turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


BAZI YÜZLER KARANLIKTIR

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

30 AĞUSTOS 2018

Bu yoksul halkın 8,1 milyar dolarını bütçe yapıp iç eden Diyanet İşleri Başkanlığı var.

Bu kurumda 117 bin civarında kişi çalışıyor. Ülke yararına yaptığı bir şey var mı diye soruyorsanız bence yok. Yok, çünkü açık gizli bütçe ve paralarla bu kurumda tam bir saltanat söz konusu. Böylesi bir devasa bütçenin üstüne oturan dincisi, imancısı, gericisi, yobazı elbette bu değirmene su nereden geliyorsa onu savunup onun davulunu çalacak. Uzun zamandır siyaset dışı diye bize yutturulan Diyanet şimdilerde AKP ve sarayın arka bahçesi görevini yerine getiriyor. Herkesi suçlamıyoruz elbet ama bu kurum doğru dürüst bir araştırmaya tabi tutulsa görülecektir ki cıfıt yuvasına dönüşmüştür. Hem bu kurum tarafından yapılan kimi dışa dönük eylemler var ki aslına bakarsanız gerçeği bütün çıplaklığı ile göstermeye yeter de artar bile.

Örneğin; Rize’de yapılan hafızlık töreni sırasında Rize caddelerinde bir yürüyüş eyleyen hem de diyanetin desteğiyle o görüntüler neydi öyle hiç düşündünüz mü? Küçücük çocuklarımıza türban giydiren, erkek çocukları ise dini görüntü veren giysiler giydirip başlarında sarıklı, cübbeli hoca mı yoksa yobaz mı ne olduğu belirsiz kimselerle tepeden tırnağa kara bir çarşaf geçirilmiş kadınlarla yürütülen çocukların halleri gerçekten de nedir öyle bu iktidarın bir diyeceği var mıdır? Niye bu tür şeylere sarayın gıkı bile çıkmaz?

Çıkmaz, çünkü bütün bu gerici çevreler desteklenip semirtilmelidir ki sarayın ve partisi AKP’nin arka bahçeleri genişlesin. Desteklenmelidir ki dolar gelmiş 6,5 liraya dayanmış insanlar yokluk ve yoksulluk içinde kıvranıyor “yeter” dememeleri için gözlerine kül üfürülsün.

Ne buyurmuş muhterem; “Kılıçdaroğlu dolar baronlarıyla birlikte.” Ne güzel değil mi ey millet! Muhterem buyurdu diye bu yalan sözlere kanacaksınız ve hep bir ağızdan “Kılıçdaroğlu da dolar baronlarıylaymış” diye inançla konuşacaksın ama Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına hem gözünü kapatacak görmeyecek, hem de kulağını tıkayacak duymayacaksın öyle mi? CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’a yönelttiği 9 soruyu televizyonlardan izlediysen ki izlememişsindir çünkü havuz medyasında böyle bir haber ne arar? O zaman Sözcü gazetesinden bak da uyuşan beyninin kıvrımları açılsın biraz. O zaman görürsün dolar baronları ile kim iş tutuyormuş, Londra’da faiz lobileriyle Mehmet Şimşek ve AKP ekibi niye görüşmüş ya da sittiri boktan Katar Emiri’ne niye yalvar yakar olunuyormuş?

Aslında yazacak çok şey var. Ülkede burjuva anlamda bile seçim yapmaktan çok uzaksınız. Hileniz, hurdanız arşı alayı kucaklıyor. Uzun zamandır Doğu ve Güneydoğu illerinde birkaç yüz oy bile zor alan MHP, bu seçimlerde oy patlaması yaptı ya sizler bunu olağan karşılarsınız ama bize yutturamazsınız. Bu oylar, doğru dürüst bir inceleme yapılsa göreceksiniz ki ayarlanmış ve çalınmış oylardır. Şimdi seçim sonuçlarını yenilgiye uğrattığınızı düşündüğünüz sizden biraz değişik olsa da diğer sistem partileri sineye çekmiş olabilirler. Ancak biz sosyalistler bunun defterini tutar ve bir kenara not ederiz. Günü gelince de ne nasıl yapılmış, hangi oyunlar nasıl sahnelenmiş koyarız ortaya. MHP Urfa’da milletvekili çıkarmış, vay anasına vay! Hem çıkarmakla kalsa iyi. Geçen gün Suruç’ta MHP’nin milletvekilini uğurlayan Suruçluların sergiledikleri görüntüyü gördükten sonra oynanan oyunu anlamakta zor olmadı. Seçim sırasında bu ilde pek çok olay yaşandı. Yaşamını yitiren yurttaşlarımız oldu. AKP’liler açıktan açığa katliam girişiminde bulunmaya kalktıkları halde İçişleri Bakanı olayı bir başka türlü yansıttı. Sonra evelendi, gevelendi olaylar unutturuldu. Seçimler sırasında sandıklar basıldı, sandık görevlileri tehdit edilip sandıklara oylar dolduruldu. Sizler bu olayları kamuoyuna sonucu değiştirmez münferit olaylar gibi yansıttınız. Daha bilinen, bilinmeyen kim bilir ne kadar benzer olay yaşandı. Uğurlanan milletvekili silah atışlarıyla uğurlanıyor. Şimdi merak ediyoruz; acaba bu olay için herhangi bir suç araştırması yapıldı mı? Savcılar harekete geçip nedir bu böyle kardeşim dediler mi? Demedilerse burası aşiret hegomanyasının sürdüğü bir yer midir ki bu denli densiz bir davranış sergilenebilmekte?

Diyoruz ki bazı yüzler yüzler karanlıktır. Onların da bir türlü toplum tarafından görülmeleri istenmez. Ama çıkar be kardeşim, çünkü güneşin altında el atılmayan şey bırakmamak için sürekli kafa yoran o kadar çok insan var ki işte bu karanlık yüzler onlarla baş edemezler.

Kısaca devlet desteği ile ayakta tuttuğunuz Bahçeli ve partisi fasa fiso aslında. Ancak iktidarınız için gerekli sayıyor her hukuksuzluğa tıpkı hacı, hoca, cemaat, tarikat kesimlerinin kendini bilmez hallerine göz yumup desteklediğiniz gibi Bahçeli’ye de böyle bir destekleme dosyası açmışsınız.

İyi açın bakalım, bu saltanatı nereye kadar götüreceksiniz nasıl olsa göreceğiz. Önümüz kış ya dolar geri gelip 6,5 lirayı buldu ya, ekonomik yıkımın yoksul halk üzerinde yarattığı yıkımın neleri değiştireceğini de göreceksiniz.

Öyle bu işler; “Bizi tanımıyorlar ama tanıyacaklar” demekle olsaydı şimdiye kadar biz çoktan Everest Tepesi’nin zirvesindeydik.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA