turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AYAKTAYIZ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 HAZİRAN 2018

Değerli dostlar; Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da Mahalle Başkanları ile ilgili yaptığı toplantıda ettiği sözleri dikkatlice dinlediniz mi bilmiyorum.

Recep Tayyip Erdoğan, bu toplantıda toplantıya katılanlara çok önemli şeyler söylüyor. Konuşmasında sandık hakimiyetinin nasıl ele geçirilmesi gerektiği üzerinde duruyor ve diyor ki sandık başlarına erkenden gidiniz. Olur ya sandığa zamanında gelmeyenler olursa sandık başkanı kimi alacak, en erken gelen kişiyi. Eğer biz bu konuda gerekeni yaparsak sandık hakimiyetini de ele geçirmiş ve seçimi de başlamadan kazanmış oluruz. Bu kez seçimler çantada keklik değil, bıçak sırtıymış. İstanbul’u kazanmak demek bütün diğer şehirleri de kazanmak anlamına gelirmiş. Çünkü İstanbul’da bulunanların bütün öteki kentlerde akrabaları varmış.

Burada söylenmek istenen en önemli şey sandık hakimiyetinin sağlanmasıdır. Adamlar seçimlerle ilgili o kadar antidemokratik yasalar çıkarmışlar yine de ülkeyi uçuruma sürükleyen bu rantiyeci kesime yetmiyor. Onlar daha çok, daha çok şeyler istiyorlar. Recep Tayyip Erdoğan açıkça ifade ediyor ki, sizler yasayı masayı bırakın sandıkta hakim olmaya bakın. İşte o zaman seçimi daha başlamadan kazanmış olursunuz.

Peki, bu konuşma sızmasaydı belki de iktidara muhalif partiler ve yurttaşlar bu kadar uyanık ve gayretli olmayabilirlerdi. Bu konuşma sızdığına göre bizler de 24 Haziran sabahı uyanık ve erkenci olacağız. Olacağız ki Recep Tayyip Erdoğan’ın sandık hakimiyetini sağlayın sözünü işlevsiz bırakacağız. Şu andan başlayarak işte bunun için:

AYAKTAYIZ!

Erdoğan’ın konuşmasının en önemli kısmına gelince; bu da özellikle HDP ile ilgili söyledikleridir. Eğer HDP ve HDP’ye oy verecekler markaja alınırlarsa baraj altı bırakılabilirmiş böylece de bu işten AKP ve saray iktidarı kazançlı çıkarmış. Yani, yanisi şu; HDP’nin çıkarması gereken milletvekilleri AKP’nin olurmuş. Bunun için gelelim mahalle başkanlarının ne yapacağına; Mahalle başkanları seçimlerde oy kullanacakların listelerini ellerine almalıymış, kim kimdir, necidir, hangi partiye oy verir didik didik edilmeli ve öğrenilmeliymiş. Bu aşamadan sonra ise yurttaşlara yönelik her türlü mahalle başkanları operasyonu yapılabilir yani. Bir anlamda yurttaşların özel yaşamından, siyasi eğilimine kadar pek çok bilgi sıradan mahalle külhanlarının eline geçecek ki külhanlar ise bu bilgiler ışığında mahalledeki yurttaşlara karşı ne yapacaklarsa yapabilsinler.

Kürtlerin ve HDP’ye oy vereceklerin markaja alınması ne anlama geliyor? Ne olacak yolda ilde izlenip bir köşeye kıstırılıp dövülecekler mi? Yoksa tehdit edilerek sandığa gitmesine mi fırsat verilmeyecek? Ya da AKP’ye oy vermesi için bir yöntemle ikna mı edilecekler?

Söyledik, yine söylüyoruz. AKP ve Recep Tayyip Erdoğan bu halkın sağlığına zararlıdır. Adamın önerileri demokratik kurallar içinde kalmak falan değildir. Onun önerisi tartışmasız hafiyelik yöntemiyle bir yandan yurttaşları fişlerken bir yandan da her yöntem kullanılarak yurttaşların baskı altına alınmasının savunulmasıdır. Bu durumda biz komünistlerin görevi elbette ki başta Kürt yurttaşlar olmak üzere HDP’ye oy verecekleri yalnız bırakmamaktır. Onlarla her mahallede dayanışacağız ve bu AKP’li güruhun markaj girişimleri dahil her türlü tehdit yöntemlerini boşa çıkaracağız. Bizler ne böyle bir konuşmayı kabulleniriz ne de tehditler karşısında susar otururuz Hem sonra bir yurttaş olarak kimin ya da hangi kurumun benim bilgilerimi örgütlenmiş cahil cühela grubunun eline verme hakkı vardır?

İşte Recep Tayyip Erdoğan nasıl bir cumhurbaşkanıdır hepiniz konuşmalarından bir kez daha öğrenmiş bulunuyorsunuz. Bu gerçekler ışığında inadına tehditlerin üzerine gitmeli, inadına dayanışmalı, inadına oyumuzu vereceğimiz partilere vermeliyiz. Kimse böyle bir anlayışa sahip biri tarafından yönetilmeyi hak etmemeli, bu davranışa karşı örgütlü olarak ayağa kalkmalıyız ve sandık hakimiyeti kurulması önerisini, Kürt yurttaşlarımızın markaja alınması dahil, her türlü tehdit korkutma girişimlerini boşa çıkarmalıyız. İşte bu nedenle bütün Türkiye Sosyalist İşçi Partisi üyeleri, yandaşları ve dostları hep birlikte haykırıyoruz:

AYAKTAYIZ!

Ayaktayız ve de bütün ilericileri, devrimcileri, sosyalistleri 24 Haziran günü ayakta olmaya çağırıyoruz.

MİLLET İTTİFAKI KAZANACAK!

HDP BARAJI GEÇECEKTİR!

ERDOĞAN İSE, BİR DAHA 7 HAZİRAN TEKRARI YAPAMAYACAK VE SEÇİMLERİ KAYBEDEREK PILISINI PIRTISINI TOPLAYIP GİDECEKTİR.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA