turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BU KONUŞMA ŞİMDİ NEYİN NESİ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 MART 2018

Bahçeli, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin olarak açıklamalarda bulunuyor. Bahçeli, TSK'nın ÖSO ile birlikte Suriye'nin kuzeybatısındaki Afrin'e başlattığı Zeytin Dalı Harekâtı için, "Afrin Suriye'nindir. Suriye yönetimi teröristle iş başı yaparsa. 100 yıl önceki topraklarımızın bir kısmını emaneten de olsa elimizde tutmanın yolu açılacaktır" dedi.

Gerek iktidar çevresinden gerekse iktidarın paçalarına iyice yapışmış olan Bahçeli’den sık sık bu ve buna benzer sözler işitiyoruz. Bu durum da ister istemez kafaları karıştırıyor ve Türkiye’nin Suriye’nin toprak bütünlüğü ile ilgili olarak ABD gibi düşündüğü yargısına varılıyor. Çünkü AKP ve saray çevresi öteden beri Osmanlı düşü gördüğü için Osmanlının elinde tuttuğu toprakları yeniden elde ederek Osmanlı olma isteğinin altyapısını hazırlayan az şey söyleyip az şeyi toplumun kafasına yerleştirmeye çalışmadı. Dönemin Dışişleri Bakanı sonra Başbakanı olan Ahmet Davutoğlu’nun ‘Stratejik Derinlik’ kitabının sanki bir derinliği varmış ve de yaşama geçirilebilinecekmiş gibi oraya buraya az laf yetiştirilmedi. Sonra görüldü ki bunların hiçbirisinin ne alt yapısı varmış ne de yaşama geçirilebilme olasılığı. Ortada dönen dolap sadece ve sadece bölgede Amerikan emperyalizmi ve İsrail’in isteklerini yerine getirmekten ibaretmiş.

Bu durumda AKP’nin sık sık başvurduğu yöntem tabiî ki de suçu birilerinin üstüne yıkıp kurtulmak olduğu için öyle yapıldı ve bu arada da Recep Tayyip Erdoğan’ın sütten çıkmış akkaşık gibi gösterilmesine özen gösterildi. Şimdilerde yine AKP saflarından ayrılmadan küskün küskün dolaşan Ahmet Davutoğlu’nun tutarsız düşüncelerine benzer sözleri ise Bahçeli devralıp dile getirmeye başladı.

Neymiş efendim; eğer Suriye teröristlerle işbaşı yaparsa imiş 100 yıl önceki topraklarımızın bir kısmını emaneten de olsa elimizde tutarmışız. Bilindiği gibi Afrin Harekatı’nda askerlerimiz canlarını veriyor ve ülkemizin dört biryanında ocaklara ateş düşüyor. Tam da böyle bir sırada Bahçeli tarafından yavrukurtlarının ayranını kabartmak için gaz vermesi çok daha zararlı sonuçları olacak konuşmalardır ki, sanırız bunların Allah akıllarını da başlarından almış olsa gerektir.

Ne diyor Bahçeli?

Eğer Suriye teröristlerle iş tutarsa bizde Afrin’deki ele geçirdiğimiz yerlerin üstüne konarız.

İyi de; ABD emperyalizminin destekleyip semirttiği ve sahaya sürdüğü İslami pek çok terörist grup hem de yakın zamana kadar AKP ve saray iktidarınca desteklenmiyor muydu?

Şu anda Afrin'e TSK’nın birlikte operasyon yaptığı ÖSO neyin nesidir dersiniz?

Suriye’nin bölünüp parçalanması için emperyalist odaklarla canciğer kuzu sarması olan AKP iktidarı değil miydi?

Bugün Suriye topraklarında ve bölgede onca kan ve gözyaşına sebep olan terör örgütleriyle kimler iş tutuyordu acaba?

Şimdi bile Doğu Guta’da Suriye’ye saldırı için ortam hazırlayan emperyalistler niye Beşar Esad Rejimi hiç kimyasal kullanmadığı halde bölgede kimyasal kullanılmışsa bunu da terör örgütlerinin kullandığı bilindiğine göre nasıl olmaktadır da geçmişteki iftiralar ısıtılıp ısıtılıp yeniden gündeme getirilmektedir?

Doğu Guta’da; Ceyş-ul İslam, Feylak er-Rahman ve Fetih el Şam (eski adıyla el Nusra Cephesi) gibi örgütlerin ne işlevi var ki ABD ve AKP ve saray iktidarı ağız birliği etmişçesine sivilleri bahane edip bu katil sürülerinin ekmeğine yağ sürmektedirler?

Ne güzel birileri terör örgütü oldukları tartışmasız katil sürülerini korumak ve kollamak için olmadık şeylere başvuracaklar ve hatta Suriye rejiminin kimyasal kullandığı yalanını ortaya atarak ABD ve İsrail’i harekete geçirmek için ortam hazırlayacak, kimse buna bir şey diyemeyecek; Bahçeli gibi tescilliler çıkıp Suriye rejimi teröristlerle işbaşı yaparsa topraklarına el koyarız tehdidinde bulunacak bu nasıl bir kafadır acaba?

Hem tam da Afrin Harekatı böylesine zor bir döneme girmişken Bahçeli’nin çıkıp cart curt etmesi kimin işine yarayabilir ki?

Hani bizler bu gibi konuşmaları duyunca aklımıza neler gelmiyor neler. Sanki birileri bir yerlerin hizmetinde gibi. Yukarıda saydığımız Suriye’nin bütünlüğüne göz dikmiş olan İslami terör örgütleri nasıl ABD ve İsrail’in hizmetinde iseler bazılarının da onlardan kalır yanlarının olmadığını bütün çıplaklığı ile görüyoruz ne yazık ki. Oysa bunlar az kükremediler İsrail Kudüs’ü başkentleri ilan etti, Amerika da hemen tanıdı diye.

Bize göre Bahçeli’nin bu konuşması sanki işaret fişeği gibi.

Hem kendilerinin hem de AKP ve saray iktidarının gizli niyetlerini açığa vuran bir anlayışla söylenmiş olmalı ki, kimsenin bu kafa ile ne Türkiye’ye ne de bölgemize yararı olmaz.

Olsa olsa bu tür niyet beslemeler emperyalizmin ekmeğine yağ sürer o kadar…