turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AKP KONGRESİNDE KAMUFLAJ ELBİSESİ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

26 ŞUBAT 2018

Ülkemiz gerçekten de ilginç bir ülke. Her yerde savaş naraları patlıyor. Ülkemizin ve bölgenin bu hale gelmesinde ağır suçlar işlemiş olanlar şimdi bu ülkenin halkının gözlerinin içine baka baka yiğitlik taslamayı sürdürüyorlar. AKP’nin il kongresi şöyle bir düşünürseniz tıpkı diğer partilerin kongresinden farkı olmayan kongreler olmalı, olmalı da her ne hikmetse böyle olmuyor. AKP’liler büyüğünden küçüğüne kendilerini öyle bir kaptırmışlar ki neredeyse mehter marşı ile oturup mehter marşıyla kalkacaklar. En tepelerinden en tabanlarına kadar gazla çalışıyorlar desek yeridir. Durmadan Hababam birbirlerine gaz verip duruyorlar.

Baksanız ya; Başbakan Binali Yıldırım kongreye kamuflaj elbisesi ile katılmış. Sanırsınız kongreden çıkıp cepheye gidecek. Kendisini dinleyenler niyeyse kongreye bu elbise ile çıkmak da nereden çıktı diye bile düşünmüyorlar. Bir coşkuya geliyorlar ki sormayın gitsin. Sanırsınız bunlar kongre bitimi doğru Afrin’in yolunu tutacaklar.

Bunlara bakınca aklıma çocukların bayramlarda, seyranlarda giydikleri polis ve asker elbiseleri geliyor. Çünkü çocuklar daha çocukluklarında gücün ne demek olduğunu öğrenirler yakınlarından. Bu yüzden de kimsenin kendisine dokunamayacağı bir gücün sahibi olmak istediklerinden bu gücün de daha çok asker ve polislerde olduğunu düşündükleri için geçiriverirler sırtlarına asker ve polis elbiselerini. Anne ve babalarsa ellerinden tutup yürüdükleri çocuklarından hem gurur duyarlar hem de görülmez bir dokunulmazlığa ulaşmış olmanın iç sevinciyle hava atarlar.

İşte Başbakan Binali Yıldırım da tıpkı o çocuklar gibi partisinin kongresinde kamuflaj elbisesi ile konuşma yapıyor. Öyle ya savaşta “başkomutan” olur da yardımcısı olmaz mı? Başbakan Binali Yıldırım da nasıl olsa yardımcısı sayılır. Ama ne olursa olsun görüntü bana çok ama çok komik geldi. Ne diyelim; demek ki, Binali Yıldırım ve başkalarının içinde asker olmak isteği kalmış olmalı ki, böyle şeylere başvurmaktan çekinmiyorlar.

Bütün bunlar yaşanırken Suriye’de olup biten insanlık dramı da her geçen gün daha da bir boyut kazanıyor. Suriye’de İslami terör örgütlerinin katliamları kimsenin aklına gelmediği dönemlerde her yer kana ve ateşe boğulurken ABD ve Batı emperyalistlerinin aklına akan kanı durdurmak hiç mi hiç gelmedi. Şimdi kalkmışlar Suriye egemenlik mücadelesinde önemli sayılabilecek yol kat etti ya; ateşkes ilanından söz ediyorlar. Bizimki de kalkmış AKP kongrelerinde kamuflaj elbisesi ile boy gösteriyor.

Suriye’de ateşkese konu olan Doğu Guta’daki bölge için bakın; Rusya’nın Suriye’deki ateşkesi izleme merkezinin sözcüsü Tümgeneral Yuri Yevtuşenko; Ceyş-ul İslam, Feylak er-Rahman ve Fetih el Şam (eski adıyla el Nusra Cephesi) terörist örgütlerinin liderlerinin Doğu Guta’daki gerilimi bilinçli olarak tırmandırdıklarını, Suriye hükümetinin bölgedeki halka yardım etmeye yönelik tüm çabalarınınsa militanlar tarafından bloke edildiğini söylüyor.

Tümgeneral Yevtuşenko, Suriye’deki terör yanlılarının Şam’ın bölge ve yerleşimlerine son 1 günde 27 mayın ve 2 füze fırlattığını, saldırılar sonucunda 4 sivilin hayatını kaybettiğini, 50’nin üzerinde kişininse yaralandığını aktardı ve “füzelerden biri Şam kentinin Ruh ed-Din bölgesinde bir konuta isabet etti. Önemli tahribat ve sivil halk arasında ölenler var. Bir günde toplam 4 sivil hayatını kaybetti, 51 sivilse yaralandı” ifadelerini kullandı.

Şimdi bölgeye insani yardım yapılacağı savı ileri sürülerek Suriye’nin başarısının önü kesilmek isteniyor. Bu işin içinde yer alanlar gerçekte sivil halka yardım yapılmasını falan isteyenler değildir. Aksine sivilleri kalkan olarak kullanan yukarıda isimlerini verdiğimiz terör grupları bir şekilde ABD’nin ve emperyalist Batı’nın yardımıyla yakalarını kurtarmak istiyorlar.

Bütün bu gelişmeler, topluma gaz vererek politik çıkarlarına alet etmenin dışında bir özellikleri olmayan AKP iktidarı ise bu andan itibaren neler olabileceğini bile kestirebildikleri yok.

Bu yüzden de onların hal ve hareketleri daha çok askeri kamuflaj elbisesi giyerek topluma ve yandaşlarına gaz vermekten ibaret.