turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


YALAN RÜZGÂRI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

14 AĞUSTOS 2018

Yalan rüzgârı anlaşıldığı kadarı ile çoğumuzu bir başka şekilde serinletiyor olmalı ki işte bu kimseleri yalan bir başka türlü sarıyor. Karayı ak, akı kara görme halleri kendisini yalan rüzgârına kaptırmış olanları öyle bir sarıp sarmalamış ki kan tükürseler kızılcık şerbeti içtiklerini söylüyorlar. Akılsızlıktan ve gerçeklere gözlerini kapamış olmaktan kaynaklı mağduriyet halleri bunları öyle bir uyuşturmuş ki mutlu memnun her biri bir yerden çıkıyor karşınıza.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, kurların geldiği seviyenin normal piyasa dinamikleri içerisinde açıklanabilecek bir hadise olmadığını, çok ciddi bir spekülatif atakla karşı karşıya olunduğunu belirterek, “Dolar yatırım aracı değildir. Ayşe teyze dolara hiç karışmasın” diye konuşmuş ya, biz olsak böyle bir kişiyi değil İş Bankası Genel Müdürü yapmak sıradan bir memur olmasına bile göz yumamayız. Ancak bütün bunları bilmediğini de sanmıyoruz. Bize göre bu mesaj birçoklarında ortaya çıkmış ve kronikleşmiş keşfedilme hastalığı ya da ne bileyin yaranma halidir ki bizce asıl tehlikeli olan da budur.

Ne güzel, işler kötü gitse bile kötü gidiyor diyemeyeceksin. Dersen eğer bu ülke düşmanlığı olurmuş. Adamlar öyle alışmışlar ki klasik yöntemlerle karşıtlarını köşeye kıstırmaya hemen “hain” deyip çıkıyorlar. O da mı kâr etmedi artık neyi uygun görmüşse muktedir peşinden de o geliyor. Yahu arkadaş; bu ülkenin ekonomisini bu hale cinler mi yoksa periler mi getirdi? İzlenen onca politikaları siz değil miydiniz peş peşe uygulayıp işi bu noktaya getiren? O zaman eleştirildiğinizde de sizi eleştirenlere aynı şeyleri sizler söylemiyor muydunuz?

Amerika’nın bugün uyguladığı politikalar yüzünden mi bu noktaya gelip demir attık? Hem Amerika gibi bütün dünya halklarının ortak düşmanı ile iş tutan sizler değil miydiniz? Bizler izlenen politikaları eleştirirken yattığınız; Yeni Osmanlı düşünden bir kez olsun; “ne oluyor yahu” diyerek başınızı kaldırıp da baktınız mı ortalığa.

Köprüler yaptırdınız, borçla, fahiş fiyatla. Şehir hastaneleriniz ona keza. Tünelleriniz, havaalanlarınız aynı şekilde. En kârlı iş diye başkalarından aldığınız paralarla apartmanlar yaptırıp toprağa gömdünüz paraları. Üretim yok, paralar dışardan getirilen mallara gitti. Kaç fabrika yaptırdınız diye sormayacağım bile. Yok çünkü. Var olanı da dayanamayıp en son seçimler öncesi satışa çıkarıp babalar gibi sattınız. Şimdi aklınızı dolar niye durdurulamıyora takmışsınız da bir sürü tayin edici şey dururken bir yerlerin manipüle etmesi kalmış aklınızda. Bu seçimi de işinize geldiği için yapıyorsunuz. Çünkü yabancıları işaret ettiğinizde biliyorsunuz ki bu halkın ayranı kabarır ve süresi ne kadar olur bilemem ama sizi sorgulamazlar en azından. Ortaya çıkıp sileri delibozuk veya yerinde sorgulayanlar olursa da onları da vatan hainliği ve bozgunculukla suçlar atarsınız içeri olur biter. Zaten Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarındaki mesajı da böyle anlamamak için akılsız olmak gerek değil mi?

Siz eleştirilmek istemiyorsunuz. Çünkü gerçeklerin konuşulup yazılması sizin bu işte rolünüzü ortaya çıkaracağı için iş daha oraya gelmeden tedbirinizi alıyorsunuz. Hani bizler hükümetinizin ve sizin dile getirdiği ekonomik tedbirlerle bu işin üstesinden gelemeyeceğinizi zaten biliyoruz. Ayrıca bir şey daha biliyoruz, daha başka ülkeler, Türkiye’de işlerin kiriz boyutunda sürüp gitmesini istemezler. Çünkü birçok ülkeler açıklamalar yapıyorlar ya bu açıklamaları babalarının hayrına yapmıyorlar. Kriz içinde ve ekonomisi batmış Türkiye’ye sözü geçen ülkeler ne mallarını satabilirler ne de alacaklarını alabilirler. Bu yüzden de bazı ülkelerin son açıklamasını da böyle okumanız gerekiyor. Oysa bizler sizler de öyle bir hava görüyoruz ki sanki o ülkeler Türkiye’ye para yağdıracaklar. Kaldı ki şimdiye kadar alınan borçlar dünden bugünümüze ne kadar çözüm olmuşsa bundan sonra ve yarınlar için de o kadar çözüm olacak.

Para… para… para diye inleyip dururken ülkenin tarımı için kılınızı kıpırdatmak, sanayi yatırımı yapmak, israftan kaçınmak, eğitimi yeni baştan düzenlemek vs aklınızda yoksa birilerine milyarlık ihaleler vererek zengin etmek, rant ve talan ekonomisini aynı şekilde sürdürmenizin bir işe yarayacağını da asla düşünmüyoruz.

Evet, siz iktidarsınız. Üstelik bunca kötü işleri yapan bir iktidar. Bu yüzden de iktidardan inmeniz gerekiyor. Sizi eleştireceğiz. Yanlışlarınızı tek tek ortaya koyacağız. Her durumda aklınıza insanları hak ve özgürlüklerinden mahrum etmek geliyor ya işte buna amasız, fakatsız karşı çıkacağız ve kendi seçeneğimiz olan sosyalist iktidarı kurmak için eleştirmeye de devam edeceğiz. Bu yüzden de tehditleriniz bize sökmez.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA