turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


UYANMA UYANMA DAHA DAHA UYANMA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

02 EYLÜL 2018

İşler resmen tepetakla gidiyor. Onca palavra sıkmalara karşın, dolar ve euro’nun yükselişi durdurulamıyor. Bu yüzden de saray iktidarı sürekli olarak yabancıları işaret ederek; “onların eline fırsat geçse bizi bir kaşık suda boğar” deyip duruyor. Bu yaklaşım bir değil, beş değil saray iktidarında sürekliliğe dönüştü. Dönüştü, dönüşmesine de kapitalist/emperyalist sistemle bağını sınırlandırmak şöyle dursun bir fırsat çıksa yeniden aynı ilişkilerin beş tabak fazlasını güle oynaya kabul edecek.

Sanki bizim ülkemizde varsa da yoksa da bir avuç vurguncu para çevrelerinden söz edilip duruluyor. Bu ülkeyi onlar ayakta tutuyorlar, onlar olmasa batarmışız gibi bir anlayış bütün çevrelerde egemen kılınmaya çalışılıyor. Bu yüzden de Recep Tayyip Erdoğan nereye gitse sözünü ettiğimiz vurguncu takımını yanında ülke ülke gezdirerek onlara vurgunun tadını ülke dışında da tattırmak istiyor. Sözün kısası kaçıncı kez gidip geldiği ülkeleri bir kez daha tapanlayarak nafile gezilerinin birisini bırakıyor bir başkasına başlıyor. Nasıl olsa devletin uçağı altında. Bu savurganlığın hesabını kitabını da soracak olmadığı için yallah ülke kasasından harcama yapılıp duruyor.

Son gezisi muhteremin Kırgızistan’a. Konuşmasındaki patron vurgusu öyle belirgin ki sanki bu ülkenin işçisinin, emekçisinin, dar gelirlisinin, esnafının ve memurunun adı bile yok. Onlar sadece ve sadece sırtına yük yükleneceği zaman anımsanıyor. Kendisi Kırgızistan’da konuştuğunun gecesi yani halkımız uykudayken saray yöneticileri eliyle öyle bir kazık yedi ki sabah alı al, moru mor uyandı.

Oysa Recep Tayyip Erdoğan Kırgızlı yöneticilere ne güzel ajitasyon çekiyor ve Fetöcülerin ne sinsi ve gizli bir örgüt olduğunu döne döne anlatıp duruyordu. O Fetöcüler ki bizim ülkemizde neler yapmışlar neler. Hem darbe yapıp 250 insanımızı öldürmüşler, 2500 insanımızı ise yaralamışlardı. Erdoğan, dost olarak Kırgızistanı da uyarıyor, “bakın, dikkat edin aynı şey sizin başınıza da gelebilir” diyerek Kırgızlılara dostluğunu gösteriyordu. Bu işler böyle mi konuşulur geçiyorum. İyi tamam da bu söylediklerini siz yine iktidarın başıyken Fethullahçılara her türlü kolaylık gösterilsin diyerek Kırgızistan dahil arkalamıyor muydun bu Fetöcü casusları? Öyle ya bu kadar sinsi ve gizli olunca farkına varamadın demek? Oysa onlar bir gizliliğe gerek duymayacak kadar her yaptıklarını açıktan açığa yapıyorlar, istediklerini de sayenizde açıktan açığa elde etmiyorlar mıydı? Şimdi Fetöcülerle ilgili sinsi ve gizli tanımlaması yapmanız Kırgızların gözünde sizi haklı mı kılacak?

Sonra sözü elçimize getiriyor diyorsunuz ki “elçinin görevi elçilikte oturup gelen gidenle konuşmak değildir. Siz her yere gidecek, bütün çevrelerle ilişki kuracak, yöneticilerle oturup konuşacaksınız.” Hani bu işler de yapılır da sizin öneriniz elçiye elçilik görevini iyi yerine getirin demenin ötesinde elçiye çerçilik önermektir basbayağı…

Bunları da atlayalım. Ülkemizde gece ne oldu biliyor musunuz? Elektriğe %15, doğalgaza %9 zam yapıldı. Bir çuval un 95 liradan 175 liraya çıktı. Yani ülkemizin 80 milyon yurttaşının bir yerlerine kar yağdı kar. Bu andan başlayarak bütün unlu mamullere, suya, gaza, beze, uzatmayalım iğneden ipliğe yeni bir zam bindirilecek demektir bu bilmem anlaşıldı mı? Ha bir de arpalık haline getirdiğiniz Halk Bank dolar satma işi gerçekleştirmiş. Dolar piyasada 6,60 liranın üstündeyken banka doları 3,88’den, euroyu ise 4,5’tan satmış. Euro kaç para peki? 7,61 Türk Lirası. Ne söylenebilir ki? Bir yanlışlık oldu, satış iptal edilir falan dense de kim bilir belki de atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti.

Eee ne olacak şimdi? Saray iktidarı her şeyi daha da ağırlaştıracak. Yaşam çekilmez hale gelecek. Bütün sokaklarda araba yerine tomalar dolaşacak. Sizin anlayacağınız önümüzdeki sonbahar ve kış çetin geçecek çetin. Diğer yandan ise dinciler bir yandan, bu iktidar tarafından beslenen ve çalışma yaşamından kopmuş avareler bir yandan iktidar kuşunun kanadına sarılacaklar ve kolay kolay bırakmayacaklar.

Yerel seçimler mi diyorsunuz?

Geçin efendim, bu seçimleri de bir şekilde iktidar kazanma yolunu bulur. Baksanız ya Bahçeli’ye göz yaşartıcı laflar söylüyor yine. Seçime girecek olan diğer parti ve pırtılar ise laf ebeliğinin ötesinde bir şey yapamazlar. Yapamayacakları bunca zamlara, hak ve özgürlüklerin çiğnenmesine karşın hiçbir şey yapamadan laf üretmelerinden beli değil mi?

Ey halkım!

Uyanma uyanma daha daha uyanma!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA