turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HER ŞEY OLMAK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

24 OCAK 2018

Bu nasıl bir iştir arkadaş? Adama Allah’ın bütün sıfatlarını yakıştırdınız olmadı. Ona dokunmanın ibadet olduğunu söylediniz olmadı. Öyle güvendiniz öyle güvendiniz ki bu konuda kantarın topuzunu kadınlı erkekli kaçıranlar oldu. Kefen giyip karşısına dikilip yoluna öleceğinizi söylediniz olmadı. Başınıza reis ilan ettiniz bu sizi yine de kesmedi. Şimdi de kalkmış sınır tanımazın biri meclise bir kanun teklifi vermiş; “gazi unvanı verelim” diye.

Biz bütün bunlardan sonra ne diyebiliriz ki? Sayın Recep Tayyip Erdoğan, başbakan da sizsiniz, cumhurbaşkanı da. Genelkurmay Başkanı da sizsiniz, başkomutan da. Uzatmayalım “Allah’ın bütün sıfatlarını” üstünüzde toplamış olmalısınız ki sizin yolunuzdan gidenler size türlü türlü sıfatlar yakıştırıp sizi göklere çıkartmaya çalışıyorlar. Bu yüzden de yeryüzündeki bütün meslekleri sizden iyi bilen olacak değil ya o sıfatları da üstünüzde taşıyorsunuz.

Yani bu durumda siz olmasanız var ya akan sular durur, güneş doğmaz, ay geceleri ortalığı ışıtmaz, denizler, göller kurur dağ bayır otlanıp yeryüzü türlü türlü çiçeklerle donanmaz. Hiçbir Allah’ın kulu rızık elde edemez acından ölür. Bu yüzden de bir keramet sahibi olarak imam da sizsiniz baş imam da.

Neymiş efendim, bir askerimizin cenaze töreninde herkesin eşit olduğunu unutmuş, protokol az gelmiş geçmişsiniz mikrofonun başına imamın yerine getireceği görevleri yerine getiriyormuşsunuz. Eh sizi bu kadar da kıskanacaklar olacak elbette. Sizin inançlarınızda devleti yöneten kişi aynı zamanda da imam sıfatı taşıdığına göre bu yaptığınızın neresi kötü ki eleştiriliyorsunuz? Cenaze namazında da, camide namazda da protokol yerinde durmayacaksınız da nerede duracaksınız? Her şey annenizin ak sütü kadar helal size.

Ha bir de herkesin ağzının payını verip “Bay Kemal…Bay Kemal” diyerek ortalığa korku salıyormuşsunuz, salarsınız elbette. Bunca özellikleri taşıyan birinin yapıp ettiğinden sual mi sorulur?

Hem Afrin’e karşı elde edilecek yararlılıkların tüm şanı şerefi de size ait. Neden derseniz; şu Dinayet’in okuttuğu dualara göre orada göğsünü siper edenler değildir zafer kazanacak olanlar. Onlarla birlikte savaştığı düşünülen geçmişte ölüp gitmiş din iman sahibi insanlardır ki Mehmetçiklerimiz göğsünü siper edesiymiş ne önemi vardır ki bütün bunların değil mi?

Ama hiçbir şey söylendiği gibi olmuyor niyeyse. Yaşamını yitiren askerlerimizin baba ocağına ateşler düşüyor yine de o savaştığı düşünülen iman sahiplerinin en küçük bir hayrı olmuyor nedense.

Hani ne derler; “işin çivisi çıkmış.” Evet, işin çivisi çıkmıştır artık bu ülkede. SADAT’ın başkanı Adnan Tanrıverdi önceki gün Beştepe sarayında yapılan güvenlik toplantısına katılmıştır. Onu orada görenler şaşkınlıklarını gün boyu dile getirmiş, eleştirilerde bulunmuşlardır. Eleştirinin özeti ise “ne işi var bu adamın bu toplantıda” şeklindedir. Evet, gerçekten de ne işi vardır bu adamın bu toplantıda? Hangi sıfatı onu hem cumhurbaşkanı danışmanları arasına katmış ve de güvenlik toplantısına katılma hakkı elde etmesine neden olmuştur?

Geçmişte ordudaki başarıları desek değil, çünkü kendisi zaten ordudan irticai faaliyetlerinden dolayı emekli edilmiştir. Emekli edildikten sonra da AKP politikalarına uygun davranmış, sağ ve dinci gazete ve yayın organlarında görevlerine devam etmiştir. Adı geçen kişi aynı zamanda da Akit gazetesinde yazılar yazan birisidir.

Gelelim Sadat’a:

SADAT NEDİR?

Türkiye’de uluslararası savunma alanında danışmanlık ve askeri eğitim veren ilk ve tek şirket olduğu belirtilen ve eski TSK mensuplarının görev aldığı Sadat, askeri ve “iç güvenlik” yani “terörle mücadele” alanında danışmanlık ve eğitim hizmeti veriyor. Askeri ve güvenlik alanında pek çok eğitimi veren şirketin, kursları arasında “Gayri Nizamı Harp” ve “Keskin Nişancılık” gibi başlıklar da dikkat çekiyor. “Kara Harekatı”, “Keskin Nişancılık”, “Koruma”, “Tahrip”, “Gayri Nizami Harp”, “İleri Tek Er Muharebe”, “Topçu ve Havan İleri Gözetleyicilik”, “Tank / Zırhlı Araç Avcılığı” gibi kurs eğitim paketleri bulunuyor.

Bu tanımlamalar resmiyette dile getirilen tanımlamalar. Bize sorarsanız işin özü bu zatın görevinin kontrgerilla olduğudur. Artık kim ya da kimlerin ortadan kaldırılmasında görev alacaksa bu da bizim böylesi karanlık yapıya karşı getirdiğimiz eleştiridir. Bu yüzden de adı geçen kişinin güvenlik toplantısında boy göstermesinin şaşılacak yanı yoktur. Daha önce İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Tokat ve Konya’da bazı kişilerin eğitildiği yolunda kuşkularını dile getiren sözlerinin ne anlam taşıdığını bilmem anlayabildiniz mi?

Anlamadıysanız; 12 Eylül öncesi ülkemizde kontgerilla görevini üstlenmiş olanların neler neler becerdiklerine bir bakın anlayacaksınız ne demek istediğimi.