turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÖZELLEŞTİRME MERAKI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

13 MART 2018

AKP iktidara geldiği günden bu yana durmadan bir şeyleri özelleştirip satıyor. CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer sormuş bakan Ağbal yanıtlamış. Neler satılmış bakanın ağzından duyalım.

101 kuruluştaki kamuya ait paylar, 10 adet liman, 90 elektrik santrali, 40 adet işletme, 11 adet otel/sosyal tesis, 3703 adet taşınmaz, 37 maden sahası, 3 adet gemi, 6808 adet makine, 155 isim hakkı-marka, araç muayene hizmeti. Bakan Ağbal bu satışlardan da 60.9 milyar dolar da gelir elde edildiğini söyledi. Paraların ne yapıldığı bir yana, bugün özelleştirilen pek çok fabrika artık üretim yapmıyor. Bu fabrikaların arsalarına gökdelenler, AVM’ler yapılmış.

İşte bu kafada olan AKP iktidarı bu kez de Türkiye için stratejik öneme sahip şeker fabrikalarını özelleştirmeye soyundu. Yetkililer özelleştirmeyi burada üretim devam edecek, çalışanların hiçbiri işinden olmayacak deseler de şurası bir gerçektir ki ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. AKP iktidarı bugüne kadar özelleştirerek hangi sonuçları elde etmişse şeker fabrikalarının özelleştirilmesi de aynı şekilde sonuçlanacak ve Türkiye sayamayacağımız kadar çok kayba uğrayacaktır. Bütün bu gerçeklere karşın, AKP sözcülerinin ülke çıkarlarını değil de Cargill gibi tröstleri savunması da çok ilginç ve çok öğretici gerçekten.

Bizler bunları yaşarken bir de görüyoruz ki, yıllık cari açık 50 milyar doları aşmış. Sizin anlayacağınız Türkiye ekonomisi göz göre göre iktidarın eliyle batırılıyor, ceremesi de halkın sırtına çekmesi için yükleniveriyor.

Hani şeker fabrikaları zarar ettiği için özelleştiriliyor deniyor ya, aslında zarar etmiyor ettiriliyor. Yani bakın satmazsak zarar ediyoruz demek ve kendilerini haklı çıkarmak için bir iktidar gözümüzün içine baka baka yalan söylüyor.

Hoş iktidar madem zararlarla bu kadar ilgileniyor diyelim; sarayın giderlerini niye görmezden gelerek halkı uyutmaya çalışıyor? O saray ki; 13 günlük gideriyle zarar ettikleri söylenen tüm şeker fabrikalarının zararlarını kapattığı gibi 2,5 milyon insanın da iddia ediyoruz ki hayatını kurtarır. Bu konuda CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu’nun söyledikleri bütün çıplaklığı ile ortadadır. Aykut Erdoğdu’nun söylediklerin göre 2016 yılında şeker fabrikaları 76 milyon zarar etmiş, oysa sarayın harcamaları 650 milyon lirayı bulmuş. Örtülü ödenekten harcanan para ise 1 milyar 650 milyon lirayı buluyor.

Şimdi varın gerisini siz düşünün. İktidar eliyle ülke nasıl batırılırmış görün ki gerçeklerin yanında olun, palavraların değil.

Yaşadığımız ülkede hiçbir şey konuşulamasın, halka gerçekler anlatılmasın diye AKP milletvekilleri yeter ki seçimi kazanalım diye meclise MHP Genel Başkanı Bahçeli ile birlikte lök gibi oturmuşlar ve sabaha kadar hazırladıkları hile yasalarını çıkarmak için mesai yaptılar. Yangından mal kaçırır gibi çıkarılan hile yasaları başka türlü çıkarılamayacağı için uyurgezer hale gelmiş MHP ve AKP milletvekilleri ile açıktan açığa seçimi hile yaparak da olsa ne pahasına olursa olsun kazanacağız mesajını vermiş bir güzel dünya aleme ilan etmiş oldular. Bu seçim sistemi ve hile yasaları ile nasıl sonuçlar elde edileceğini dünya alem görür ve demokratik olmayacağını söylerken nasıl olmaktadır da AKP ve küçük ortağı MHP halkın gözünün içine baka bakan yalanlarını sürdürüyorlar dersiniz.

Bu partilerin yapacakları bir şey kalmadı. Baksanız ya, MHP bütün yurtta 18 Mart’ı anmak için bütün şehirleri pankartlarla donatıyor. Kimse de bunlara bu değirmenin suyu nereden geliyor diye sormuyor. Neymiş efendim; ŞÜHEDAYA VEFA – MİLLETE BEKA imiş. Hadi ordan sizde beka satıcıları.

Yani sizin anlayacağınız bu tür tevatürlerle yaşamını yitiren yitirmeyen bu ülkenin gelmiş geçmiş tüm evlatlarının kemiğini sızlatan bu ortaklıkla ülke öyle bir yere götürülüyor ki, bunların yaşattığı felaket 50 yıl uğraşılsa gerçekten de düzeltilemez. Sizin anlayacağınız AKP iktidarı MHP’nin de yardımı ile ülkeyi öyle bir ateşin içine attılar ki, gerçekleri ne kadar dile getirsek yetmez. Bugün iktidar ortaklığına soyunan MHP’nin elinde kalan bir avuç ülkücü gece gündüz şehirleri MHP’nin afişleri ile donatıyor. Çünkü biliyor ki 2019 seçimleri sonrasında hile ile de olsa seçimler kazanırlarsa bu güruh devletin kadrolarına doldurulacak ve yukarıdan aşağı bir güzel ülkeyi soyup soğana çevirecekler.

Sonuç; bizim yukarıda dile getirdiğimiz rakamları MHP’nin ya da AKP’nin bilmiyor olması düşünülebilir mi?

Her şeyi bal gibi de biliyorlar.

Yani bile bile suç işlemeye devam ediyorlar da bunun bir de hesabı olacağını bilmeliler tabi.

Biz söyleyelim de…