turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


VE PERİNÇEK HALK TV’DE

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

15 OCAK 2018

Dün akşam Perinçek Halk TV’deydi. Durgundu, güvensizdi, belki de ilk kez düşüncelerini bu kadar zor savunur haldeydi. Zaman zaman da Cüneyt Akman’a itiraz etti. “Sen benden çok konuştun” diye. ‘Zamanın Ruhu’ programında; “Afrin operasyonu gündemdeyken Esad düşmanlığı sürdürülemez” diyen Perinçek acaba ne dediğinin ayırdında mıydı? İdlib ve çevresine ipten kazıktan kopma onca İslami terör artıkları toplanmış ve bunlar için Recep Tayyip Erdoğan oraya buraya söz yetiştirmeye kalkar ve Batı’da yeni ittifaklar arama yoluna gider, Beşar Esad’a da ağzına geleni söylerken nasıl olmaktadır da Afrin operasyonu ile ilgili olması gerekenle olan şeyleri birbirine karıştırır acaba?

Neymiş efendim Vatan Partisi iktidar olacakmış, olunca da ekonomiyi de, düzeltecekmiş, ABD’ye karşı doğru bir politika da yürütecekmiş. Her parti laf olsun diye kurulmaz. Zaten iktidarı hedeflemeyen partiye de parti denilemez. Ancak nesnel gerçeklerin dışında hayal aleminde dolaşılırsa bu hallere de sağlıklı hâl denilemez. Perinçek’i dinledikçe aklıma kendi yalanına kendisi inanan tipler geliyor. Malum, Vatan Partisi’nin hiç mi hiç iktidar olma şansı yok da.

Perinçek. Kendisine anımsatılan 12 Eylül 1980 öncesi Milliyetçi Cephe ile ilgili söz için de o zamanın milliyetçi cephesinin yanlış olduğunu, bugün kurulacak olanın da doğru olacağını söylemesi de ayrı bir garabetti. Peki, bu cephenin içinde yer alacaklar kimler dersiniz? AKP – MHP – BBP tabi bir de kendileri. Sizce kurulacak böyle bir cephenin neresi iyidir? Dinci, gerici, faşist öğretiyi kendilerine şiar edinmiş olanların cephe iktidarından dünyanın neresinde halkına bir hayır gelmiş ki bizim ülkemizde gelsin? Perinçek’in demagoji ustası olduğunu zaten biliriz de acaba bu sınır kendisi için ne ifade ediyor ki nasyonal sosyalist bir kafa ile kafamızı ütüleyip duruyor?

Bir de şu herzelere bakalım; 15 Temmuz'a 'tiyatro' demek CHP'nin FETÖ'nün yanında durmasıymış. 15 Temmuza gelinceye kadar yaşananları bir kalemde sileceksin, Fethullahçı cemaatle bugünkü iktidar her şeyi birlikte yapacaklar, bütün kumpasları birlikte kurup hayata geçirecekler ve hatta Genelkurmay kozmik odasına girilip en gizli belgeler alınıp İsrail ve ABD’ye iletilecek, Ergenekon tutuklamaları ve daha pek çok kumpasla orduya ve değerli insanlarımıza tuzaklar kurulacak, o dönemde Recep Tayyip Erdoğan kendisini davanın savcısı ilan edip Fetöcülerin oyunlarının arkasında olacak şimdi ise bir numaralı Fetö düşmanı kesilecek bizler de buna kuzu kuzu inanıp Recep Tayyip Erdoğan’ı Fetö'ye karşı mücadele ediyor diye destekleyeceğiz öyle mi?

20 Temmuz 2016 tarihinde OHAL ilan edilip Fetö'cü darbe “bize Allah’ın bir lütfu” denilerek sivil darbeye girişilip ülkenin çivisi çıkarılıp, anayasa değişikliği gerçekleştirilerek ortada ne demokrasi bırakılacak ne insan haklarına saygı duyulacak ne de hak ve özgürlüklerin kırıntısı bile bırakılmayacak ama bizler yine'de koşa koşa gidip Fetö'ye karşı mücadele ediyor savıyla Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasına dizileceğiz aklınız alıyor mu? Bu davranış Perinçek’e ve partisi Vatan Partisi’ne yakışır ama devrimciler böyle bir kirliliğe asla bulaşmazlar asla…

Muhterem, CHP’ye kafayı takmış belli. Bu yüzden de CHP iktidarını ABD projesi olarak görüyor. Öteden beri ABD’yi her şeye kadir görenlerin zavallılığıdır bu. Bu gibilere göre ABD her istediğini yapabilme gücüne ve iradesine sahiptir. İş böyle olunca da mücadeleye ne gerek var değil mi? Hem Perinçek de pekala biliyor ki bugün arkasında durduğu Recep Tayyip Erdoğan ve partisi bir proje olarak iktidara getirilmiş, bu proje sonrası iktidara gelen AKP iktidarı ise ülkenin başına her belayı açmış ve açmaya devam ederken bu kesimlerle birlikte milliyetçilik oynamak ne kadar da işine geliyor Perinçek’in değil mi? Ama bu yalanları kimse yutmayacağı gibi bu yalanlara kargalar bile güler kargalar.

Sonuç olarak dün gece Cüneyt Akman’ın programında Perinçek gerçekten de kendisi için hazin sonuçları olan bir performans sergiledi. Diyebilirim ki iyi de oldu. Perinçek zaman zaman kendisini hukukçu olarak niteler ya, bence dün akşamki programda hukukçuluğu da epey su götüren cinsten'di bana sorarsanız. Hem “hukuk altın çağını yaşıyor” diyen biri için içerde gazetecilerin yatıyor olmasının da, bir önemi yoktur zaten. Dün akşam Akman’ın sorularına verdiği yanıtlara baktığımız zaman yanıtları da çok su götürür cinstendi. İçerdeki gazeteciler için Recep Tayyip Erdoğan ne diyordu; “onlar gazeteci değil terörist.” Peki, Perinçek’in bu yöndeki değerlendirimleri nasıl? Nasıl olacak Recep ayağını kaldırmış onun ayak izlerine Perinçek basmış.

Perinçek’in kendi televizyonu var. Ne kadar havuz medyası varsa onlara da çıkmak konusunda zorlanmayacağını iyi biliyoruz.

Demek ki Halk TV’nin de ekranları kendisine açıkmış.

Her ne hikmetse Halk TV’nin çeşitli programlarında bir tek bizler akla gelmiyoruz niyeyse.

Öyle ya bakarsın zülfüyare dokunuruz diye korkuluyor olmalı…