turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BİRAZ UTANIN BİRAZ SIKILIN

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

18 MART 2018

Sizin yüzünüz manda derisi ile mi kaplı? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı nasıl kalkar da metro hizmetinin partilerine en çok oy çıkan yerlere götürüleceğini söyleyebilir. Neymiş efendim; AKP’ye en çok oy Arnavutköy’den çıkıyormuş da bu yüzden de metro hizmeti alacakların başında Arnavutköy geliyormuş. Eee Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal; siz nasıl olur da gönül rahatlığı ile bu sözleri söyleme hakkını kendinizde görürsünüz? Siz salt AKP’lilerin Belediye Başkanı mısınız? Ya da buralara götürülen hizmetin parası partiniz AKP’nin ya da sizin babanızın cebinden mi çıkıyor da laf ola beri gele cinsinden sıkıp duruyorsunuz?

Hani size azıttınız desem, azıtmak ne söz, azıtmanın bile çok ötesindesiniz çok. Bu yüzden de bulunduğunuz mevkiye kimin iradesiyle gelirseniz gelin bu davranışınızın elbette hesabını vermekten yakanızı kurtaramayacaksınız. Öyle sanıyoruz ki siz ve sizin gibileri bu ülkeyi yağma Hasan’ın böreği yerine koyuyorsunuz. Bir yandan löpür löpür kendi midenize indirirken diğer yandan da yandaşlarınıza peşkeş çekmek alışkanlığı içindesiniz. Ama unutmayın ki İstanbul halkı size anladığınız dilde konuşacak ve tıpkı çıkrık gibi tarihin çöp sepetine atılmaktan yakanızı kurtaramayacaksınız.

Ey AKP’liler; hani 16 Temmuz günü Genel Merkezinize bayrak ve Atatürk’ün dev resmini asmıştınız sonrasında da birileri sizlerde değişiklik arayıp hatta bu değişiklikte kendilerine pay çıkarmışlardı ya, şimdi ne güzel de gerçeğinize anında çark ettiniz. Bu yüzden de Vatan Partisi inanıyorum ki sizdeki bu hallere çok üzülmüştür çok. Bugünlerde Bahçelisinden AKP’lilere kadar herkes Çanakkale Zaferi’nden söz edip atıp tutuyor. Siz atıp tutanların en tevatürlerindensiniz. Niye derseniz 14-15 yaşında çocuklarımız orada yaşamlarını yitirdiler. Orada düşmanla çarpışan en seçkin ülke evlatlarını bile yadsımak sizin işiniz oldu. Utanıp sıkılmasanız diyeceksiniz ki orada ne 14-15 yaşında çocuklarımız ne de ülkenin en seçkin evlatları çarpışmadı. Düşmana topraktan fışkıran şehitler karşılık verdi. Eh böyle deyince de Mustafa Kemal’in ya da 14-15 yaşında çocuklarımızın ve ülkemizin en seçkin evlatlarının işi ne orada değil mi?

Durum bu olunca da size yamanan sanatçı bozuntularıyla çekimler yapmışsınız. Afişler hazırlamışsınız ama bir tekinde bile Mustafa Kemal yok. Oysa dünya alem bilir ki, Mustafa Kemal yoksa Çanakkale Savaşı da zaferi de yoktur. Ülkenin kültürden yoksun Kültür Bakanlığı nasıl olur da gerçekleri atlayıp 80 milyon insanımızın gözünün içine baka baka bu haltı işleyebilir? Halt diyorum çünkü bu aymazlığın başka türlü adlandırılmasının gerçekten de olanağı yoktur. Tamam, ceddinizle cibilliyetinizle Mustafa Kemal’e düşmansınız bunu anladık da, bu davranışlarınızla nasıl olacak da tarihi ülke ve dünyanın aklından düşüncesinden sileceksiniz hiç düşündünüz mü?

Çam devirmeye gelince üstünüze yok. Genel Başkanınız cumhurbaşkanı sıfatı ile böyle bir emir veremez de sanırım AKP’li olarak emir buyurmuşlar. Çanakkale Belediye Başkanı Çanakkale Zaferi törenlerinde konuşturulmayacak diye. Eh haydi dediğiniz olsun konuşturulmasın da böyle bir davranışın sonuçları hiç hesap edilmiş mi acaba? Ülke insanlarının birbirinden nefret etmesini sağlayarak mı her şey yoluna girecek? Ya da Çanakkale Zaferi kime ait, bu zafer bütün bir halkın yazgısı ile yakından ilgili değil mi? Bu kadar ayrımcı davranarak siyaseten birilerini cezalandırmış gibi görünebilirsiniz ama bunu da başaramadığınız açıkça ortada değil mi? Konuşturmayacaksınız da ne olacak, bizler sizin konuşmalarınızdan önce dinledik Çanakkale Belediye Başkanı’nın konuşmasını.

Parti olarak iktidarda olabilirsiniz. Ama parti olarak kendinizi devlet yerine koyduğunuz zaman işin rengi de değişir gidişi de. Onca yanlış politikalar sonucu Türkiye’yi biz söylemiyoruz kendiniz söylüyorsunuz Beka sorunuyla karşı karşıya getirdiniz. Baksanız ya Bahçeli’nin bile partisinin kongresinin başat konusu ‘ŞÜHEDAYA VEFA –MİLLETE BEKA’ değil mi? Attığınız her adım ortada hiçbir değer yargısı bırakmıyorsa ne güne beka konusunu gündeme getirip getirip duruyorsunuz. Sayın Recep Tayyip Erdoğan AKP kongrelerinde yine gaza gelip söylenmemesi gereken bir sürü şeyi bir çırpıda söyleyip geçiyorsunuz. Bugüne kadar dikkat ettiğiniz bir tek şeye rastlamadım. Bunları yaparken elbet bir bildiğiniz vardır ve zaten sizi dinleyen yandaşlarınız da böyle düşünüyor olmalılar ki elleri patlayıncaya kadar sizi alkışlayıp duruyorlar. Ama ortada da bir gerçek var. Ülkenin geldiği nokta iyi bir yer değil. Söyler misiniz şimdi sizler bu ülkeyi nasıl bir rejimle yönetiyorsunuz? Ya da daha da sıkılayarak varmak istediğiniz hedef nedir?

Size bir ilginç konuşma daha verip yazımı bitireyim. AKP ilçe kongresinde konuşan Enerji Bakanı Berat Albayrak; “Afrin’de öldürülen terörist sayısının üçte birini İHA ve SİHA’larla gerçekleştirdik. ‘Türkiye istediğinde neyi başarır’ı Bayraktar Grubu sayesinde gördük.” Dedi ya, bu ülkenin varlıklarının kime peşkeş çekildiğini varın artık siz görün. Oysa başka ülkelerde iktidar yakınları bu tür konularda devletten ne ihale alır ne de ısmarlama imalatlara girişir. Bu tür tevatür şeyler bir tek bizim ülkemizde olur, olunca da işte böyle bal tutan parmağını yalar.