gidilememektedir, çünkü geçmişte AKP nasıl Fethullah Cemaati ile içli dışlı ve hatta aynılaşmışsa bugün de pek cemaatle içli dışlı ve aynılaşmıştır.

Dün, aynı yolları birlikte yürür ve yağmurda birlikte ıslanırlarken sayısız hukuksuzlukları ve zorbalığı birlikte uygulamışlar, çıkar kavgasında yollar ayrılır ayrılmaz da birbirlerine düşerek birbirlerinin can düşmanı kesilmişlerdir. Bugün Türkiye bir otokrat kesimin elinde Fetö bahane edilerek inim inim inletilmektedir. Ancak Fetö ile düşmanlığın bütünüyle de böyle olduğunu kimseler düşünmemelidir. AKP ve sarayın bazen gizli bazen topluma sızan örnekleriyle her zaman Fetöcülerle bir uzlaşma aradığı da gözlerden kaçmamıştır. Konu ile ilgili en son örneğimiz; hiç kuşku yok ki işinden edilen yüz binlerin durumu araştırılırken bu konuyla ilgili komisyonun yaptığı açıklamadır.

Neymiş efendim; komisyon ilk kararlarını vermişmiş. Bylock kullanan herkes Fethullahçı sayılmazmış. Ne demektir bu? Hani Fetöcü sayılması için Bylock kullanması yetecekti, ne oldu yoksa iktidar uzlaşma yolu bulmak için basamakları çıkmaya mı başladı? Ne diyeceksin AKP ve saray iktidarı da haklı. Fetöcü sayılması için Bylock kullanmak yeterliyse milletvekilleri, bakanlar ve belediye başkanlarının ve AKP ileri gelenlerinin çoğu bu eleğin altına düşer. Bu yüzden de kriteri biraz arttırmak gerekmez mi? Gerektiği içindir ki, ilk iş komisyon; işinden atılanların işine dönmelerini sağlamak için böyle bir açıklama yapmak da bu komisyona düşmüş anlaşılan.

Bugünkü Cumhuriyet Gazetesi’nde Menemen olayında katledilen Kubilay ile ilgili Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın sözlerine değinilmiş. Hulusi Akar’ın konuşmasında ne cumhuriyet varmış ne de laiklik. Kimse bu olup bitenlere şaşırmamalıdır. Eğer dünden bugüne ordu içinde kendilerini cumhuriyetçi ve laik olanlar da içinde; gerçek anlamda görevlerini biliyor olsalardı hiç Fethullahçı çete orduyu ele geçirebilir miydi? Hem Hulusi Akar’dan niye cumhuriyetçi ve laik bir konuşma bekleniyor ki? O kişi ki kaç kez Suudi topraklarını aşındırmış birisidir. O kişi ki sözüm ona Fethullahçı darbe olurken derdest edilip götürülmüş de sağ salim geri getirilip bırakılmamış mıdır bırakılacağı yere? Ya bu muhteremin Kayseri’ye 3 milyon harcayarak cami yaptırmaya kalkışmasına ne denilebilir hem de görevi başındayken? Bu paranın kaynağı nedir bilen var mı? Yoksa onun paraları da Halk Bankası eski Genel Müdürü Süleyman Arslan gibi okul yaptırmak için sevapçı vatandaşlar tarafından mı toplanıp kendisine verilmiştir?

Hani şu goygoycu takımı var ya, işte bunların işleri güçleri alavere, dalavere dubara. Havuz medyası olarak isimleri geçen televizyon ve gazeteler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu neyle suçlarız da gözden düşürürüz diye gece gündüz yalan ağları örüyorlar. Kızına ve damadına ait milyon dolarlık rezidanstan söz edip yazdılar. Bu rezidansa milyon dolara talip olduklarını da açıkladılar. Kemal Kılıçdaroğlu kalkıp televizyonda milyonların önünde; kim 100 bin dolar verirse daireyi satacağım deyince her ne hikmetse bu açıklamayı yok sayıp aynı yalanlarını sürdürmeye devam ettiler de en azından bugüne kadar paramız hazır diyen Güneş gazetesi bile daireyi gelip almadı niyeyse?

Biz kime anlatıyoruz ki Bütün bunları? Siz en iyisi gidin cübbeliden sırat köprüsünü kazasız, belasız geçecek terlik, cehennemde yanmayan kefen, bilmem ne suyu alın oturun aşağı. Tuvalete başı açık gidilirse ne olurmuş, gidilmezse ne olurmuş, kurallara uyulursa kaç şehit sevabı kazanılırmış ona ve AKP ve saray iktidarının yalanlarına kanın yaşayın gidin. Sol göğsünüzde bir yürek taşıyormuşsunuz, sizin de bir vicdanınız varmış ne gam.
Kilitleyin kapısını, vurun insanlığa, yiyin insanlığın rızkını, paralarınız pullarınız olsun, zalimleşip Karun’laşın ki yanınıza bile varılmaz olsun kinden ve kibirden…