turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AKP SEÇİMLERDE HİLE YAPSIN CHP İSE BİRBİRİNE DÜŞSÜN!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

04 TEMMUZ 2018

Ne demişti Muharrem İnce?

“Adam seçimi kazandı.”

Düşünün ki demokrasinin harman olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Kimsenin kazanamadığı seçimi “kazandım” diyerek ortalığı velveleye verme durumu da söz konusu değil. İşte o zaman kalkarsın, gönül rahatlığı ile sonuçları kabullenir oturursun. Hem böyle bir ülkede 50 bin avukatla Yüksek Seçim Kurulu’nun kapısına da dayanmak da olmaz.

İnce, 107 yerde miting yapmış ve oy çaldırmayacağını dile getirdikten sonra 50 bin avukatla YSK’nın kapısına dayanacağını da söylemişti söylemesine de YSK’nın önüne gidemedi ama yakın bir otelin bir katına adamlarıyla birlikte yerleşiverdi. Bir süre sonra da İnce’den bütün Türkiye’yi hayrete düşüren açıklama geldi.

“Adam seçimi kazandı.”

Adam gerçekten de seçimleri hilesiz hurdasın kazanmış mıydı yoksa seçimlerde hilenin hem de daniskası mı söz konusuydu? Her şeyden önce MHP’nin Doğu ve Güneydoğu illerinde bunca oy alması aklın alacağı bir şey bile değildi. Yani sizin anlayacağınız MHP oyları belli bir yüzdeye bağlanmış, sayımın başlamasından bitimine kadar da bu yüzde de ibre kıpırdamamıştı.

Bunu bir yana not edelim.

Seçimlerin sonucu hakkında başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm AKP’liler panik içindeydiler. Onca seçimi kazanmak için yasa çıkarmışlardı ama çıkardıkları yasa bile seçimleri kazanmalarına yaptıkları anketten de anlaşıldığı üzere yetmiyordu. Yani sizin anlayacağınız Erdoğan belki de yaşamında olmadığı kadar şaşkın bir vaziyetteydi.

Hilelere gelince; hile olmadı demenin bence olanağı yoktur. Bir kez devlet bütün kurum ve kuruluşlarıyla yurttaşların üstüne çullanmış, baskılar açıktan açığa yapılarak yurttaşların özgürce oy vermelerinin önü kesilmiştir. Kimi yerlerde Urfa gibi sandıklara doğrudan müdahale olmuş, sandık görevlileri işlevsiz hale getirilerek görevlerini yapmaları engellenmiştir. Ayrıca kendi içinde örgütlenen AKP oturmadıkları halde, pek çok yere seçmen kaydı yaptırmıştır. Bu işin nasıl olduğunun gün yüzüne çıkarılması herkesten önce Ana muhalefet Partisi CHP’nin işiydi ama bu konunun üzerine yeterince gidilmemiştir. Sandıkta çıkan oyların da çalınması kimi yerlerde sandık görevlilerinin titizliği ile önlendiği düşünülürse böyle titizlik gösterilmeyen pek çok sandıkta da pekâlâ hile yapılma olanağı vardır ve zaten AKP kendisini bu yönde örgütlemiştir de. Kimi ileri sürülen düşüncelere göre ise bazı yerlerde bu ve buna benzer pek çok yerde hile girişimi yapılacaktır.

Muharrem İnce sayımlardan bihaberdir. Meral Akşener’i YSK’nın önünden değil ama nereye gizlendiyse oradan jiletle kazımak da olası olmamıştır. CHP’nin bilgisayar sistemi çökmedi denilmesine karşın bize göre resmen çökmüştür.

Sonuç olarak, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yazgısını değiştirecek kadar oy çalınabileceği de asla göz ardı edilmemelidir. Bize göre operasyon daha etkili olarak CHP’nin aldığı oylara yapılmıştır ki seçim sonrası CHP’nin içi karıştırılarak kendi kendileriyle uğraşmaktan seçimlerde hile yapılmışsa bununla uğraşacak zamanı olmasın. Bunun için özel görevli bir kışkırtıcıya gerek yok. Bu işi kabartacak biri var zaten.

Kılıçdaroğlu ile muharrem İnce bir araya geleceklerdi falan derken geldiler. Bunun için ne kendi evlerini ne de parti genel merkezini seçmediler. Her ne hikmetse bir otelde buluşma yolunu seçtiler ki bu bile görüşmelerin ne kadar serin geçeceğinin belirtisi sayılmalıdır. Zaten olanlar da oldu, İnce basının önüne çıkıp Kılıçdaroğlu’na tekliflerini bir bir anlattı. Dediği olmazsa da kendisi kurultay çağrısında bulunmayacağını ama örgütün gereğini yapacağın söyledi. Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında kuzu kesilen İnce, iş kendi partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na gelince nezaket kuralları falan tanımadı ve istediği gibi davranma yolunu seçti. Şimdi sözüm ona yurt gezisine çıkacak ve gitmediği yerlere teşekkür için gidecek ve CHP örgütlerini dolaşacakmış.

Sonra?

Sonrası cumhurbaşkanlığını kazanamadım hiç değil CHP Genel Başkanı bari olayıma fit olan bir kişiyi göreceğiz.

Tabi kazanırsa. Sonuç ne olur aslına bakarsanız kestirmek zor değil, değil de olanlar CHP’ye olacak, mecliste sağ partiler Recep Tayyip Erdoğan’ın kuyruğuna takılarak istedikleri gibi at oynatmayı sürdürecekler.

Sonrasında ise CHP’de her fırsatta deprem yaratma peşinde olanlar ise kime hizmet ettiklerini anlayacaklar mı bilmiyorum ama olan bir kez daha ülkeye olacak ve en kahırlı görevler de kesinlikle bu ülkenin sosyalistlerine düşecektir, bunu da söylemeden geçmeyelim.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA