turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


İŞÇİLER, EMEKÇİLER, KÖYLÜLER, GENÇLER, KADINLAR, TÜM HALKIMIZ!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

23 HAZİRAN 2018

Yarın sandığa gidiyoruz. Düşünelim ve oylarımızı ona göre kullanalım.

Bir proje partisi olarak kurulan ve emperyalizmin güdümünde 16 yıldır ülkemizi bataklığa sürükleyen AKP ve saray iktidarına mı oy vereceksiniz yoksa demokrasiden yana faşizme karşı olanlardan yana mı oylarınızı kullanacaksınız?

İşçilerin sendikalaşmalarına karşı çıkan, en demokratik hakları olan grev haklarını yasaklayan ve patrondan yana olan Recep Tayyip Erdoğan’a mı cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy vereceksiniz yoksa demokrasiden yana hak ve özgürlükleri savunan Muharrem İnce’den yana mı oyunuzu kullanacaksınız?

Eğer Erdoğan’dan yana oyunuzu kullanırsanız diktatörlüğe oy kullanmış olacak ve Türkiye’nin bir kişi tarafından yönetilmesine ona vermiş olacaksınız. Muharrem İnce’den yana oylarınızı kullanırsanız diktatörlüğe ve tek kişilik yönetime hayır demiş olacaksınız.

Erdoğan’a oy kullanırsanız savaşa evet demiş olacak bölgemizde emperyalist Amerika’nın yol açtığı kan ve gözyaşına geçit vermiş olacaksınız.

Muharrem İnce’ye oy verirseniz komşularımızla barışın hemen kapısı aralanmış olacak.

Erdoğan’a oy verirseniz aldığınız aylıklar hemen eriyecek, dolar yükselecek, faizler artacak yoksulluğun pençesinde inim inim inleyeceksiniz.

Muharrem İnceye oy verirseniz sorunlarınız şıp diye çözülmese de sizler ve ülke bir rahatlama içine girecek herkes rahat bir nefes alacaktır.

Erdoğan seçildiğinde işsizlik artacak, bütün ülke ağır bir gelecek korkusu yaşayacaktır.

Emekçiler ağır bir yoksulluğun içine düşürülerek sadaka ekonomisine mahkum edilmiş olacaktır. İnce seçilirse haklarımızı arama olanağı bulacak, iktidar ve patronlarla kendi geleceğimiz için pazarlık yapabilme gücünü elde edeceğiz.

Erdoğan seçilirse koyu bir diktatörlük yaşanacak, hak ve özgürlüklerimizden olacağız, susmamız ve boyun eğmemiz için ağır baskılara uğrayacağız.

İnce seçilirse faşist diktatörlük son bulacak, demokrasinin oturtulması için ileri adımlar atılabilecektir. En önemlisi de ülkeye huzur gelecektir huzur.

Recep Tayyip Erdoğan hemen her gün kafasından bir yönetim modeli uydurmaktadır. Bu yönetim modelinin içinde köylü kardeşim senin ne ismin vardır ne de cismin. Tarım bitirilmiş daha da bitirmek ve ülkeyi tarım ürünlerine muhtaç hale getirmek yolunda Erdoğan yönetimi yeni adımlar atacak artık Türkiye tarım ürünleri üreten bir ülke olmaktan çıkarılıp yabancı ülkelerden dışalımla beslenir hale gelecektir. Ürettiğin ürün para etmeyecek, girdilerin altında borç batağına saplanacaksın. Yani son nefesini vermek üzere yatak döşek yatıyor olacaksın. İnce gelirse ülke tarım ürünlerinde yeniden kendi kaynağına dönecek, yeniden üretim yapılır ve Türkiye kendi ürettiği tarım ürünleriyle doyar hale gelecektir. Sattıklarınla aldıkların arasında bir ölçüde de olsa denge kurulmuş olacak ve dikkate değer bir rahatlama yaşayacaksın. Bu yüzden de köylüler Recep Tayyip Erdoğan’a değil Muharrem İnce’ye oylarını vermelidir.

AKP iktidarı ile birlikte gençlerimiz ağır bir gelecek korkusu ile karşı karşıyadır. Eğitim bitirilmiş, gençlerimizin büyük bir bölümü işsiz konumdadır. Yüksekokulları bitiren gençlerimizin neredeyse tamamı iş bulamamakta, baba parasıyla günün kurtarmaya çalışmaktadır.

Gençler iktidarın baskı ve zulmü altındadır. Gençlerimize iyi bir eğitim yerine onları dindar ve kindar olarak yetiştirecek mekanizmalar AKP ve saray iktidarı tarafından çoktan oluşturulmuştur.

Gençler işe mi alınacak, kayırma vardır, kendilerinden olmayan gençlerin sözlü sınavla elenme yöntemleri işletilmektedir. Geleceğimiz olan gençlerimize kurulan bütün tuzakların tuzla buz edilmesi için bu seçimlerde Gençlerimiz oylarını ne “cumhur ittifakı”ndan yana ne de cumhurbaşkanlığı seçimlerindeyse Erdoğan’dan yana değil, Millet İttifakı’na, Millet İttifakı içinde CHP’ye kullanmalıdır.

Bu arada HDP’ye oy vermeyi düşünenler ise gidip oylarını HDP’ye vermeli ve HDP’yi barajın üstüne taşıyarak AKP ve saray iktidarının tuzakları ise kesinlikle boşa çıkarılmalıdır.

Kadınlarımız, AKP ve saray iktidarı döneminde baskı ve şiddetle karşı karşıya kalmışlardır. Yaşamlarını yitiren kadın sayısı bu iktidar döneminde katlanarak artmıştır.

Özetle bu iktidarın kadınlarımıza vereceği bir gelecek yoktur. Kadınlarımızı karanlık bir geleceğin içine sürmek isteyen iktidarı, yarın;

24 Haziran günü, sandığa gitmeli ve oylarımızı Millet İttifakı içinde CHP’ye, cumhurbaşkanı adaylarından Muharrem İnce’ye vererek

GÜNEŞİN HAZIRANDAN DOĞDUĞUNU KANITLAMALI VE 25 HAZİRAN SABAH AYDINLIK BİR GÜNE UYANMALIYIZ.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA