turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BUNLAR NASIL TÜREDİ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

28 ŞUBAT 2018

Akit TV’de yayınlanan “Gün Başlıyor” programının sunucusu Ahmet Keser skandalında ötesine geçen sözlere imza attı. Keser. Zeytin Dalı Harekatı’nda sivillerin öldürüldüğü iddiasına sinirlendi ve “Sivil öldürecek olsak Cihangir, Etiler, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden başlarız” dedi.

Şimdi bu sözleri hafife alıp biraz kafayı ütülemiş olanların söyleyebileceği yolunda düşünceler ileri sürenler var. Gerçekte bunlar yanılıyorlar. Yanılıyorlar, çünkü bunların benzerlerinin Ortadoğu’da nasıl kendileri gibi düşünmeyenleri katlettikleri de eğer bizi ayıktırmıyorsa daha başka ne gibi olaylar yaşarız da ayıkırız bilemem. Hem adam baksanız ya; TBMM’dekileri de içine alan katliamdan söz ediyor. Bu sözleri edenler eğer başkası olsa çoktan TBMM başkanı ve ilgili kim varsa harekete geçer, söyleyene dünyayı dar ederdi ama kişi kendilerinden olunca söylenen sözler olağan karşılanıyor niyeyse.

Eğer, tepkiler çığ gibi büyümeseydi yine de savcıların harekete geçmesi beklenemezdi. Niye derseniz günümüzde savcılar fincancı katırını ürkütmekten o denli korkuyorlar ki, görmezden gelmek en iyisi diyerek görevlerini yerine getirmiyorlar. Hem adama bakın bir; Cihangir ve Etiler’deki yurttaşları rahat rahat öldürmekten söz ederken tınmıyor bile. Hem niye tınsın ki, adamın önünde bunca suç işleyip de herhangi bir yaptırımla karşılaşmayan sürüsüne bereket zerzevat var.

Kadir Mısırlıoğlu denilen kişi hem de ülkenin varlığına dil uzattı da ne oldu ki ona ne olsun? Bay fesli çıkmış; “Şimdi bana kızacaklar ama keşke ülkeyi Yunanlılar ülkeyi işgal etmiş olsaydı” diyebiliyor. Bu sözleri söyleyen adama yargı bir şey yapmadığı gibi Cumhurbaşkanı koltuğunda oturan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı İsmail Kahraman ziyarette bulunarak hal hatır soruyorlar. Ki bunlar Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil eden bir makamda oturuyorlar.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin televizyon kanalı ÇOMÜ TV'de 20 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan programda skandal ifadeler kullanıldı.

2. Abdulhamid'in ölümünün 100.yılı anısına gerçekleştirilen programa konuk olarak katılan ÇOMÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Abdullah Akın, 1924 yılında Çanakkale ve Bursa'daki bazı Camilerin Genelev olarak kullanıldığını iddia etti. Uzmanlık alanı İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi olan Abdullah Akın ayrıca Çanakkale'de şehit olan askerlerin yanında yaralı askerlerin de canlı canlı toprağa gömüldüğünü söyledi.

Şimdi bunlara bakıp da çileden çıkmamak olası mı? Hem bunların dili neden bu kadar uzadı; arkaları, kaleleri kimler dersiniz? Bunlar gibi uçukların Türkiye gündemini bu denli işgal etmelerine ne buyrulur peki? Ülkemizin askerleri Afrin’de canlarını ortaya koyarken, şeker fabrikaları özelleştirilip birilerine peşkeş çekilmek istenirken bu gibiler niye ortaya çıkıp da suyu bulandırıyorlar? Bulandırmakta amaçları nedir hiç düşündünüz mü?

AKP iktidarı işbaşına geldiği günden beri rant vurgun vurmaktan başka elleri neye değiyor ki? Adamların ne çevreyi ne de şehirlerimizin geleceğini taktıkları var. Karadeniz-Marmara arasına ikinci boğaz açmak için söylendiğine göre kamulaştırmalar bile başlamış. Bunlara aklı başında biri çıkıpta niye bu kanalın İstanbul, Marmara ve Karadeniz için nelere mal olacağını anlatmıyor? Vurgun insanın gözlerini bu kadar mı kör eder?

Başbakan Binali Yıldırım 28 Şubat 2018 tarihinde Grup toplantısında bakın neler diyor: “Malımızı, canımızı veririz iktidarı teslim etmeyiz.”

Bu sözlerin söylendiği bir ülkede her şeyden söz edilebilir ancak ne demokrasiden, ne eşit yurttaşlıktan ne kardeşlikten söz edilemez. Böyle konuşanlar ancak ve ancak faşist diktatörlükleriyle iktidarlarını sürdürenlerdir. Aksi taktirde bu sözlerin hesabı çok ağır olur çok.

Uzatmayalım ülkemiz, AKP ve saray iktidarının elinde uçurumun eşiğine getirildi. Bunu iyi bildikleri ve de kendilerinden hesap sorulacağı için halkı tehdit eden sözüm ona başbakan koltuğunda oturan bir kişi var.

Ama ne demişler bu saltanat kimseye kalmaz kimseye…