turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


AYNI TAS AYNI HAMAM

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

16 AĞUSTOS 2018

Göreceksiniz hiçbir şey değişmeyecek. Alınan pansuman tedbirlerle halkın gözü boyanacak, onlara çekilen ajitasyonla dolarları, Euroları, altınları olanların TL’ye çevirmeleri yanlarına kâr kalacak.

Her şeyden önce bu kısa süre içinde dalgalanan döviz tırmanışı sonrasında büyük miktarda dolar alıp satanların olmadığını kimse söyleyemez. Üstelik bunların bozdurdukları veya aldıkları miktar da çok büyük meblağları tuttuğu için bu işlemlerin el altından yapılacağı düşünülemez. Dolayısı ile bunlar kimlermiş, bu ülkenin halkının bilmek hakları. Bu yüzden de ilk iş, isim isim saray iktidarı bunları tespit etmeli ve kamuoyu ile paylaşmalıdır. Yoksa ekonomiyi bu hale getirip arkasından da ABD bize saldırı yapıyor ayaklarında kimsenin kimseyi kendilerine oy verenler bile olsa gaza getirmeye hakları yoktur. Hem öyle vatan, millet, Sakarya hamaseti yapıp da her dönemde vurgun vurmayı alışkanlık haline getirenlerin yaptıkları yanlarına kâr bırakılamaz.

Saray iktidarının atıp tutmalarının içinin ne kadar boş olduğunu anlamak istiyorsanız ABD ile giriştiği sözüm ona ekonomik savaşa bakın bir. Kimileri çıkmış dolar yakıyor, kimileri de MHP milletvekili gibi Iphone telefonunu İl başkanına kırdırıyor. Bizler her durumda ayranları kabaranların vatan sevgisini bilmiyor değiliz. Üstelik bu gibilerin tutum ve davranışlarına vatan sevgisinden çok kabaca ilkellik denir denmesine de ne yazık ki bu ülkede bu tür tevatürleri hâlâ yutanlar var.

Saray adına İbrahim Kalın’ın açıklamaları da işin iç yüzüne bakarsanız ilginç. Neymiş efendim; bizde ABD gibi vergiler getirmişiz ama silah alım işleri bir başkaymış, daha da önemlisi stratejik ortaklığımız sürermiş. Hani bunları işitince doğrusu bir başka oluyoruz. Madem ABD sizin deyişinizle Türkiye’yi bu denli büyük tehlikelerin içine itiyor, peki, o zaman siz niye bu denli tehlikeli girişimlere anladıkları şekilde yanıt veremiyorsunuz. Ne bileyim İncirlik Üssü’nü, Küreciği niye ABD’nin kullanımına kapatmıyorsunuz da laf ola beri gele cinsinden atıp tutmalara devam ediyorsunuz? Yoksa sizin vatanseverliğiniz İncirlik ve Kürecik Üssü’ne işlemiyor mu?

İşlemez tabi. Sizlerin esip yağma ve Iphone telefon kırma ötesinde bir ufkunuz mu var ki daha yürekli davranasınız değil mi?

Uzatmayalım; saray iktidarının hiç de işleri düzeltmek gibi bir derdi yok. Eğer olsa; önce şu dışalımı bir gözden geçirir. Daha önemli şeyler bir yana şu dışarıdan aldığımız tarım ürünlerinin bile dış alımını durdursak önemli bir silkiniş yakalayacağız ya nerde onlarda öyle bir seçim? ABD’den pirinç bile alıyormuşuz da ona vergi bindirince anladık bizim yerli pirincin niye bize yetmiyor oluşunu. Bunca sorun yaşıyoruz saray iktidarı yine de çıkıp hububat ve bakliyat alımı yapılacağını açıklıyor. Yani bu demek oluyor ki dışalım sürsün, vurgun devam etsin. Ülkemiz tarımı da batarsa batsın. Önemli sanayi mallarını konuşmuyoruz bile. Bunların üretimi ile ilgili ne hazırlık söz konusu ne de üretme isteği. Bu yüzden de ABD’ye vergi koyarken bile zarar eden biz oluyoruz.

Ha birde bizi sevenler sıraya girmişler umut verici açıklamalar yapıyorlarmış. Dün ülkemize gelen Katar Emiri şaşa içinde ağırlanmış. Sonrasında ise bizler de öğreniyoruz ki 15 milyar dolar yatırım sözü vermiş. Hani Katar Emiri bu sözü vermiş de acaba babasının hayrı için mi verecekmiş? Yoksa bu paralarla kıyılardan araziler, önemli yerlerden getirisi yüksek gayrimenkul alışı mı yapacakmış, ya da ne bileyim hiç aklımızın köşesinden bile geçmiyor ama fabrika falan mı kuracakmış?

Bugün açılan kampanyalar, Recep Tayyip Erdoğan iktidarına verilmeye çalışılan moral bize göre minare gölgesi ve davul tozundan ibaret. Şu an girişilen ekonomik tedbirlerle Türkiye’nin yarası sarılamaz. Bu krizde katlanılması gereken ne kadar eza cefa varsa onu da işçilerimize, emekçilerimize ve halkımıza ödetmenin dışında hiçbir şey yapılamaz.

Sarayın arkasına dizilmeye hevesli Muharrem İnce, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu gibilerse deve kervanı önlerinden şangur şungur geçer gider de onlara da bakakalmak düşer o kadar…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA