turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


OSMANLI TOKADI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

17 ŞUBAT 2018

Osmanlı tokadı falan derken geldik bugüne.

Recep Tayyip Erdoğan ve yandaşları sanıyoruz ki devlet yönetmenin atmak tutmaktan ibaret olduğunu düşünüyor olmalılar ki, durmadan atıp tutuyorlar. Sonra birde bakıyoruz ki her şey tersine dönüvermiş. Akıllarına müttefiklik ve hatta stratejik ortaklık gelivermiş.

Görüşmeler çok yönlü ve çok hızlı. Amerika’ya deniyor ki; PYD, YPG ve PKK’ya destek verme. Amerika’nın dalga geçer gibi yanıtı hazır.

PKK ile YPG’yi dövüştürelim. Biz PYD, YPG ve PKK’ya ağır silahlar vermedik ki alalım. Sonra görüşmelerden daha okkalı olanı düşüyor ajanslara. Neymiş efendim; Menbiç’i ABD ile birlikte çözecekmişiz. Kırmızı çizgimizden de ödün vermiyormuşuz. PYD, YPG ve PKK ya Fırat’ın doğusuna ya geçecekmiş ya geçecekmiş. Görüşmelerden de bayağı yol alınmış.

Peki, Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ne diyor; Ona göre her şey şaka gibiymiş, çocuk mu kandırıyormuş Amerikalılar vs, vs…

Bilmem ki vallahi, Amerikalılar çocuk mu kandırıyor, yoksa AKP ve saray iktidarı uzun zamandır ayrı düştükleri stratejik ortaklarıyla yeniden mi yan yana gelmek istiyorlar çok sürmeyecek bunu da önümüzdeki günlerde öğreneceğiz.

İş, gerçekten de şaka gibi. ABD’nin birlikte davrandıkları gruplara ağır, hafif ne kadar silah varsa Adana’daki İncirlik Üssü’nden gönderiliyor, bizde kalkmışız neler diyoruz öyle? Böyle müttefiklik olur muymuş, NATO bizimle davranacağı yerde bizi es geçip terör örgütleriyle iş tutuyormuş, ha bir de Osmanlı tokadımız var tabi…Hem bu tokat öyle etkili ki vurduk mu oturturmuşuz. Bu tokadı yiyen bir daha belini doğrultamaz, o kendini toparlayıncaya kadar bizde işimizi görürmüşüz olur bitermiş.

Hani bu Osmanlı tokadından da gına geldi. Derler ya kelin ilacı olsaydı başına çalardı, işte o hesap Osmanlı tokadı da işe yaramamış olmalı ki, Osmanlı tarihten elini ayağını çekip yok oldu gitti. Eğer Kurtuluş Savaşı’nı başarıya ulaştıran Mustafa Kemal ve arkadaşları olmasaydı, şimdi belki de Recep Tayyip Erdoğan’ın dün hasta yatağında ziyaret ettiği kadim dostu kadir Mısırlıoğlu’nun dediği gibi olacak Yunanlılar kalan topraklarımızı da işgal edeceklerdi ama ne gam; hiç değil Müslümanlık kurtulmuş olacaktı. Siz buna Kurutuluş Savaşı sonrası kurulan Cumhuriyeti de ekleyin o zaman Osmanlı silinip giderken bu ülke nasıl kurtulmuş ve bugünlere gelmiş öğrenin.

İşte bütün olup bitenler komedi mi, yoksa trajedi mi doğrusu anlamak zor. AKP ve saray iktidarının 16 yıllık iktidarında ülke bir kez daha beka sorunu ile karşı karşıya geldiyse bu da gösteriyor ki bu zihniyetin ülke için yapacağı şey kalmamıştır. Çok gerilere gitmeden sorunu anlamak istiyorsak Süleymaniye’de askerlerimizin başına çuval geçirilmesiyle başlayan öykünün bugünlere nasıl geldiğimize bir güzel ışık tutuyor olmasını doğru okuyalım ki, ABD ile müttefiklik ya da ne bileyim stratejik ortaklık neymiş anlayalım.

Ama ne demişler alışmış bilmem neden betermiş.

AKP iktidarı da ABD ile bozulan ilişkileri yeniden kuracağız diye yırtınıp duruyor.

Yırtınsın bakalım, gözünün önündeki İncirlik Üssü’nü ve burada bulunan nükleer silahları görmeyenlerin doğru doktora gidip katarak ameliyatı olması gerekir ama onlar yine de şişe dibi gözlükle idare edeceklerinden o kadar eminler ki, bir kuyuya yuvarlanmadan işin içinden nasıl çıkarlar bilinmez.