turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BU SEÇİM ŞAİBELİDİR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

08 HAZİRAN 2018

Olmadık şeylere tanık oluyoruz. Olmayacak yerlere seçmen isimleri yazılmış. Kimi seçmenlere de istedikleri sandıkta oy kullanacaklarına dair ayrıcalıklar tanınmış. Bizim bilmediğimiz Suriyeliler vatandaş yapılıp sandıkta oy kullanması sağlanmış. Yurtdışı çıkışlarında doğru dürüst Türkçe bile bilmeyen okuma yazması bile yok kimseler bakıyorsunuz ki oy kullanmaya başlamışlar.

Sözünü ettiğim şekilde seçmen listesine adı yazılmış acaba kaç seçmen var dersiniz? 2 milyon mu, 3 milyon mu, 4 milyon mu? Bunların ayarlaması hangi amaçla ve kimler tarafından yapıldığı biliniyor mu? Bugün bu tartışmalar gündemdeyken ve de AKP ve Recep Tayyip Erdoğan böyle yazılmış şaibeli isimlerle 3 ya da 4 milyon önde başlarken nasıl olacak da bunlar alt edilecek hiç kafa yoruldu mu acaba? Şimdilerde Millet İttifakı’nı oluşturan partilerden sandıklarda oyların çalınmaması için tedbirler alındığı söyleniyor. Bu tedbirler yetecek mi bilemem ama gördüğünüz gibi bir de işin içinde iktidar tarafından şaibeli kaydedilmiş seçmenler var, onlar ne olacak? Haydi diyelim ki bu oyunlar muhalefet için uyarıcı oldu ve harekete geçildi 16 gün içinde bu konu nasıl olacak da açıklığa kavuşturulacak? Acaba bu tür Alicengiz oyunları başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinin gündemine geldi mi? Gelmediyse ve de üzerine gidilmiyorsa acaba niçin gidilemiyor dersiniz? Yoksa bu işin içinde karanlık odaklar var da bizlerin mi haberi yok?

Meral Akşener diyor ki; “bizler sandıklarda hırsızlık yapacaklarını biliyorduk ama YSK’da böyle bir oy hırsızlığının yapılabileceğini düşünemedik. Sandıklarda tedbir alacağız, eğer YSK bir hile karıştırırsa bizim elimizdeki listelerle YSK’nın açıkladığı seçim sonuçları tutmazsa o zaman YSK’nın önüne gider otururum kimse de beni bu hukuksuzluk düzeltilinceye kadar oradan kaldıramaz.”

Gördüğünüz gibi sandıkların başına başta Eğitim Bir-Sen’li öğretmenler olmak üzere Memur-Sen’li memurlar sandık başkanı atanırken diğer isimlerin üstü çizildiği görülüyor. Madem sandıkta hile yapılmayacaksa, yapılamayacaksa AKP ve saray iktidarı niye böyle bir yola başvurup ta işin başında seçimlere gölge düşürsün ki? Sizin anlayacağınız her türlü oyunu görmezden gelecek AKP yanlısı kimseler sandık başlarında görevlendirilmiş durumda. Ha bu duruma itiraz edildiğini düşünelim, itiraz edilen yer neresi ki istenilen sonuç alınabilsin? Bugün yargı mekanizmasına güven mi var ki bu yol bir çıkış yoluymuş gibi topluma anlatılıyor?

Baksanız ya adamlar 4 milyon şaibeli seçmen yazmış olabilir. Bu şaibeli seçmenler kime oy verecek sanıyorsunuz? Hem bu kadar Suriyeli meraklısı olan AKP ve saray iktidarının amacını anlamak bu kadar mı zor?

Suriyeliler tartışıldığında birileri bir yerlerden çıkıp hemen işi milliyetçilik yapıldığı noktasına çekmek istiyor tartışmayı. Yok, arkadaş yok, hem kendi ülkelerine ihanet etmiş ve emperyalizme karşı mücadele edecekleri yerde Türkiye’ye gelmiş olan hem de AKP’nin siyasetine alet edilerek vatandaşlığa alınan Suriyelilere niye katlanalım ki? Onların sayesinde dinci imancı ve emperyalizm uşağı Suriyeliler kendi ülkelerinin başına emperyalizmin oyununa gelerek çorap örmediler mi? Şimdi de aynı felaketin bizim ülkemizde de oynanmasının oyuncağı haline getirilmiş Suriyelilerin bizim ülkemizde ne işleri var? Ne güzel AKP ve saray onlara vatandaşlık verecek ve oy sandığından onların oyunu alarak bizim ülkemizde dinci, gerici, faşist bir diktatörlük inşa edecek, bununu anlaşılır bir yanı var mı?

Bayram dolayısı ile Suriye’ye bayramlaşmaya ve yakınlarını ziyarete giden on binlerce Suriyeli madem Suriye’ye rahat rahat girip çıkabiliyorlar, ne diye geri dönüşlerine izin veriliyor? Yakınları orada yaşayan, orada onların can güvenliği varsa bunların neden can güvenliği sorunu olsun ki? Hem can güvenliği olan kimse çoluğuyla çocuğuyla bir alaheyle Suriye’ye gider bir alaheyle Türkiye’ye geri döner mi?

Aslını sorarsanız bu seçimleri Recep Tayyip Erdoğan kesinlikle yitirmiştir. Bunu anlamak istiyorsanız meydanların diline kulak verin. AKP adına miting yapan Binali Yıldırım’ın mitingleri bomboş. Recep Tayyip Erdoğan'ın ki ise aynı akıbete doğru hızla yol alıyor. Dünkü Mersin Mitingi bunun en canlı örneği. Recep Tayyip Erdoğan konuşuyor, miting meydanı boşalıyor. MHP Genel Başkanı Bahçeli miting yapabilecek durumda bile değil.

Türkiye Sosyalist İşçi Partisi seçimlere giremiyor, giremediği için de bu konunun üzerine gitmesi de mümkün değil. Ama CHP mutlaka sözünü ettiğim konuların üzerine gitmeli, düzeltilmesi ve şaibeli seçmenlerin oy kullanmalarının önlenmesi için elinden geleni yapmalıdır. Eğer yapamıyorsa bu tür iddiaların doğruluk payı neyse kamuoyu ile paylaşmalıdır ki bizler de Recep Tayyip Erdoğan ve partisi AKP nasıl seçim kazanıyormuş bilelim ve bir kez daha 16 Nisan 2017 Anayasa referandumundaki gibi sonuçları sineye çekmeyelim.

16 Nisan referandumunda bu son dönemeç denildi ama kazanılan referandum YSK eliyle kaybettirildi.

Şu an bütün Türkiye sathında AKP ve Recep Tayyip Erdoğan’ın kesinlikle kaybettiği açıkça görülürken bu seçim sonuçlarının da “Cumhur İttifakı”nın istediği doğrultuda sonuçlandığı söylenirse bilinmeli ki başkaca da dönemeç falan kakmamıştır.

Türkiye doğrudan uçurumun eşiğindedir.