turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


2019 KIYAMETİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

09 OCAK 2018

Bütün tartışmalar ve kıyamet koparmalar AKP ve saray iktidarı için bilinmelidir ki 2019 yılında yapılacak olan seçimlerle ilgilidir. Eğer AKP ve saray 2019 seçimlerini düşünmeseydi hiçbir belediye başkanını ne görevden alır ne de onları istifaya zorlardı. Birçok belediyede yolsuzluk, rant, dinci, gerici vakıf, tarikat ve cemaatlere çekilen peşkeşler ayyuka çıkmış durumda.

Bu gidiş de ister istemez AKP ve sarayın seçimleri kazanmasını zora sokuyor. İşte bu yüzden bizzat saray ipleri eline aldı ve tek tek belediye başkanlarını istifaya zorlayarak sessiz sedasız çekilmeye zorladı.

Sonrasında olanları hepimiz biliyoruz. Herkes ar namus tertemiz edilip bir kenara çekildi. Hırsızlıklar, ihale yolsuzlukları, kayırmalar varsa istifa bile edilse yargı önünde hesap verir diye de düşünülmedi.

Öyle ki dün CNN’de Ahmet Hakan’ın programında Mehmet Metiner’den öyle savurma sözler dinledik ki insanın ister istemez bütün bunlara bakıp da hayır hak bir söz edesi gelmiyor. İstanbul eski Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş için “o muhterem bir adamdır” diye sahip çıkması yok mu bütün gerçekleri anlatmaya yetiyor da artıyor bile. Öyledir, Kadir Topbaş muhterem adamdır. İstanbul’un peşkeş çekildiğini, rant için İstanbul’un yenilip içildiğini, ihalelerin ederinden çok daha fazlaya kapatıldığını vs saymazsak gerçekten de muhterem adamdır. Çünkü istifayı basar basmaz kendisini din işlerine vereceğini açıklayıp noktayı da koymuştur. Sonra Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı İ. Melih Gökçek’e bakalım bir de. İ. Melih Gökçek ki sizler bizler gibi ekmek peşinde koşan sıradan biriyken bugün kendisine gani gani Allah ne verdiyse vermiştir. Belediye’de çevrilen ihale işleri, rantlar, bağışlar şaibelidir amma İ. Melih Gökçek için de muhterem sözü kullanılmasa bile o da AKP ve sarayın gizli muhteremidir. Bu kadarı yeter, diğer görevden alınan belediye başkanları için yazıp çizmeye gerek bili yok.

Hani dedik ya her şey 2019 seçimleri için. Eğer 2019 yerel seçimlerini AKP yitirirse domino etkisiyle hem milletvekili hem de cumhurbaşkanlığı seçimlerini de yitirecektir. Bu yüzden de AKP ve saray yerel seçimleri ne edip edip kazanmak azmindedir. Ancak ne yapsa, nasıl hesap kurarsa kursa ayağına dolaşmaktadır. Görevden alınanların yerine oturanların da eskilerden kalır yanları yoktur. İşler değişmeden belediyelerde aynı tas aynı hamam sürdürülmektedir.

2019 seçimlerini AKP ve saray yitirirse ki yitirecektir.

Türkiye de çok önemli şeyler olacağı da kesindir. Bir kez parlamenter sistem yeniden gündeme gelecek. Tek kişinin otoritesi sonlanmış olacak. AKP’nin her alanda başta adalet olmak üzere yarattığı tahribatlar kaldırılacak. Eğitim, dini anlayışa göre düzenlenmekten kurtulacak. Geniş emekçi yığınlarını köle yerine koyan anlayış hak ettiği yanıtı almış olacak. Kullanılamaz hale gelen demokratik hak ve özgürlükler yeniden konuşulmaya ve bir ölçüde de olsa kullanılmaya başlanacak. İçerde ve dışarda AKP ve saray iktidarının yarattığı yıkımın önüne geçilmesi için yeni yeni adımlar atılacak. Dış politikayı ve ilişkileri başkalarının malına talip olarak kuracağını ve sürdüreceğini düşünen anlayış sona erecek ve üreticilerimizin sorunlarına daha fazla eğilinecek. Üniversiteleri bugün medrese gibi gören anlayış yerini bilim yapılan yerlere bırakacak. Kısacası kapitalist sistem de olabilecek kimi kazanımlar yeniden yaşamımıza girerek mevziler kazanılmış olacak ve sosyalizm yolunda yürüyüş daha da bir hız kazanacak.

Bir önemli nokta ise herkesten önce çayı görmeden paçayı sıvama alışkanlığında olan Devlet Bahçeli gibi siyasetçilerin yıldızı iyice sönecek ve toplum ileri kazanımlar için yeni bir fırsat yakalamış olacak. Bahçeli ki daha önce ne söylemiş ne söylememiş ele aldığımızda bugün söyledikleriyle nasıl bir siyasetçi profile çizdiğini de bütün ülke görmüş olacak. Neymiş efendim; MHP’nin 2019’da cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’mış.

Son davranışlarıyla parti olmaktan çok Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyen bir dernek konumuna düşmüş olan Bahçeli’yi izleyen insanlara da şaşırmıyor değiliz. Dün AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’a verip veriştirirken de sıralardan Bahçeli’yi alkışlayanlar onlardı bugün de alkışlayanlar onlar. Gerçi bir avuç kaldınız kalmasına da size de aynaya bir bakmanızı öneririz. Kendisiyle bu kadar çelişen kabak bile olsa ortasında çat diye çatlardı ama siz maşallah avuçlarınız şişinceye kadar alkışlıyorsunuz. Hani ikbal desek; Bahçeli’ye var da size yok. Peki, size ne oluyor da alkış tutmaktan avuçlarınızı kızartıyorsunuz?

Ama söyleyelim; yerel seçimleri de, parlamento seçimlerini de, Cumhurbaşkanlığı seçimlerini de kaybedecek ve izzeti ikbal ile olmasa da koltuklarınızı terk edeceksiniz.

Siz; ne demek istediğimi anladınız…