turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÖFKEYİ ÖRGÜTLEMEK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

07 EYLÜL 2018

Mazlum ve masum rolünde bu ülkenin işçisinin, emekçisinin kısacası tüm halkının karşısına çıktınız ama ne mazlumdunuz ne de masum.

Bunun için öfkeliyiz.

Bir ayağınız mağripteydi bir ayağınız maşrıktaydı ama ta Amerikalara gidip icazet alıp parti kurarak iktidara geldiniz.

Bunun için öfkeliyiz.

Ağzınızdan Müslümanlığı düşürmediniz, ABD’nin ılımlı İslami olmayı kabul edip bölgede ABD adına işler bitirmeye kalktınız.

Bunun için öfkeliyiz.

ABD’nin Irak’ı işgalinde eylemli rol oynamak istediyseniz de oyununuz bozuldu. Ancak Irak’ın işgalinde üzerinize düşen görevi beş tabak fazlasıyla yerine getirdiğiniz. ABD’nin milyonlarca Iraklıyı katletmesine ve işkencelerden geçirmesine sesiniz çıkmak şöyle dursun, elinizden gelen desteği verdiğiniz gibi hiçbir lojistik ve askeri destekten de çekinmediniz.

Bunun için öfkeliyiz.

Bütün Arap ülkelerinde yaşanan karmaşanın ABD adına içinde oldunuz, BOP Eşbakanlığı görevini üstlenip Libya’nın parçalanmasında Kaddafi’nin linç edilip öldürülmesinde rol oynadınız.

Bunu için öfkeliyiz.

ABD’nin örgütlediği İslami terör örgütleri sizin de desteğinizi esirgemediğiniz örgütler oldu. Suriye’nin parçalanması, yüz binlerce insanın katliamı için destek sunmakla kalmadınız o kadar ileri gittiniz ki dış politikanız bu yüzden gelip duvara tosladı.

Bunun için öfkeliyiz.

Dün olduğu gibi bugün de Suriye’nin içişlerine karışıyor, Esad rejimi İdlib’i işgal edecek gibi temelsiz politikalarla Türkiye halkının karşısına çıkıyorsunuz.

Bunun için öfkeliyiz.

Tutarsız politikalarla bir ABD’den bir Rusya’dan yanaymış gibi zikzaklar çizerek öyle sorunlar biriktiriyorsunuz ki.

Bunun için öfkeliyiz.

Daha sayılamayacak kadar çok şey yazabiliriz ama gereksiz.

İktidara geldiğiniz günden bu yana ülkede ne hak ne hukuk ne adalet bırakmadınız. Yargıyı kendinize bağlayarak kuvvetler ayrılığını hiçe saydınız ve ortada yargı bağımsızlığı adına bir şey kalmadı. Üstelik Yüksek Yargı’nın bütün üyelerini neredeyse ya siz atıyorsunuz ya da kalanlar da bir şekilde sizin iradenizi temsil edeceklerden seçilmiş oluyor.

Bunun için öfkeliyiz.

Anayasal değişiklikler gerçekleştirip ne olduğu belirsiz bir kişinin iradesine bağlı bir yönetim biçimi oluşturdunuz ki artık sizin dışınızda kimsenin yapabileceği bir şey kalmadı.

Bunun için öfkeliyiz.

Demokrasinin kırıntısından söz edebilecek bir durum yok ortada. Göstermelik bir meclis var ama onun da işi bitirilmiş vaziyette. Demokratik hak ve özgürlüklerin kullanılmasını ortadan kaldırdınız. İnsanlar görüşlerini bile açıklayamaz, hak arayamaz hale geldiler.

Bunun için öfkeliyiz.

İş yok, aş yok, insanlar yoksulluğun içine itilmiş durumdalar. Çalışanların ne iş güvencesi var ne haklarını arama hakkı, ne grev yapabiliyorlar ne de toplusözleşme. Zaten ilan ettiğiniz OHAL’de patronlara bu durumu açık açık dile getirdiniz. OHAL’i TAMHAL’e çevirdiğiniz için aynı uygulamalar fazlasıyla sürekli hale getirildi. İşçilerin sendikalarda örgütlenmesi bile olanaksızlaştı. Örgütlenenler de ya patron yanlısı sendikalar ya da sarı sendikalar.

Bunun için öfkeliyiz.

Ekonomi dibe vurdu. Vurgun vuranların her şey yanına kâr kaldı. Ne doları durdurabiliyorsunuz ne de Euro’yu. Sadece insanların karşısına çıkıp yabancıların düşmanlığından söz ederek onların doları varsa bizim Allahımız var diyorsunuz ama ülkede baştan aşağı her şeye zam yapıldı. Hem de zamlar neredeyse iki katı. Üstelik nerede duracağı da belirsiz. Aldığınız bütün tedbirler naylon tedbirler olup yurttaşları kandırmaya yönelik. Aynı gemideyiz diyerek halkın sırtına ekonominin ağırlığını yüklemeye devam ediyorsunuz.

Bunun için öfkeliyiz.

Üreticiler, çiftçiler gece gündüz çalışıyor ama karşılığını almaya gelince kılınız kıpırdamıyor. Dışalıma devam ediyorsunuz. Ülkede tarım ve hayvancılığı öldürmüşsünüz.

Bunun için öfkeliyiz.

Eğitimi bitirdiniz. Sağlık hizmetlerini bitirdiniz. Yetmedi ticarileştirdiniz. Üniversiteleriniz üniversiteye benzemiyor verdiğiniz eğitim eğitime. Çocuklarımızı imam hatip okullarının kapısından içeri sokmak için yapmadığınız şey kalmadı. Tarikat ve cemaat yurtları cirit atıyor. Oğlunuzun kurduğu yurtlara devlet olanaklarını adeta tahsis ettiniz. Sanki devlet hiçbir görevi yokmuş gibi davranıyor, sosyal devlet olgusunu tamamıyla ortadan kaldırmışsınız.

Bunun için öfkeliyiz.

Tarikatlar, cemaatler ortalıkta cirit atıp ülkede sosyal dokuyu bozuyor. Diyanet İşleri Başkanlığı 8, 1 milyar dolar bütçesi ve 117 bin çalışanı ile ortalığa karanlıklar saçıyor.

Bunun için ve daha sayamadığın yüzlerce şey için öfkeliyiz.

Öfkeliyiz evet, Bu yüzden de yığınların öfkesini örgütleyecek sınıf öfkesiyle yapılanların karşısına çıkacağız. Ya bunu başaracağız ya da daha çok insanlığın kanını bir sülük gibi emen yerli ve yabancı para babalarına bu ülkenin en değerli varlıkları daha da önemlisi toprakları satılmaya devam edecek.

Bütün bunlar az şey mi?

Yeterince öfkelenmek için daha ne olması gerekiyor ki anlamadım gitti…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA