turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SİZ NEYİN NESİSİNİZ?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

30 EYLÜL 2018

İktidara geldiğinizden bu yana ülkede ne hak ne özgürlük bıraktınız. Adeta ayaklarınızın altına alıp çiğnediniz. Bugün ülkede demokrasinin D’si yoksa hile ve hurda ile anayasal değişiklikler gerçekleştirerek istediğiniz gibi at oynatmaya başlamışsanız bu inişin bir de yokuşu olacak kesin. Dünyanın en güçlü ekonomisine sahibiz dediniz, önünüze gelenden borç alıp faizleri bile ödeyemez hale getirdiniz ülkeyi. Üretim yapan devlete ait ne varsa bir bir hepsini özelleştirip yandaşlara ve yabancılara peşkeş çektiniz. Ülkemizin en stratejik kurum ve kuruluşlarını yabancılara peşkeş çekerek ülkemizin dolandırılmasına sonuna kadar kapı araladınız. Onca uyarıların ve eleştirilerin hiçbirine kulak asmayıp bildiğinizi okudunuz.

Peki, şimdi ülke ne durumda, sizin bula bula bulduğunuz çareler nedir?

Kimler için neler söylediğinizi ne çabuk unuttunuz? Amerika’ya Avrupa ülkelerine demediğinizi bırakmadığınız halde şimdi nasıl oldu da tükürdüğünüzü yalayarak sorun çözme girişimleri içindesiniz? Size göre; ekonomimiz bal gibi iyi giderken taş koyan ve manipülasyon yapan ülke Amerika değil miydi? Gazeteci Deniz Yücel içerdeyken Almanya’ya esip yağan da sizler değil miydiniz? Şimdi nasıl olmaktadır da 180 derece tersine dönüp ya medet noktasına geldiniz?

Siz yerlisiniz öyle mi? Sizler göbeğinizden yabancı finans kuruluşlarına bağlı değilsiniz öyle mi? Dahası hani korkulacak bir şey yoktu? İşleri düzeltip bir şekle koyacaktınız? Koydunuz maşallahınız var. Onca laf harmanından sonra ne güzel adımlar atıyorsunuz bravo size. Türkiye ekonomisinin denetimini bir ABD şirketi olan McKisney’e verdiniz. McKisney’in Türkiye Büro ortağı kim peki? Ali Üstün. Türkiye kamuoyu bu Ali Üstün’ü tanıyor mu? Pek tanıdığı söylenemez ama tanıdıkmış meğer ki. Yani Beşir Atalay’ın damadıymış.

Şimdi kalkıp zırvalayıp duruyorsunuz kendinizi savunmak için. Neymiş efendim? Siz bu şirketten danışmanlık hizmeti alacakmışsınız. Bu işin salt danışmanlık olmadığını bilmeyecek kadar aptal mı ki bu ülkenin insanları yalan üstüne yalan söylüyorsunuz? Sizler ki ülkeyi her anlamda batırdınız. Kendiniz ise hem siyaseten iflas ettiniz hem de ülkeyi ekonomik olarak iflas ettirdiniz. Ancak ülkeyi batırırken bile kazanmaktan yakınlarınızı kazandırmaktan vazgeçtiğiniz yok.

Hani size soruyorum bu McKisney şirketinin ne özelliği varmış da danışmanlık hizmeti alacaksınız? Sanki Türkiye’de bu şirketin 100 katı daha iyi danışmanlık hizmeti alacağınız bilim insanı ve ekonomici mi yok da Alicengiz oyunları ile işi götürmeye çalışıyorsunuz? Recep Tayyip Erdoğan’a kim bu aklı vermişse her gittiği ülkede aynı sözleri söylüyor. Kazan-kazandır doğrusu bu söze bayağı gıcık oluyorum. Hani bana kazı-kazan gibi geliyor. Bu yüzden de tüm ilişkilerde olduğu gibi bu tür açıklamalarla düşülen bayağılığın da anlaşılır yanı yok. Ortada tıpkı kasaba ağzı bir anlatım var. Bu yüzden de Merkel ile son görüşmelere de baktığımız zaman Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzünden çaresizlik döküldüğünü görüyoruz.

İşin daha da kötüsü var ya; kimse Erdoğan’ı eleştirmesin, kimse protesto etmesin, mümkünse herkes elleri patlayıncaya kadar alkışlasın isteniyor. Bu yüzden de Erdoğan’ın Almanya toplantısında “Gazetecilere özgürlük” tişörtünü giyen kişi bile güvenlik görevlilerince yaka paça dışarı atılıyor. Hani bizler Türkiye’de bu gibi şeylere alışığız da Almanya’da bile ellerinden gelse herkesin ümüğünü sıkacaklar.

Dün yine Cumartesi Anneleri’ne Galatasaray’a çıkış yasağı vardı. Polis önlerini kesti ve basın açıklaması yapacaksanız gidin derneğinizde yapın dedi. Dernek binasının penceresinden ellerini uzatan yurttaşlara baktınız mı? Size bu görüntü neyi anımsattı? Sizi bilmiyorum ama bana tam bir Nazilerin kamplarından birisi gibi geldi.

Uzatmayalım; iktidarın durumu bu. Ülkenin gidişi gidiş değil, işçilerin, emekçilerin hallerinde hal bırakılmamış. Meclisteki muhalefette ise ne derman var ne de halka verecekleri bir umut.

İşte o zaman geriye bir tek şey kalıyor o da KURTULUŞUMUZ SOSYALİZM, SİLAHIMIZ PARTİ diyerek öne çıkmak.

Çıkacağız da…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA