turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


TROL SÜRÜSÜ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

24 MAYIS 2018

Piyasayı troller doldurmuş. Bir şey mi yazdınız ya da ne bileyim düşünce mi belirttiniz. Hemen birileri harekete geçip yazdıklarınızın altına hakarete varan sözcükler döktürüyor. Bu konuda iki yapı başı çekiyor. Birisi hepinizin bildiği gibi AKP trolleri, diğeri de Vatan Partisi’nin trolleri. Her iki kesimin de yararlanabileceğiniz özgün düşünceleri yok yok olmasına da, bol hakaretli ve “vatan haini” suçlamaları ile dolu. Bu konuda AKP trollerini dikkate almaya bile değmez, değmez çünkü cümle alem biliyor ki bu çevre bütün çürümüşlüğü ile hem yandaşlarının hem de karşıtlarının net olarak bildikleri şeyler.

Vatan Partililere gelince, MHP’nin boşalttığı yeri büyük ölçüde bunlar aldılar. Milliyetçi duyguları tavan yaptığı için her sözlerinin başı vatan, millet Sakarya sözcükleri ile bitiyor. Bu kurgularını da “biz Kürtleri seviyoruz” bizim asıl hasmımız PKK deseler de doğru değil, onlar için Kürtler sürekli olarak düşman gösteriliyor. Gösterilmekle kalmıyor her fırsatta kışkırtıcılık yapılarak ortamın gerginleşmesine hizmet ediyorlar. Kürt sorunu ile ilgili bir şey mi yazdınız bir de bakmışsınız ki, soğan erkeği gibi başınızda bitmişler. Örneğin; faşizme karşı demokrasi mi dediniz; çokbilmiş bilmiş hemen atılıp vay öyle denir miymiş, hiç vatansız demokrasi mi olurmuş. Önce vatan olacakmış ki demokrasi olsunmuş.

Kafası hiç çalışmayan, kütük gibiler için bu denli ilkel bir seslenme birilerinin ayranını kabartabilir. Ancak gerçeğin ayarı ile ölçmeye kalktığınızda bu tür yaklaşımların altından sadece ve sadece faşist özlem ve istekler çıkar. Neymiş efendim, önce vatan olmalıymış ki demokrasi olsunmuş. Faşizmin uygulandığı ülkelerde vatan ne anlama gelir hiç sorgulanmış mıdır acaba şu Vatan Partililer tarafından? Ya da burjuvazi için vatan ne demektir? Büyük ozanımız Nazım Hikmet’in dizesinde belirttiği gibi burjuvazi için vatan çek defteridir çek. Ya da işçilerin, emekçilerin, özetle 80 milyonun 75 milyonunun vatansızlığıdır. İşte bu nedenle işçiler, emekçiler üstünde yaşadıkları toprağı vatan sayacaklarsa demokrasi olacak ki kendilerini her şeyden mahrum bırakan bir iktidardan isteklerini alabilmek için örgütlenebilsin, vatandaş olmanın olanaklarından yararlanabilme şansı elde etsin ki vatan toprağı da herkes için bir anlam kazansın. Yoksa her şeyin bir avuç haramzadenin elinde olduğu yerde vatan tarifi yapılabilir mi? Yapılırsa bir anlamı olabilir mi? Uzatmayalım; bütün faşist diktatörlükler, milyonları kandırmak için en çok vatan ve milliyetçiliği dile getirip toplumu uyutmak ve gerçekleri görmesini engellemek için her şeyi yaparlar. Bu yüzden de Vatan Partililerin sicili bozuktur, dili ise burjuvazinin en gereci, en şoven en baskıcı kesimleriyle bire bir örtüşmektedir.

Durum bu olunca da Vatan Partilileri anlamakta zorlanmıyoruz. Bunlar işi gücü bırakmışlar ya sol ve sosyalist örgütlere ya da CHP’ye veryansın edip durmaktadırlar. Bir düşünün ikinci tura Muharrem İnce ile Recep Tayyip Erdoğan kaldığında Muharrem İnce’ye oy verilmemesi gerektiğini açıklayan Perinçek’in ruh hali nasıl bir ruh halidir? Ya da CHP’den en sola kadar herkese duyulan bu kin ve nefret neyin nesidir? Böyle bir harcın içindeki madde nasıl bir şeydir ki, ülkemizde yılların faşist ve gericileriyle örtüşen bir politika tutturulabilmektedir?

Vatan Partisi, bütün sol bir tarafta ben bir taraftayım, onların hepsi şuncu, buncu bense vatancıyım, milliyetçiyim diyerek küçük burjuva duyguları okşuyor olsa da bu örgüt hiçbir zaman doldur boşalt örgütü olmaktan ileri gidemez. Çevresine topladığı gençlere Kemalizm konusunda bile öyle sakat düşünceler aşılıyor ki bir de bakmışsınız ortada Kemalizm değil de sadece faşizan hasletler kalmıştır. Gençliğin önemli bir parçası böylesi siyasi akımlar elinde heder olup gitmekte, gerçeği görenler ise bir şekilde harcanıp politikadan soğutularak kaybolup gitmektedirler.

Bu yüzden de Vatan Partisi çevresinde oluşmuş olan önemli sayıda bir nöbetçi internet grubu sağa sola sataşıp durmaktadır. Zaten sevimsizlerdi şimdi ise Drakula olma yolundalar. Bu yüzden de “vatan” derken hizmet ettikleri kesim aslında bir avuç işbirlikçi emperyalizm uşağı kapitalist sermaye güçleridir ki biz sosyalistler zaten bunların düzenini yıkıp vatan toprağını herkesin vatan toprağı haline getireceğiz bilmem yeterince açık mı?

Bu gerçekler ışığında Vatan Partisi’ne verilecek her oyun kime gideceği bilinmeyen bir şey değildir.