turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


1 MAYIS

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

1 MAYIS 2018

Ülkemizde ve dünyada; 1 Mayıs işçilerin, emekçilerin birlik, dayanışma ve mücadele günüdür. Bu yüzden de bütün emekçiler nerede bulunuyorlarsa bu bilinçle hareket etmeli ve de devrimci tavırlarını ne pahasına olursa olsun göstermelidir. Gösterenlere sözümüz yoktur. Göstermeyenlere gelince onlara söyleyecek söz bile bulamıyoruz.

Birlik dedik, dayanışma dedik, mücadele dedik. Dedik çünkü karşımızdaki güçleri iyi tanıyoruz. Onlar ki her fırsatta sizleri gündüzleri sömürmek ve geceleri aç yatırmak için ellerinden geleni yapmaktalar. Baksanız ya Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamalarda bir toplantıda patronlara ve partisinin grup toplantısında partililerine ne diyor. “OHAL’i işçiler grev yapmasınlar diye ilan ettik.” Ne güzel, ne hoş değil mi? İşte böyle birisi 16 yıldır ülkenin en tepesinde görevini sürdürüyor ve bir 5 yıllık dönem için partili cumhurbaşkanlığına aday. Bunlar iktidar koltuğuna oturalı beri çalıyorlar, çırpıyorlar, bir sürü yolsuzluklara isimleri karışmış kimseler olarak karşımızda duruyorlar.

Öyle görünüyor ki hepimiz ayağa kalkmasak, dayanışma göstermesek ve mücadelemizi kararlı bir şekilde sürdürmesek gitmeyecekler. Gitmek ne söz; gitmemek için her fırsatta binbir alavere, dalavereye başvurarak sonsuza kadar kanımızı kurutana kadar kanımızı emecekler. İşsizlik diz boyu. İşçiye, emekçiye verilen ücret daha çalışanların cebine girmeden kar gibi eriyor. Geldiğimiz noktada neredeyse milyonların evinde aş kaynamaz doğru dürüst yemek pişmez oldu. Günün simitle geçiren emekçi halkımızın öğrenci çocuklarını görüyoruz. AKP iktidarı, yeli durmadan vurguncu ve soyguncudan yana estiriyor. Olmadı güvenlik güçlerini devreye sokarak işçilerin, emekçilerin hak arama mücadelesinin önünü kesiyor. Hak isteyenler daha da ileri mi gittiler bu kez de al sana polis gazı, olmadı cezaevi yolculuğu başlıyor. Hiç kimsenin yarınından emin olduğunu söyleyemeyiz. Çıkarılan keyfi yasalarla daha da açıkça söylemek gerekirse her türlü hukuk dışı yöntemlerle ülkeyi yönetmek isteyen iktidar yasalar çıkararak kendi hukukunu ve yargı sistemini yarattı ve bugün yargı hak arama yeri olmaktan çıktığı gibi herkese haksız yere cezalar kesilen yer haline getirildi.

Bugün sokaklar al al bayraklarla donatılmalı evet, bugün bütün emekçiler sokağa çıkıp milyonlarca olduklarını birleştiklerinde neler yapabileceklerini dost düşman herkese ama herkese göstermelidir ki, yelin her zaman patrondan ve kapitalizmin savunucusu iktidarlardan yana esmediğini göstermeliler. Milyonların kendilerine güveni gelmeli. Karşımızda bir heyula gibi duran sömürücü iktidarların nasıl gönderileceklerine inanmalı ki o coşkuyla ayağa kalkmalı.

Zaten bu yüzdendir ki sermaye güçleri her fırsatta 1 Mayısların kutlanamaması için ya yasaklama yoluna gitmişler ya kısıtlamalarda bulunmuşlar ya da ortalığa korku yayarak milyonların sokağa çıkmalarını engellemeye çalışmışlardır.

1 Mayıs 2018 kutlamalarında da aynı şeylerin yapıldığını hemen herkes biliyor. Ancak bu korku duvarı yıkılmalı, yığınlar kendilerine güvenle öne atılıp en yüksek düzeyde istemlerini haykırmalı ayağa kalkmalıdır.

Yoksa daha yalancıların mumu yatsıya kadar yanmanın çok ötesine geçecektir çok.

Bu söylediklerimden hareketle nerede bir TSİP üyesi varsa parti bayrağını almalı ve meydanlara koşmalıdır.

Milyonlarca işçinin, emekçinin arasında onlarla bütünleşmeli, bir olmalı ve YAŞASIN SOSYALİZM diye haykırmalıdır. Zaten bunu yapmayan, yapamayan hiç kimse ne TSİP’li olabilir ne de TSİP adına sağda solda ahkam kesme hakkı vardır.

Değerli partililer, değerli bu ülkenin işçileri, emekçileri, aydınları, kadınları, gençleri size sesleniyorum. 1 Mayıs’ta yelin işçiden, emekçiden yana estiğini göstermeli ve ayağa kalkmalıyız. 24 Haziran günü bizleri her fırsatta ezen, sömüren, aşağılayan, özgürlüklerimizi ve ekmeğimizi elimizden alan bir iktidara karşı ise bir fırtına olup görevimizi yerine getirmeliyiz ki 1 MAYIS’I taçlandırabilelim.

YAŞASIN 1 MAYIS!

YAŞASIN İŞÇİLERİN VE EMEKÇİLERİN BİRLİK DAYANIŞMA VE MÜCADELESİ!

YAŞASIN SOSYALİZM!