turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


CİDDİYETLİ OLUN CİDDİYETLİ!

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

20 EKİM  2018

Bildiğiniz gibi sayıları milyonları bulan emekçi, primlerini doldurduğu halde yaşa takıldıkları için emekli olamıyorlar. Doğal olarak yaşlı oldukları için de hangi kapıya gitseler işe alınmıyor, deyim yerindeyse kapılar yüzlerine çarpılıyor. Bu durumda çaresiz kalan emekçiler ise günü birlik iş buldular buldular, bulamadılar evlerine ekmek götüremiyorlar.

Konu oldukça geniş bir kesimi ilgilendirdiği için mecliste grubu bulunan CHP, HDP, İyi Parti ve MHP yasa meclise getirildiğinde emeklilik için yaşa takılanların durumunu çözeceklerini ilan ettiler. Bunun üzerine Recep Tayyip Erdoğan hiç zaman geçirmeksizin; “ekonomik kurtuluş savaşı” verdiklerini söyleyerek ülke ekonomisinin bu yükü kaldıramayacağını ilan etti.

Gerçekten de para çift dikiş maaş alanlara, saray danışmanlarına, Varlık Fonu çalışanlarına, lüks saray araçlarına ve uçaklarına, sarayın her türlü masrafına, AKP’lilerin yakınlarının sınavsız mınavsız ataması yapıldıktan sonra bunlara, çalanlara çırpanlara, ihale yolsuzlukları yapanlara, rüşvet alanlara, paraları betona gömen TOKİ’ye vb her şeye yeterken iş emekçilere gelince sözde ekonomik kurtuluş savaşı verildiği ileri sürülerek bir tek emekçiler para bulunamıyor nedense.

Rejim değişikliği sonrası göstermelik hale getirilen TBMM’de konu ele alındığında AKP dışında yer alan milletvekili sayısına baktığımız zaman gerçekleri bilmeyenler için sözü geçen yasa geçebilir diye düşünülüyor olabilir. Ancak Recep Tayyip Erdoğan istemedikçe bu yasanın geçme olasılığı neredeyse olanaksız gibi görünmektedir. Çünkü bu yasa diyelim ki geçti Erdoğan’ın veto etme hakkı vardır. Veto edildiğinde geri meclisten çıkma olasılığı gerçekten de çok zayıftır. Çünkü süreç içinde başta MHP olmak üzere meğer ülkenin ekonomisi gerçekten de zordaymış deyip çark edenler olacağı da akıllardan çıkarılmamalıdır. Ve zaten bu yasanın çıkarılması da sanıldığı kadar kolay değildir. Çünkü sözünü ettiğimiz muhalefet partileri MHP de dahil fındık üreticilerinin sorunu ile ilgili olarak görüş birliği içinde fındık üreticilerinin sorunlarını ele alacaktı ama muhalefet partileri mecliste bulunmadıkları için AKP’nin oylarıyla konunun görüşülmesi reddedildi. Aynı şeyin emeklilikte yaşa takılanlar için de olmayacağının asla garantisi yoktur.

Neden diye soruyorsanız ortada esip yağan fakat iş başa düştüğünde ciddiyetsiz davranan bir muhalefet söz konusudur. AKP tam kadro meclisteyken nasıl olur da fındık üreticilerinin sorunu görüşülürken muhalefet milletvekilleri fire verirler? Sizin bu konuyu aklınız alıyor mu? Madem konuyu gündeme getirdiniz niye ciddiyetsiz davranıp AKP oylarıyla reddedilmesine yol açıyorsunuz, şimdi fındık üreticilerine acaba bir diyeceğiniz var mı?

Ciddiyetsizlik salt bununla sınırlı değil ki. Bildiğiniz gibi Suudi Konsolosluğu’nda Cemal Kaşıkçı bağırta bağırta katledildi. Olay bilinmiyor değildi. Konsoloslukta neler olup bittiği bilindiği halde suçüstü yapılmayıp göz göre göre ülkemizde karanlık bir cinayete göz yumuldu? Aradan on beş gün geçtikten sonra savcılık ancak harekete geçti ve kanıt arama peşine düştü. Oysa olanlar olmuş, atı alan çoktan Üsküdar’ı geçmişti.

Bu konu ile ilgili olarak da Recep Tayyip Erdoğan’ın esip gürlemesine tanık olduk. Sonuç ise sıfıra sıfır elde sıfırdı. Recep Tayyip Erdoğan’ın Danışmanlarından İlnur Çevik konu ile ilgili bir yazı yazdı ve cinayetin çok da peşine düşülmediğini dile getirdi. İlnur Çevik daha da ileri giderek Suudilere gösterilen dostluktan söz ederek Türkiye’nin dostluğunu kazanmanın önemine işaret edip Suudi Kralı’nın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiğini de belirtmeyi unutmadı.

İlnur Çevik’inden Cemal Kaşıkçı’sına kadar nasıl adamlar olduklarını biliriz. Bunlar bizleri çok da ilgilendirmezler ancak ülkemizde karanlık bir cinayete göz yumulması elbette bu ülke yurttaşlarını ilgilendirir. Bu yüzden de yaşanan olay karşısında ABD ve Recep Tayyip Erdoğan’ın tutumunun benzeş olması oldukça manidardır dersek abartmış olmayız. Üstelik ABD her durumda Suudilerden para kopardığı ve de onlara istediğini yaptırdığına göre en kanlı katliamlardan bile kârlı çıkmaktadır. Şimdi İlnur Çevik’e soralım, bu olayın üstüne gidilmemesinde Recep Tayyip Erdoğan’ın gösterdiği dostluğun karşılığı nedir? Sadece bir teşekkürse yemezler İlnur Çevik yemezler. Sizin gibi bölgenin karanlık adamlarına Türkiye’nin yönetiminin kalması var ya gerçekten de üzücü olduğu kadar da hayret vericidir. Aynı şey bir gün sizinde başınıza gelirse bakalım göreceğiz sizin gibi yazı yazmaya kalkacaklar çıkacak mı merak ediyoruz doğrusu…

Ciddiyetsizliğe gelince sözümüz hem sarayadır hem de mecliste fındık üreticilerinin sorunları görüşülürken bulunmayan muhalefetedir.

Ciddiyetli olun ciddiyetli!

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA