turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


GÖRME, DUYMA, YAZMA, KONUŞMA

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

25 EYLÜL 2018

İktidar sadece ekonomik çöküntü yaratmadı. Toplum katında öyle bir anlayışa imza attı ki kimse görmesin, duymasın, yazmasın, konuşmasın isteniyor. Öyle ya sözü geçen iktidarın 16 yıllık iktidarı döneminde neler yaşandığını insanlar bir görseler, bu iktidar hakkında koşulanları bir duysalar neler olur neler. Hele de ne yaşadığımız yazılırsa var ya bunun belleklerden kazıya kazıya bile çıkarmaya kimsenin gücü yetmez ve akılda kalanlarla iktidar elbette at koşturur gibi yoluna devam edemez.

AKP ve saray iktidarı ki her şeyin tedbirini alırken kaç radyonun, kaç televizyonun, kaç gazetenin mal sahipliği değişti biliyor musunuz? Değişti çünkü televizyonlar görülmeyenleri renkli camından görülür hale getirir, duyulmayanları duyurur, konuşulanları ise herkese ulaştırırdı çünkü. Yazılanlar ise her zaman için sistemin savunucuları için daha tehlikeli olmuştur, bu yüzden de yazanlar her zaman ağır tehdit altında tutulmuşlar ya da içerlere atılıp süründürülmüşlerdir.

Allah için AKP ve saray iktidarının 16 yıllık iktidarı süresince bu da benim eserim diyeceği ve de bu eserlerle övüneceği tek bir şeyi dahi kalmamıştır. Daha önce köprü, tünel, yol, havaalanı yaptırdım övünmelerinin bile pabucu dama atılmıştır. Övündükleri ne varsa bu iktidarın bugün ekonomik krize neden oldukları konuşulduğu için şimdilerde bu konulardan uzak durulmaktadır. Yeni yeni arayışlar içindedirler ki o da şimdilik Teknofest adıyla topluma yutturmak istedikleri şeylerdir ki nasıl şimdiye kadar yaptık ettik dediklerinin foyası meydana çıktıysa bunların da foyası ortaya çıkacaktır kesin.

Toplumda krizin yarattığı sonuçları sık sık yaşanır oldu. İnsanlar işsiz kalıyorlar ve de açlar. Evlerini geçindirecek ne güçleri var ne de umutları. Bu yüzden de intiharlar giderek toplumsal bir yıkıma dönüşüyor. İsmail Devrim oğluna pantolon alamadığı için intiharı seçti. Başlangıçta bu intiharın üzerini kapatmak için havuz medyası ve AKP ve saray yanlısı hangi araçlar varsa konunun toplum tarafından görülmemesi ve esgeçilmesi için neler yaptılar doğrusu yapılanlardan insanlığımızdan utandık. Neymiş efendim, adı geçen kişinin psikolojik sorunları varmış da onun için canına kıymışmış. Hiç kimse AKP ve saray iktidarının yarattığı ekonomik yıkımdan ve işsizlikten ve verilen ücretlerin kimsenin yarasına merhem olmadığından söz ettiği yok. İsmail Devrim iş kazası geçirdiği için çalışamıyor, çalışabileceği bir iş bulması ise çok güç. Bu yüzden insani düşünüp psikolojik bunalıma girebileceğinden bile söz etmeden doğrudan adam isteye bile canına kıymış gibi haber yapıyorlar.

İsmail Devrim’in canına kıymasını haber yapan gazeteci Ergün Demir’e vay sen bu haberi nasıl yaparsın denilerek Demir gözaltına alındı. Niye alınmış? Çünkü Demir İsmail Demir’in eşiyle konuşmuş ve konuşmasını da kayıt altına almış. Utanıp sıkılmadan deniliyor ki bu haberi yapamazsın, çünkü izin almamışsın. Oysa Demir bu kayıtı yaparken İsmail Devrim’in eşinin yanında 2 komşusu var. Sonra duyduk ki savcılık kovuşturmaya yer olmadığına dair karar vereceği yerde Ergün Demir’i adli kontrol koşuluyla mahkeme salıvermiş.

Konu bu kadar basit. Acaba AKP ve saray niçin hiçbir konunun haber yapılmasını istemiyor? Yoksa yarattığı ortamdan bütün Türkiye’nin haberi olacağından mı korkuyorlar? Elbette AKP ve saray iktidarı toplumun neler olup bittiğinden haberi olmasın istediği için her şeye yasak getirerek işi çözeceğini sanıyor.

Çözer mi?

Asla!

Anımsatalım, faşizm nasıl bir şey?

İşte böyle bir şey!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA