turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


HEY HEMŞEHRİM BU ZAMLAR NE?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

2 EKİM 2018

Hey hemşehrim bu zamlar ne?

Arlanmak yok, sıkılmak yok. Zamların bir türlü ardı arkası kesilmedi. Ekmeğe zam geldi. Elektriğe de, doğalgaza’da. Tabi bu zamlara bağlı olarak yine dalga dalga her şeye zam bindirilecek. Yurttaşa dönüp sizin dolarla ne işiniz olur diyen ve yurttaşları da buna inandırıp onlara da aynı sözleri söyleten saray iktidarı size söylüyoruz. Hani yurttaşın dolarla işi yoktu? Sizin söylediklerinize inanan ya da inanmayanları vuran zam furyası öyleyse nedir ki iki de bir de zam bindirmeye devam ediyorsunuz? Şimdi yurttaşlar bu zamları nasıl kaldıracak hiç kafa yordunuz mu? Bu kışı elektriğe, doğalgaza ve öteki tüm temel gereksinimlere yapılan zamlar yüzünden nasıl atlatacak yurttaş çıkıp da bir diyeceğiniz var mı onlara?

Dün mecliste konuştunuz. Yine aynı tas aynı hamam şeyler söyleyip işin özüne değin tek söz bile etmediniz. Mecliste yaptığınız konuşmada; “GELİN TÜRKİYE’Yİ HEDEFLERİNE BİRLİKTE ULAŞTIRALIM” diyorsunuz ya kimle birlik olacak ve soyup soğana çevirdiğiniz yurttaşların sorunlarını nasıl çözecek de amaçladığınız hedefi tutturacaksınız? Hitap ettiğiniz milletvekilleri ile hedefe birlikte en azından yarısından fazlasıyla yürüyeceğiniz belli de diğer yarısı da sizinle yürümüş olsa neyi çözebilirsiniz söyler misiniz? Ülkemizde onlar mı yaşam sıkıntısı çekiyor, yoksa yurttaşlar mı? Hani şöyle yüzlerce korumanızı bıraksanız da halkın önüne çıkıp bu sözleri söyleseniz bir anlamı olur mu?

Uzun zamandır yurttaşın elinde faturalar bu işin içinden nasıl çıkacağız diye düşünüp dururlarken insafta yok ki daha öncekine bir yol bulamamışken yurttaş ikincisiyle, üçüncüsüyle hem böyle giderse bilmem daha kaçıncısıyla karşılaşacağı zamların altından nasıl vekinip kalkacak? Yoksa bu ülkenin halkını sizler kendinize köle mi bellediniz? İstediğinizi yaptıracak, istediğinizi alacak ve de halkı kuzu kuzu yöneteceksiniz öyle mi?

Bakınız Sayın Erdoğan; ortağınız Bahçeli, CHP’nin McKisney eleştirisi için nasıl bir yanıt vermiş; siz de Kemal Derviş’i getirmediniz mi demiş. Ne diyeyim ki Kemal Derviş ekonominin başına geçirildiğinde Bahçeli kendisi de iktidar ortağı değil miydi? Allah akıllar versin diyeceğim ama akıl dediğiniz ne ki çarşıda satılmıyor, pazardan alınmıyor. Bu yüzden de geçmişi ve hatta bir gün önceyi bile unutan Bahçeli McKisney şirketini sahiplenecek kadar işi azdırmış.

İktidarınızın ve Bahçeli’nin uzun zamandır halkın dertleriyle ilgili söylediği tek şey neden yok acaba? Her fırsatta vatan, millet, Sakarya diyor, ülkenin beka sorununu getirip getirip yurttaşların gözünün önüne dayıyorsunuz. Ettiğiniz onca terör ve terör örgütleri lafından bizler hangi sonuçları çıkaracağız acaba? Ki o terör örgütleri dediğiniz yapılara baktığımız zaman Başta ABD olmak üzere hep alışverişiniz olmuş niyeyse?

McKisney şirketi bizim bilmediğimiz şirket değildir. O şirket hangi ülkeyle nasıl iş tutmuş biliyoruz. Daha da önemlisi legal yüzü başka türlü görünse de bu şirket doğrudan ABD devletinin himayesinde ve denetiminde. Bu şirketle iş tutanların hangisinin yolu düzlüğe çıkmış ki Türkiye’nin çıksın?

Hem biz buraya zamlardan geldik. Arka arkaya hız kesmeden yapılan zamları bugün oturduğunuz koltukta olmasaydınız da Kasımpaşa günlerinizdeki Recep Tayyip Erdoğan olsaydınız sahi merak ediyorum bugünkü Recep Tayyip Erdoğan’a ne der nasıl eleştirirdiniz? Bence olmaz ya oturup bir düşünün düşünebilirseniz. Şimdilerde sizi kim eleştirirse hakaret sayıyor davalar açıp deyim yerindeyse insanları cezaevlerine tıkıyorsunuz.

Bana öyle geliyor ki sizin şimdi bulunduğunuz yerde olan Recep Tayyip Erdoğan kesinlikle o günün Recep Tayyip Erdoğan’ına açmadık dava bırakmaz yemin billah diyorum o Erdoğan’ı bu Erdoğan sürüm sürüm süründürürdü.

Özetle çareniz de çıkışınız da yok. Savunduğunuz sistemin kendisi kriz zaten. Bu yüzden de zamlardan bunalan yurttaşları düşünecek değilsiniz.

İşte bu yüzden halkımızın kurtuluşu sosyalizmdir, umudu da sosyalizmi savunanlardır.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA