turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


TAMAM

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

09 MAYIS 2018

Recep Tayyip Erdoğan “herkes beni indirmek istiyor” diye söze başladı ve arkasını da; “milletim tamam derse çekilirim” diyerek kendisinden hiç beklenmeyen sözler söyledi. Sonra sosyal medyada “tamam” üzerine o kadar çok twit atıldı ki atılan twitler neredeyse anket niteliğindeydi. Yani sözün özü “tamam” sözcüğü hemen herkesi dalga dalga sarmış neredeyse sosyal medyada şimdiye kadar olmadığı kadar çok bir patlama yaşanmıştır. Sayı daha da artacak gibi görünüyor. Hani bir söz vardır anımsadınız mı, “Allah söyletiyor” diye. İşte Recep Tayyip Erdoğan da bu sözleri durup dururken söylemiş değildir. Yani yaptırttığı bütün anketlerde kazanma şansının az olduğu görünüyor. Bu yüzden de hakkında söylenenlerin tersine kazanamazsa çekileceğini söylüyor ki şimdiye kadar yararlandığı mağduriyet kazancından yine kazanç sağlayabilsin.

Ancak kimsenin mağduriyet söylemini çok da taktığı yok. Yok, çünkü bu ülkede eğer bütün bu yaşadıklarımıza karşın eğer Recep Tayyip Erdoğan mağdursa mağdur olmayanlar kimlerdir acaba? Sen devletin bütün olanaklarını dibine kadar kullanacaksın, para pul senin için elinin kiri olacak, yetmedi muhalefete korku salmak için sokak kabadayılarına göz yumacaksın, istediğini tutuklattırıp içeri attıracaksın, kimi istiyorsan işine son vereceksin, sınırsız kullandığın gücünü yargı bile denetleyemeyecek, sen yine de kalkıp mağdurluğu oynayarak sonuç almaya kalkacaksın. Yalancı çoban hesabı kandır kandır nereye kadar? Bu yüzden de kimsenin Recep Tayyip Erdoğan’a kulak kabarttığı yok artık.

Bu durumda Recep Tayyip Erdoğan için yapacak pek de bir şey kalmadığı görünüyor. Hani kalksa Başbakan Binali Yıldırım gibi “malımızı, canımızı veririz iktidarı vermeyiz” dese bu sözlerin neleri çağrıştıracağını Sayın Erdoğan da bildiği için sanki halkın isteğini çok önemsiyormuşa yatacak ki puan toplamış olacak. Recep Tayyip Erdoğan’ın son ettiği sözler bütün ülke genelinde bu düşünceyi egemen kıldığı için sosyal medyada herkes ayağa kalkmış kendisine seçim sandığından önce tamamı çekivermiştir.

Gerçekten de bizim ülkemizin 7’den yetmişe insanlarının pratik zekası çok gelişkin. Bir anda fırtına kopmuş, film sahnelerinden, şarkı parçalarından, günlük yaşamın içinden o kadar çok “tamam” sözcüğü ile ilgili şey bir anda ortalığı sarıvermiştir.

AKP ve saray iktidarı 16 yıl içinde ülkeyi yıkımın eşiğine getirmiştir. Bugün iktidarın elinde kendisini savunacak sağlam hiçbir dayanak kalmamıştır. Bu yüzden de 16 yıllık iktidar sanki yeni işbaşına geliyormuş gibi seçim bildirgesi yayınlayıp durmaktadır. Çok sıkıştıklarında da toplumun karşısına geçip daha ne istiyorsunuz yol yaptık ya demeyi de unutmuyorlar. AKP işbaşına geldiği günden bu yana kafayı yol işine takmıştır. Çünkü en güzel vurgunlar yol işinden, köprülerden, tünellerden, vurulmaktadır. Tamam da bu sözleri söyleyenler ne hikmetse Türkiye’yi ne kadar borçlandırdıklarına dair bir tek söz bile söyleyemiyorlar.

Adamlara fabrika mı açtınız diyorsunuz, yol yaptık ya diyorlar. Ülkeyi parsel parsel sattınız diyorsunuz yine yol yaptık ya diye karşılık veriyorlar. Dış politika çöktü, ülke ekonomisi battı, itibarımız kalmadı diyorsunuz yanıtları yine aynı yol yaptık ya oluyor.

Haklısınız yol yaptınız. Ancak yaptığınız yollar nedeniyle o kadar çok malı götürdünüz ki adınız yolsuza vurguncuya çıktı. Bu gerçeği değiştirebilme şansınız varsa buyurun değiştirin. Size gelinceye kadar hiçbir iktidar denetimden kaçmış değildir. Sayıştay’a bile hesap vermemek için o kadar çok arkasından dolandığınız iş var ki saymakla bitmez.

Uzatmayalım bunca üçkağıtçılık yapmışsınız yine de halkın karşısına çıkmış oy istiyorsunuz.

Bu kadar pişkin nasıl olabiliyorsanız pes doğrusu pes! Kalkmış bir de hileye başvurmadan seçim mi kazanacağınızı düşünüyorsunuz? Kimseyi kandırmayın, hele kendinizi hiç kandırmayın.

Halk katında sizin hükmünüz çoktan verildi. Bu yüzdendir ki Recep Tayyip Erdoğan kendisini halk önünde sınamaya kalktı “tamam çekiliriz” diye sosyal medyada iş referanduma dönüştü. Sosyal medyada çıkan sonuç sizi ilgilendirmiyor olabilir ve sizler 24 Haziran günü sandıklardan çıkacak oya bakarız da diyebilirsiniz. Ancak 24 Haziran günü sandıklardan çıkacak olan oylarda da aynı sonla karşılaşacaksınız ve sizi oy çalmanın ötesinde hiçbir şey kurtaramayacak.

Oy çaldığınızda da bakalım; malınızı canınızı verseniz iktidarı alabilecek misiniz göreceğiz…