turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KAHRAMAN

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 HAZİRAN 2018

Her şeyin çakması olur da kahramanın olmaz mı? Sağımız, solomuz çakma kahramanla doldu. Sen Fethullahçıların orduya çektiği operasyonu dili lal, kulağı sağır, gözleri görmez şekilde izle, yıkım karşısında kılını kıpırdatma, onlar da darbe yapsınlar, sense bir kenara çekilip izle sonra da kahraman ol. Acaba kahramanlık payesinin ölçüsü kimin elinde, Recep Tayyip Erdoğan’ın mı? Kahraman arıyorsan canından olmuş bu ülkenin evlatlarının içinde arayacaksın. Yoksa Genelkurmay’da bekleyip alınıp götürüldükten sonra (yaşanan sahneleri bilmiyoruz) boğazında kayış izleriyle geri dön sonra da kahraman sıfatını hak et, işte bunu kimse yutmaz. Sonra en sorumlu kademelerde yer alan komutanların derdest edilmesi görüntülerine ne diyeceksiniz? O akşam kimi düğünde bunların, kimisi de etkisini çoktan yitirmiş ama Fethullahçılar eğer başarı sağlayamamışlarsa ordunun büyük bir bölümünün harekete geçmeden öylece beklemesindendir bu da biline. Yoksa bugün Recep Tayyip Erdoğan’ın kahraman olarak nitelendirdiği kimileri Fethullahçıları durdurmak için ne yapmışlarsa buyursun açıklasınlar varsa.

15 Temmuz akşamı sokağa çıkıp ne yaptıklarını bile bilmeyen askerleri linç edenlerin de kahraman ilan edildiklerini bilmiyoruz sanki. Bugün o askerlerden birileri halen içerdeler. O askerler ki bir emirle götürülmüş götürüldükleri yere. Kimisi ise niçin götürüldüklerini bir kahvehaneye girip televizyondan verilen haberlerle öğrenmişler orada bulunuşlarının nedenini. Onlara emir verip oraya buraya götüren komutanları anladık, darbecidir ama erler nasıl oluyor da darbeci oluyorlar bunu anlayamadık. Hem bu kadar basit bir şeyi anlayamayan komutan mı olur? Niye gittikleri yerde katledilen ve sopalarlarla linç edilerek öldürülen askerlerin katillerinden hangi vicdan kahraman ve gazi nitelemesi ile toplumun içine salınan kişiler yaratır bir yanıt verecek var mı? Bugün o askerlerden birçoğu ağırlaştırılmış cezalar aldılar. Hangi mevkideki komutandan o çocukların masum olduğuna dair bir açıklama duydunuz? Duymazsınız, çünkü kendilerine emanet edilen masum ülke gençlerinin oraya nasıl götürüldüklerini en iyi bugün en üst kademede olan komutanlar bilmez mi hiç. Bilip de hangi vicdanla seslerini çıkarmaksızın acaba bir şey söylersek bize de bir şeyler olur korkusuyla susup otururlar ya da olanları onaylayıp Recep Tayyip Erdoğan’ın kahramanlık payesini bu ülkenin 81 milyon yurttaşının düşüncesini hiçe sayıp kabul ederler bir açıklaması var mıdır acaba?

2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel, Malatya’da işadamlarının düzenlediği iftar yemeğine katılmış da, o yemekte Recep Tayyip Erdoğan konuşurken o da oradaki AKP’li siyasetçiler gibi başlamış alkışlamaya. Dün Recep Tayyip Erdoğan’la çay toplamaya giden, Recep Tayyip Erdoğan Kırşehir’de toplantıda konuşurken alkış tutan yargı mensuplarının durumu neyse 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel’in de durumu aynıdır. Hatta diyebiliriz ki daha da vahimdir. Çünkü o kişi Türk milleti adına 2. Ordu’nun komutanıdır, Recep Tayyip Erdoğan’ın değil. Ama o kişi ne yapıyor? Erdoğan, İnce’yi eleştirdikçe oturduğu yerden alkış tutuyor.

Konuyu mitinginde ele alan Muharrem İnce demiş ki; “Cumhuriyet tarihinde ilk kez bir general bir siyasi parti başkanının konuşmasında; o konuşmada vatan demiyor, bayrak demiyor, millet demiyor. O konuşmada beni eleştiriyor. Beni eleştirdiği yerde General Erdoğan’ı alkışlıyor. 30 Ağustos’ta ilk emekli edeceğim general o general. Onun apoletlerini sökeceğim. Türk ordusunun generali misin, AK Parti’nin il başkanı mısın? Herkes haddini bilecek. Herkes kurallara uyacak. Herkes anayasaya yasaya uyacak. Bir general öyle bir şey yapamaz. Yaptırmayacağım. Göreceksiniz, 30 Ağustos’ta onu emekli edeceğiz. Apoletlerini sökeceğim onun."

Muharrem İnce’nin bu eleştirisine karşı Recep Tayyip Erdoğan ise nasıl savunmuş 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel paşayı? "Her şeyden önce, Malatya'daki iftar parti iftarı değil. Elbette komutanımız da oradaydı. Zeytin Dalı Harekatı'ndan gelen çok yakın bir hukukumuz var. Millet sana apolet sökecek fırsatı vermez, ama seni o sandığa bir gömer ki..."

Milli Savunma Bakanı Canikli açıklamasında “Korgeneral İsmail Metin Temel'in apoletleri, bölgedeki teröristleri etkisiz hale getirmesinin nişanesidir ve bu apoletler milletimiz tarafından takılmıştır. Sizin bu apoletleri sökmeye gücünüz yetmez. Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve onun komutanının apoletlerine dil uzatmak sizin haddiniz değildir. Korgeneral Temel, Türkiye'nin toprak bütünlüğünü tehdit eden ve masum insanlarımızı katleden teröristleri Afrin'de etkisiz hale getiren kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi savaş alanında yöneten kahraman bir komutandır" diyor.

Ne diyelim sizler önce; yanlışın da yanlışını yapın sonra da kendinizi savunamaz duruma düşünce “kahramanlık” payesinin arkasına saklanın artık kimseye yutturamazsınız.

İşte bunun için de 24 Haziran akşamı gittiğiniz belli olacak, 25 Haziran sabahına da bütün Türkiye güneşli bir sabaha uyanacak göreceksiniz…