turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KÖYLÜ KURNAZLARI PANİK OLDU

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

23 NİSAN 2018

Bildiğiniz gibi seçimi kazanmak için her türlü hileye başvuran ve bu yönde yasalar çıkaran AKP ve saray iktidarı ve küçük ortağı MHP öyle bir telaşlandılar ki, bütün sözcüleri atağa geçtiler. Neymiş efendim CHP; seçime sokulmak istenmeyen İyi Partiye 15 milletvekili vererek bunların hesabını nasıl bozarmış. Yok bu Güneş Oteli operasyonuymuş, yok, bu yapılanlar ahlaka sığmazmış, yok, Atatürk’ün partisi CHP ne hallere getirilmiş miş her taraftan ayakta ve ataktalar. Bir de solculuk taslayarak eleştiri kervanına katılanlar var. Onala göre de CHP nasıl olurmuş da sağ hatta faşist bir partiye destek çıkarmış.

Köylü kurnazları hem suçun âlâsını işliyor hem de başkalarını göstererek suçluya bak suçluya diyerek ortalığı velveleye veriyor. Bekir Bozdağ ahlaktan söz ediyor ya insan oturup bir düşünür. Bekir Bozdağ gibiler ki iradelerini ipotek altına vermişler saraydan ne emir gelirse başüstüne çekip yerine getiriyorlar. Onca hukuka aykırı, ahlaki değer ölçülerine vurulduğunda hiç mi hiç ahlakın kırıntısına rastlanmayacak işler becerilmiş amma dönüp niyeyse kendilerine bakmak onların hesabında yok. Bu yüzden de cümbür cemaat ortalığa düşmüşler CHP üzerinden ahlak dersi vermeye kalkışıyorlar. Kendileri yaparken ahlak mahlak ölçüsü aramak akıllarına bile gelmiyor ama kendi elleriyle yargıyı emir kulu haline getirip sarayın sultasına vermenin hiç mi hiçbir mahsuru yok. Bu yüzden de Yargıtay’dan İyi Parti’nin seçimlere gireceği yönünde bildirim yapılırken bunlar görülmüyor, İyi Parti’nin seçimlere girmesi yargı maarifeti ile engellenmek istendiği için CHP bu oyunu bozuyor o zaman da CHP’ye her şeyi söylemeyi kendilerinde hak görüyorlar. YSK ne kadar da kurnaz. İyi Parti’nin seçimlere giremez hale düşmesi için girip girmeyeceği konusunda açıklama yapmayıp bekliyor ki, açıklama yaptığında iş işten geçmiş olsun. CHP de bu oyunu görüyor ve oyunu bozarak bize göre tarihi bir karara imza atıyor. Zokayı yutmuş olan Tayyip tayfası ise başlıyor bağrışıp çağrışmaya.

Ülkenin insanını hiç yerine koyanların seçim yasalarında hile için yaptıkları değişiklikleri gözleri bile görmüyor. Olağan bir seçimde %3’leri bile göremeyecek olan MHP’nin Genel Başkanı Bahçeli’ye erken seçim çağrısı yaptırılarak muhalefet kan uykudayken vurulmak isteniyor. Hile hurda bir yana kimin seçimlere gireceği kimin girmeyeceğini de iktidar belirliyor her ne hikmetse. Eğer öyle olmasaydı; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan gelen bilgiler ışığında YSK oturur bir karar verir ve de hangi partiler girecekse açıklardı. Öyle olmuyor, bilinen bir yerlerden gelen baskılar nedeniyle acıkama yapılmayıp beklemeye alınıyor.

Uzatmayalım, CHP tarihi bir karar alarak iktidarın oyununu bozmuştur. Bu konuda Kılıçdaroğlu’nu kutlamak gerekiyor. Çünkü gelinen noktanın aciliyeti nedeniyle AKP ve MHP’nin oyunu bozulmuştur. Dile getirildiği üzere demokrasi kurallarını hiçe sayan bir iktidar sözkonusu olup ülkeyi tek adam rejimiyle yönetmeye karar vermiş ve faşizan uygulamalarla ülke yöneten, bu yönetme isteğini de önümüzdeki erken seçimlerle iyice ağırlaştırmak isteyen demokrasi güçlerinin karşısında bir cephe bulunmaktadır.

Evet, bu raundla oyun bozulmuştur. CHP ikinci raundda da başka kararlar vererek AKP ve MHP “cumhur ittifakını” felç etmelidir. Bize göre ikinci adım da seçimlerde kendisini ifade edemeyen sol ve sosyalist kesimde yer alan demokrasi bloğunun da bu mücadelede yerinin olduğu bağlamında atılacak adımlardır. Eğer bu adım da atılırsa soldan mücadelenin içinde yer alacak olan özellikle sosyalist partiler mücadelede yer aldıklarında büyük bir çekim merkezi oluşturulmuş olacak ortaya çıkan enerji ile birlikte “milli ve yerli”, “cumhur ittifakı” adına ne derseniz deyin yerle yeksan olmaktan kurtulamayacaktır.

Son söz, bu yeni fırsat kaçırılmamalı, demokrasi güçlerinin birlikteliği ne pahasına olursa olsun gerçekleştirilerek faşist diktatörlük heveslilerinin bileti kesilmelidir.