turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BATIYORUZ

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 AĞUSTOS 2018

Son zamanlarda yağışların sağanak olarak yağıp felaketlere neden olması karşısında; hiçbir şey olmamış gibi davrananlar; “Allahım batıyoruz” diye çırpınmaya başladılar. Dağı, taşı, yeri göğü betonlaştıranlar rant uğruna doğanın kalbine hançer saplar ve vurgun üstüne vurgun vururken bunların aklına hiç mi hiç batmak falan gelmiyordu.

Koskoca İstanbul rant beceriklisi AKP ve saray iktidarının elinde bitirildi. Yollar, köprüler, dünyanın en büyük hava alanını yapacağız derken İstanbul’un akciğeri ormanlar yok edildi. Su havzaları kurutulup ranta açıldı. Dere yatakları ıslah edileceği yerde tam tersine yapılaşmaya açılarak felaketlere davetiye çıkarıldı. Kıyılar yağmalanıp bilmem kaç kat yapılar dikildi. Şimdi de Recep Tayyip Erdoğan bütün bunları olmamış gibi sayarak İstanbul’a ikinci boğaz peşinde. Sizin anlayacağınız Türkiye’nin her tarafında bu iktidar eliyle debdebe var, şaşa var bir tek halkın yararına uygulamalara geçit yok.

16 yıl içinde neler yaşamadık neler. Ülkeyi Amerika’nın peşine takan bu iktidar, Kuzey Afrika’dan Çin Seddi’ne kadar çok büyük bir bölgede Amerika’nın çıkarları için emperyal güçmüş gibi ülke bir hayalin peşinden koşturuldu. BOP Eşbaşkanlığı mı dersiniz, kimi ülkelere kurulan tuzaklar mı, Libya’nın parçalanması, Yemen’in istikrarsızlaştırılması, Suriye’nin kanlı bir iç savaşın içine yuvarlanması mı dersiniz hepsinin bu iktidar içinde yer aldı.

Derken o balım cicim günleri sona erdi. Gerçeklerle yüzyüze kalınca AKP ve saray iktidarı da ABD’den istemeyerek de olsa keçileri seçmek zorunda kaldı. İşlerin o denli sarpa sarmasına karşın Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile arayı iyi tutmak için hakkını yemeyelim az çırpınmadı. Ancak içerde kendi halkına kan kusturan bir iktidar doğal olarak dışarda da sorunlar yaşaması kaçınılmazdı bugün yaşadıklarımıza baktığımız zaman açıkça bunları görmekteyiz.

Siz eğer bir hukuk devletiyseniz kimse size bir komplo kuramaz. Demokrasiyi rafa kaldırmış, yargıyı kendinize bağlayıp rakiplerinizi susturmak için kullanıyorsanız işte o zaman attığınız her adımda yanlış yapmakla kalmaz skandal üstüne skandal yaratırsınız. Siz ki iktidarınız döneminde yargı ve emniyetin eliyle kendi yurttaşlarınıza kumpas kurmuş, bu davanın savcısı olduğunuzu açık açık dile getirerek dünya alemin gözünde kendi foyanızı kendiniz açığa çıkartmıştınız. Sonra ne oldu? Çıkarlar değişti, başka ülkelerin yurttaşlarını tutuklayıp içeri attınız. Yetmedi üstüne üstlük tutukladığınız kimseleri hem terörist hem de ajan ilan ettiniz. Ülke bir hukuk devleti olsa sorun yok, yargı gerektiği gibi davranır, suçluysa cezasını keser değilse serbest bırakır. Öyle mi oldu peki? Ne gezer, yargı, iktidar ne diyorsa onu yaptı, tutukla dedi tutukladı, bırak dedi bıraktı. Pazarlıklar sonrası bir de baktık gördük ki birinci ağızdan terörist ve ajan ilan edilmiş kişiler serbest bırakılıp memleketlerine dönmüşler.

ABD ile sorunlar yaşanmaya devam ettiği için Rahip Brunson bırakılamıyor ne yazık ki. İşte bu yüzden ABD emperyal güç olmanın küstahlığı ile davranıp Türkiye’ye karşı bir dizi yaptırıma girişmiş.

Girişince de ülkede birdenbire hava değişmiş iktidardan muhalefet partilerine kadar herkes vatan millet palavrası altında birleşerek AKP ve saraya destek vermek için yarışa başlamışlar. CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz diyor ki; “bir gün bu iktidarın bakanlarını savunacağım aklıma bile gelmezdi.” Niye savunuyormuş peki? Abdülhamit Gül ve Süleyman Soylu’yu yedirtmemek için. Garip bir ülkeyiz vesselam. ABD’nin politikalarına karşı çıkmak için sözü geçen iktidarın sözü geçen bakanlarını veya daha başkalarını savunmak zorunda değilsiniz ki? Sanki bu ülkeyi bu bataklığın içine bunlar itelemedi? Sanki ABD ile yakın zamana kadar canciğer kuzu sarması bu iktidar değildi? Şimdi milliyetçiliğiniz mi depreşti de AKP ve sarayın değirmenine su taşıyan kervana katılıyorsunuz bunları çıkıp kamuoyuna anlatabilir misiniz?

Küstah Amerika iyice küstahlaşmış öyle mi? Acaba ABD’nin küstahlaşması için kim bu ortamı sağlamış söyler misiniz? Dolar durdurulamıyor, Euro başını almış gitmiş. Zamlar yağmur gibi yağıyor. En alttakilerin canı ha çıktı ha çıkacak. Vurguncular, talancılar için dolar çıksa ne yazar inse yazar bunlar cennetlerini kuralı çok olmuş.

Şimdi batıyormuşuz. Bu yüzden de bizler batsak da olur da vurguncuların, talancıların, ülke satıcılarının bu bataklıktan çıkmaları gerekiyormuş. Bir şey söyleyeyim mi; eğer bu ülke kurtulacaksa, yurttaşları aydınlığa çıkacaklarsa vurguncular, talancılar, yolsuzluk yapanlar, rüşvetçiler, ülke satıcıları batmadan asla kurtulamayız. Bunlar batmadan ne ülke ekonomisi düzelir ne de emperyalist/kapitalist ABD gibi ülkeler canları her istediklerinde işimize karışabilirler. Eğer bugün bunları yaşıyorsak bilelim ki bunun nedeni bugün sahiplenilmeye çalışılan iktidar sahipleridir ki onların da ne bizimle ne de bu ülkeyle alakaları yoktur.

Batacaklara sahip çıkmak onlarla ortak olmaktır.

Batsınlar bence…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA