turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ELİTAŞ DİLİ PAS

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

22 MART 2018

Şamil Tayyar’ın sözleri ağır bir taş gibi AKP ve saray iktidarının kapısının önüne düştü. Çünkü Şamil Tayyar; FETÖ davalarını gündemine alarak işin içinde fetöcülerin bırakılması için milyon dolarlar döndüğünü söyledi. Bu konuda kurulan borsalardan da söz eden Şamil Tayyar’ın işareti ise yine doğrudan doğruya AKP’nin içindeki hukukçuları işaret ediyordu. Üstelik onca tartışmalar sonrasında da Şamil Tayyar geri adım atmdı, söylediklerinin arkasında durduğunu söyleyerek bir kez daha fincancı katırlarını ürkütmüştü. Devamında neler yaşanır bilemeyiz ama Şamil Tayyar’ın konuşması hiç kuşku yok ki iktidarın kendisiyle ilgili de net bilgiler veriyor kamuoyuna.

AKP’nin yerli taşlarından birisi var. Mustafa Elitaş. Bu kişi AKP içinde bir yerlere yaranmak için en çok çabalayanların başında olmasına karşın bugüne kadar kimse onun özelliklerini keşfedip de bakanlık koltuğuna otursun bile demedi. Ancak her konuda olduğu gibi Mustafa Elitaş ortaya atılıp bugüne kadar neler söylemedi neler. Bu tür davranışları niçin ve de kimin için sergiliyor kuşkusuz kendisinin bileceği iştir. Ancak Şamil Tayyar’ın açıklamalarından gocunmuş olmalı ki çıktı bu konuda da paslı dilini konuşturdu. Elitaş’a göre Şamil Tayyar’ın son çıkışı Fetöcülere karşı verilen mücadeleyi sulandırıyormuş.

İşin bu noktası üzerinde durmak bizim işimiz değil. Ancak Şamil Tayyar’ın da söylediği gibi şu sözlerin neresinde bir eksik varsa çıkıp onu da Eli taş, dili pas olan Mustafa Elitaş açıklamalıdır.
“Örgütün altı ibadet, ortası ticaret, üstü ihanetti. İhanet kısmının kaçmasına göz yumuldu. Birçok ilde FETÖ borsası kuruldu. Milyon dolarlar dönüyor. Sıkıntı büyük…”

“Devlette hâlâ görev yapanlar var. Kripto falan deniyor ya, hayır açık. Herkesin kendine göre bir adamı var. Bir şekilde korunabiliyorlar. Cumhurbaşkanımızın etrafı bile kuşatma altında…”

Örgütün altı ihanet, ortası ticaret, üstü ihanet diyen Şamil Tayyar’ı AKP ve saray iktidarının hangi yaptıkları yalanlayabilir? Şamil Tayyar’ın üstü ihanet dediği insanlar bu ülkeden nasıl olmuştur da birer ikişer uçup gitmişlerdir? İbadetine ve ticaretine gelince ülkede nelerin döndüğünü bilmeyen mi var? Her neyse işte bu konuyu da tersine çevirmek nasıl olmuşsa yine Mustafa Elitaş’a düşmüştür.

İşin burasını geçiyoruz. Çünkü AKP ve saray iktidarı konunun üzerinde durur ya da durmaz kendi bileceği iştir. Savcılar demiyoruz; çünkü saraya harekete geçin deyinceye kadar savcılar ellerini bile kıpırdatmayacaktır.

Şimdi gelelim yine Mustafa Elitaş’ın şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile ilgili ettiği sözlere. Elitaş televizyona çıkmış konuşuyor. Neymiş efendim; fabrikalar özelleştirildiğinde buralarda çalışan işçilerin hiçbirisi sokağa atılmayacaklarmış. İsterlerse aynı yerlerde çalışacak, istemezlerse devletin birimlerinde çalışmaya devam edeceklermiş. Hem öyle özelleştirilen fabrikalarda işçiler çalışmayı beğenmediler talep edip yeniden devlet içinde kendilerine iş verilecekmiş. Ve hatta aradan üç yıl geçse bile bu söz geçerliymiş. Kendisi bu konuda hükümetin adına konuşuyor ve söz veriyormuş.

Söyleyelim; bugüne kadar AKP hiçbir zaman özelleştirilen yerlerde işçilerin işlerinden olmasını engeleyemediği gibi özelleştirilen fabrikalarada da üretimin devam etmesine sağlayamamıştır. Haydi, bizim dışımızda da pek çok kimsenin yazdıklarını bir kez daha yazarak sizleri yormayalım ama şeker fabrikaları için söylenen sözler hiç de Mustafa Elitaş’ın söylediği gibi değildir. Çünkü uzun zamandır şeker fabrikaları satılacağı düşünüldüğü için buralara yeni işçi alınmış değildir. Bu yüzden de işçilerin büyük bir bölümü emekliliği gelenlerden oluşmaktadır. Sayıları az olan kısmı ise yine de işlerinden olmakla karşı karşıyadırlar ama şeker fabrikaları özelleştirildiğinde zarar görecek olanlar sadece emekliliği gelmeyen işçilerden ibaret değildir. Şeker pancarı özelleştirildiğinde pancar üreticisinden, besicilik yapana, taşımacılık yapan yurttaşımızdan esnafına kadar on binlerce yurttaşın yaşamı doğrudan etkilenecek ve şeker fabrikalarının özelleştirilmesi ile birlikte çok geniş bir yurttaş kitlesi işsiz ve ekmeksiz kalacaktır. Siz buna bir de yurttaşların Nişasta Bazlı Şeker yemek zorunda kalmalarını, sağlıklarının bozulacağını ekleyin. Elitaş’ın söyledikleri salt işçileri kast ederek bile olsa yalandır, yığınları kandırmaya yöneliktir. Daha da önemlisi şeker fabrikaları ile birlikte bu işten geçimini sağlayanların da canına okunması demek olduğu için bunların halkın önüne çıkacak yüzleri bile kalmamıştır. Sayın Mustafa Elitaş; Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın Turhal’da neyle karşılaştığını biliyorsun, istiyorsan, sıkıyorsa yurttaşların karşısına çık bu sözleri söyle de o zaman gör neler yaşayacağını.

Hem siz niye konuşuyorsunuz?

Hükümetin Bakanı mısınız, yoksa bu halkın garantisi siz misiniz?

2019 ya da erken yapılacak seçimleri kazanma garantiniz mi var?

Yerinize sizi kazıkla mı çaktılar da kurum olmaya yakışır tarzda konuşmuyorsunuz da milleti kandıran onca feleksizin ağzıyla konuşuyorsunuz?

Konuşun, konuşun da, halkın da artık sizin elinizin taş, dilinizin pas olduğunu bildiğini de unutmayın.