turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ALIŞMAK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

25 AĞUSTOS 2018

Şu havuz medyası ne yazarsa yazsın, ne konuşursa konuşsun ülkemizde olumlanacak bir gelişmeden söz etmenin olanağı yok. Şimdilerde bol palavra dinlemekteyiz. Neymiş efendim? Halkımız dört koldan harekete geçmiş ve ülke ekonomisini uçurmuş. Uçurmuş derken; bizler bu boş lakırdıyı 16 yıldır dinlemekteyiz ve de geldiğimiz nokta burası işte. Ortada ne düzelen şey var, ne de bir süre sonra düzeleceği söylenen ekonomi.

Seçimlerden önce her şey ne kadar da güzeldi. Recep Tayyip Erdoğan, partisi AKP ve “cumhur ittifakı”nda yer alan güçler devlet olanaklarıyla su gibi paralar harcadılar. Hele AKP ve sarayın elini kimse tutamazdı harcadılar da harcadılar. Bütün bunlar yaşanırken ülkenin hiçbir anayasal kuruluşu kalkıp da bu böyle olamaz diyemediği gibi muhalefette kanıksamış haliyle fazla ses çıkarmadı. Özetle ülkenin parası birilerince çarçur edilip deve yapıldı.

Seçimlerden sonra ise kapağı açılan şişeden çıkan ekonomi cini ortalığı kasıp kavurup birbirine kattı. TL düştü, Dolar başta olmak üzere Euro değer kazanmaya başladı. Ortaya çıkan çalkantı öyle böyle bir çalkantı değildi. Bu yüzden de yurttaşlar paniğe kapıldılar. İktidarın da teşvikiyle dolarlar bozdurulup saray iktidarı içine düştüğü bataklıktan çıkarılmaya çalışıldı. Bol bol nutuk çekilen az paralı yandaşlar dolarlarını, Euro'larını, altınlarını bozdurup hava attılar. Ne var ki piyasa normal seyrine girmedi. Dolar 8 TL’ye tırmanırken Euro’da 8 TL’yi buldu. İşte burası işin püf noktasıydı. Bugün isimleri kimseye açıklanmayan sır gibi saklanan birileri bir gecede ellerindeki dövizleri bozdurarak milyarlarca TL kazandılar. Sonra bir de baktık gördük ki, Dolar ve Euro aşağılara inivermiş. Bu konu muhalefet ve bazı çevrelerce doğrudan Recep Tayyip Erdoğan’a soruldu amma velakin Erdoğan, o günlerde kimi hain ilan edeceği ile meşgul olduğu için değişen bir şey olmadı. İnsanların da aklında sadece iktidarın ekonomi ile ilgili yaklaşımlarına eleştiri getirenlere “hain” denilmesinin ötesinde bir şey kalmadı. Şimdi iktidar yandaşlarıyla birlikte topluca bu sakızı çiğnemeyi sürdürüyorlar o kadar.

Cepler boşaldı. “Aynı gemideyiz” propagandasının giderek ışığı söner oldu. Cepleri boşalan AKP yandaşları ise uykudan uyandı uyanacaklar. Uyandıklarında ise reislerinin gerçekliğinden çok ceplerinin boşaldığı gerçeği ile karşılaşıp ağızları bir karış açık kalacak. Değişen bir şey olmadığını, esasen hiçbir şeyin de düzeleceğini görmeyecekleri için “kandırıldık” diyerek sokağa fırlar ve “ellerimiz kırılsaydı da bunlara oy vermeseydik” diye çığlık atmaya başlarlarsa da şaşırmamak gerekir. Malum ya canı yanan eşşek atı geçermiş.

Dedik ya bu iktidarın fıtratında işleri yoluna koyma şansı yok. Halkı soy soy, kandır kandır nereye kadar değil mi? İşte bu yüzden de işler kelek olup çıkacak ve ceremesi yakında daha da artacak. Recep Tayyip Erdoğan ve destekçilerinin din, iman ve de milli duyguları şahlandırma hesabının da bir yere kadar etkisi olacak bu eşik de aşılmak üzere. Eşik aşıldığında da kimse Recep Tayyip Erdoğan’ın duası ile birlikte domateslerin ne kızardığına inanacak ne de bir keramet akıllarına gelecektir. Böylece iktidarın çevresinde ise Güler Sabancı gibi bir avuç şakşakçı kalacak ki sürekli Musa’ya inanmak neymiş onlar da yaşayıp görecekler.

Ha bu arada başka bir konu ise durup durup gündeme geliyor. Suriye İdlib’ten IŞİD’çıları, El Kaidecileri, El Nusracıları çıkartmakta kararlı görünüyor. Öyle ya hangi ülke toprağında başka ülkelerin desteklediği terör gruplarının yuvalanmasını ister. Öyle görünüyor ki Rusya ile görüşmelerin arkasından hepimiz İdlib’te sıcak günlerin yaşanacağını göreceğiz. Her ne kadar Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu buraya operasyonun bir insanlık dramı yaratacağını söylüyor olsa da bu operasyon kesin yapılacak. Saray iktidarının telaşını anlamak zor değil. Her ne kadar sivil halkın kaybından söz edilse de Sarayı asıl telaşlandıran şey; oradaki terör grupları olsa gerektir. Çünkü sarayın elinde iki ucu boklu bir değnek var. Hangi tarafından tutsa eline bulaşacağı için ne yaşanacaksa burada yaşansın daha fazla suç teşkil edecek konular ortaya çıkmasın isteniyor. Ancak bu kez Suriye’nin eli güçlü. Dağılan terör gruplarının aksine derlenip toplanmış bir Suriye ordusu ve Suriye’yi bu konuda da desteklemekte kararlı bir Rusya var.

Saray ise Tarzan’ın zorda olması hesabı zorda…

Ekonomi de öyle.

Ben bu yüzden saraya 2 bilemedin 3 yıllık bir ömür biçiyorum, haydi hayırlısı, yaşayıp göreceğiz…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA