turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


100 GÜN

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

04 AĞUSTOS 2018

Kimse çıkıp da daha iktidara geldiğiniz günden itibaren her şeyin iyi olacağını söyleyen sizdiniz. Ekonomi coşacak, Türkiye büyük büyük devletlerin arasında yerini almayacak mıydı? Ya demokrasi ve özgürlük vaatlerinize ne oldu? Bugün niye demokrasinin de özgürlüklerin de kırıntısı yok ortada diye sormuyor.

Şimdi kendinize verdiğiniz “Başkan” sıfatı ile yeni bir açıklama yapıyorsunuz. Neymiş efendim; ekonomik bir savaş içindeymişsiniz. Bilinen güçler Türkiye’ye tuzak kurmuşlar, ülkemizin ekonomisini batırmak için ellerinden geleni yapıyorlarmış. Ama bugüne kadar her şeyin üstesinden nasıl gelmişseniz Allah’ın izniyle ekonomik baş aşağı gidişin de üstesinden gelecekmişsiniz.

Yahu sahi sormak istiyorum; siz hangi işin üstesinden gelmiştiniz? Siz değil misiniz Turgut Özal’dan miras kalan özelleştirmeleri bir bir gerçekleştirerek ülkenin en önemli ekonomik varlıklarını tek tek yabancılara peşkeş çeken? Sonra üretimi sıfırlayıp dışalıma yönelerek akraba, dost, siyaset arkadaşı kim varsa dışalımla vurgun üstüne vurgun sağlamalarının yolunu açan kim peki? Sonra ta belediye başkanlığınız döneminde İstanbul’un plansız yapılaşmasına göz yumup İstanbul’a yeni yeni mahalleler ekleyen kimdi dersiniz? İktidarınız döneminde TOKİ’yi de devreye sokarak dağa taşa beton döküp yapılaşmaya açtıktan bir başka deyişle ülkenin paralarını çarçur edip toprağa gömdükten sonra şimdi mi aklınız başınıza geldi de kalkmış artık bu işten vazgeçileceğini söylüyorsunuz?

Demek; yüz gün içinde planladığınız “Millet Bahçeleri” ve size göre tesis falan filan bize göre ise fasa fiso binin üzerinde yapmak istediğiniz şeylere hız verip yenilerini de başlatacaksınız öyle mi? Başlatırsınız tabi. Ne demişler nerde hareket orda bereket. Hani şu yap işlet devret modeli ile yolcu taahhüdü verdiğiniz Kütahya Havaalanından hazine yani bizler ne kadar cepten ödüyoruz bilmiyor olabilir misiniz? Daha bunlara benzer onca tesisiniz var, bunlara birkaç bin daha eklenmiş ne önemi olur değil mi? Maksat bal tutanların parmaklarını yalaması. Halk açmış, susuzmuş, insan gibi yaşamak için her şeyden yoksunmuş size ne bundan değil mi? Ekonomiyi batırmışsınız, kurtuluş umudunu da yok ettiğiniz için doğalgazdan elektrik üreten santrallere %49,5 oranında doğalgaz zammı yaptınız? Sanki bu zam sanayiyi, vurmayacak, küçük işletmelerin kapısına bir bir kilit vurmaları sonucunu doğurmayacakmış gibi çok rahatsınız çok. Yağmur gibi gelecek zamları bu ülkenin yurttaşları nasıl olsa kaldırır, baksana şunların ensesine diye düşünüyor olmalısınız. Ancak çevrenizi saran yüzlerce polisle dolaştığınız için yurttaşlarınızın ensesini de, boynunu da görecek durumda değilsiniz tabi. Ama duymak isterseniz biz söyleyelim, sayenizde yurttaşların boynu armutun sapı gibi ipince kaldı. Her gün her gün görmeye alıştığınız hacı, hoca, din, iman tüccarı ile sakın karıştırmayın yurttaşların ensesini. Nasıl dün de hacı, hoca, din, iman tüccarı takımının ensesi kalınsa, yurttaşların boynu dün de armutun sapı gibiydi bugünde.

Öyle, yanınıza damadı alıp ekonomiyi kurtarmak 100 gün eylemliliği ile olmuyor bu iş. Hani; Berat Albayrak’a kalsa sizin nasıl bu ülkenin paralarını betona gömdüğünüz gibi o da sizin sonsuza kadar unutulmamanız için Mars’a kadar çift gidişli gelişli yol yapmaya çoktan hazır yemin ederim. Şimdi onun ülke varlıklarını nasıl yoka çevireceğinden öyle eminiz ki siz değil yüz gün, yüz yıl bile işin başında olsanız işin içinden çıkamazsınız.

Bir de ekonomi savaşına herkesi katmak için çağrıda bulunuyorsunuz. Yurttaşlar yastık altındaki Dolarlarını, Eurolarını ve altınlarını hemen TL’ye çevirmeli ve size katkı vermeliymiş. Bu kaçıncı çağrınız inanın bende unuttum. Demek oluyor ki sizin çağrınıza kulak asan yok ki çağrınızı yinelemek gereği duyuyorsunuz. Ya da ne bileyim boynu armut sapına dönmüş yurttaşlarda ne para var ne de pul. Bu yüzden de siz çağrıda bulundukça taşlardan, kayalardan ses geliyor yurttaşlardan tıs yok. Ama siz yine de yurttaşta dolar, Euro, altın olduğundan o kadar eminsiniz ki bir türlü ısrarınızdan vaz geçmiyorsunuz. Hani diyelim ki eminsizin; her şeyi bir kararnamede halleden gücünüz nerde kaldı sizin? Hemen çıkarın bir kararname, dalın yurttaşların kapısından içeri ne yastık altı bırakın ne de yüklükte ve sandıkta saklanacak bir yer. Bulun, bulun çıkarın ve el koyun gitsin. Yoksa sizin kadar yurtseverlik hasleti gelişmemiş olan boynu armut sapına dönmüş yurttaşlara vatanseverlik neymiş gösterin ki onlar da yitirdikleri onca güzel değerlerimizi yeniden kazanabilsin ve açılan ekonomik savaşa katılmamak neymiş öğrensin değil mi?

Valla bizden söylemesi, size değil 100 gün, milyon gün bile verilse ekonomi düzlüğe çıkmaz.

Olsa olsa yanı başınızda türeyen ensesi kalınların ensesi biraz daha kalınlaşarak uçakların inip kalkacağı havaalanına döner...

Nasıl, anlatabildim mi ahvalinizi?

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA