turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KADER KURBANLARI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 MAYIS 2018

Kader kurbanları ne demek? Bu sözcüğün içine kimler giriyor, kimler girmiyor? Kader sözcüğünü bilerek kullananlar bu sözcüğe niye sarılmak gereği duyuyorlar. Öyle ya birisini planlar, programlar öldürürsün sonra da içerde kader kurbanı olarak en kısa zamanda çıkacak affı beklersin. Kadınlara ve çocuklara karşı tecavüz suçu işlersin yine sıfatın kader kurbanıdır. Çete kurarsın, racon keser, her türlü pis işleri yapar, silah satarsın, uyuşturucu ticareti yaparsın, zorla birilerinin varlığına konarsın, alacakları tahsil eder ceza kesersin ama canını sıkma içerde ve dışarda rağbet görürsün. Ve hatta Bahçeli gibi adamların en muteber adamısındır, o tür siyasi akımlara para bile akıtırsın ki günü gelince seni arkalayabilsinler.

İşte Bahçeli iştahla kimlerin kader kurbanı olduklarına dair söyledi geçti sözlerini. Her ne kadar Bahçeli’nin bu açıklamasına saraydan ve hükümetten; “af gündemimizde yok” diye bir açıklama geldiyse de onların gündeminde erken seçimde yoktu pat diye seçim kararı alınıverdi. Sanırız şimdi de öyle bir şey yaşanacak. Pat diye af çıkacak, çıkacak da kim ya da kimler yararlanacak bu aftan?

Aklınıza ne kadar alavere dalavere çevirenler varsa hepsi yararlanacak. Yani bazı istenmeyerek işlenen suçların dışında bilincini kullanan, kullanırken de başkalarının yaşamını karartan kim varsa birden karşımıza kader onlara cilve yapmış sayılacak ve kader mahkumu unvanı birden onları özgür insan haline getiriverecek.

Bizim ülkemizde terör tanımlaması egemenlerin işine geldiği gibi tarif edildiği için terörist olarak yaftalananlar ise içerde ömür çürütmeye devam edecekler. Ülkesinin varlıklarını yabancılara peşkeş çekenler, kentleri, kıyıları, ormanları yağmalayıp rant üstüne rant kazananlar, rüşvet alıp kasasını dolduran bakanına kadar kim varsa sülalecek affa uğrayacaklar ama düşüncelerini söyledikleri için içeriyi boylayanlara sizi teröristler sizi diye Bahçeli gibiler diş bileyip siyasi amaçları için kullandıkları mafya bozuntularına bir an önce kavuşmuş olacaklar.

Bizler; Bahçeli gibilerin mafya ile ilişkilerini bilirdik ama bugüne kadar Bahçeli bile bir kez olsun adı mafyaya çıkmış olanları sahiplenmiş değildi. Bugün bizzat isim vererek sahip çıkıyor. Neden acaba? Bize göre Bahçeli yönetimindeki MHP iyice çaptan düşmüş, Recep Tayyip Erdoğan’ın hık deyicisi haline gelmiştir. Olur da bir gün Recep Tayyip Erdoğan bu kişiden bıkar da kapının önüne koyarsa ne yapar Bahçeli? Ulu ulu yurtta kalır da selam veren bile çıkmazsa kendisine ne olacaktır hali hiç kafa yordunuz mu? Benimki de laf işte, siz niye yoracaksınız Bahçeli yoruyor. Bu yüzden de mafyayı çevresine yeniden toplamak istiyor ki, onları rahatlıkla siyasi karşıtlarının önüne sürebilsin. Bu yüzden Erdoğan ve hükümetten; “gündemimizde yok” açıklaması gelince köşesine çekilip oturmadı. Af işinin peşinde olduğunu yineledi.

Malum seçim kararı alındı ya; hükümet ve saray ise kesenin ağzını açmış vaat üstüne vaadini sıralıyorken Bahçeli de tam sırası deyip “kader mahkumu” olarak isimlendirdiği kimselerin bırakılmasını isteyiverdi. Ne bileyim sanırım önümüzdeki günler için MHP’ye serdengeçtilerden oluşan vurucu bir güç gerekli olmalı ki böyle bir açıklama yaptı ve arkasında da durduğunu söyledi.

AKP ve saray bu isteğe yatar mı? Bence yatar. Sizin de bildiğiniz gibi Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediğini açıklayan bazı mafya bozuntularının açıklamalarını da az işitmedik hani. Kimisi ilericilerin, devrimcilerin, sosyalistlerin kanında banyo yapmak istiyor, kimisi oluk oluk akacak olan kandan söz etmiyor muydu? Bu iktidar zaten meşruluğunu yitirmiş olarak karşımızdadır. Çünkü iktidarın iradesiyle ülkenin getirildiği nokta uçurumun kenarıdır. Bunlar ise ağır suç sayılır. Bu yüzden de seçmen desteğini de yitirdikleri zaman; halk bizi iktidarda istemedi, bu yüzden de iktidarda kalamayız der bir kenara çekilirler mi dersiniz?

Ben kendi adıma bu şekilde bir sonuca Recep Tayyip Erdoğan’ın katlanacağını pek sanmıyorum. O zaman demokratik bir şekilde düşürülmüş olan iktidarın zorla iktidarda kalma hamlesi nasıl mümkün olacaktır? Ancak zor kullanarak. Bu yüzden de kefen giyenlerden, fedailiğe soyunmuşlara ordan mafya bozuntularına kadar herkesin gücünden yararlanmak istenebilir. İş böyle olunca da yazıktır mafyalara ve kader kurbanlarına varsın çıksın özgür olsunlar. Hele bir de iktidarın sopası olmayı kabul ederlerse var ya, Bahçeli için de iktidar için de tadından yenmez hani… Selahattin Demirtaş varsın içerde kalsın ne olacak ki? Ülkemizde hak, hukuk, adalet dediğiniz şey zaten rafa kalkalı yıllar olmuşken zordaki Tarzanlar niye önlerine gelen nimeti tepsinler değil mi?

24 Haziran seçimlerini kaybedecekler.

Adım gibi biliyorum ki bunlara bu seçimi kaybettireceğiz. Sonrası mı neye soyunurlarsa soyunsunlar, kimi yanlarına almak isterlerse istesinler başaramayacaklar.

Çünkü ne demişler EŞKIYA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ…