turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SATIŞ GELDİ ÜLKENİN SATIŞINA DAYANDI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

23 EKİM  2018

O satıldı, bu satıldı ve deniz bitti. Satacak yeni şey kalmayınca da sıra ülkenin satışına geldi. Ülkeyi bu hale getiren saray zor durumda. Satıp savması, ne edep edip ayakta kalması gerekiyor ya bunlar aklınıza ne gelirse satabilecek konuma düştüler dersek kimse abarttığımızı sanmasın. Durum bu merkezde çünkü…

Neyi var, neyi kaldı ülkenin satılmadık?

Ormanları, Gölleri, denizleri, ırmakları, çayları, barajları ve hazine arazileri var.

İşte AKP ve saray iktidarı yukarıda sözünü ettiğimiz varlıklarımızı Katar gibi emirliklere ve sultanlıklara satmanın bir yolunu arıyor ve ekonomik krizden kurtulunacağını hesaplıyor.

Bu durumda ülkenin bekası deyip Erdoğan’ın peşine takılan Bahçeli gibi sürtüne sürtüne çay taşı haline gelmiş sözüm ona milliyetçi çevrelere kalan nedir derseniz, bize göre yok akıl kuru sevda. Bu ülkede söze gelince maşallah herkes aslan kesilmesini biliyor. Ancak iş gerçeğe gelince kimin dibi karaymış açıkça ortaya çıkıyor.

Bizler Şu Afrin harekatı sırasında AKP’li “Ceddin deden, ceddin baban” diyenlerden az şey işitmedik hani. Bildiğiniz gibi AKP Bolu İl Kongresi’nde çıkıp “Reis bizi Afrin’e götür” diye bağıran AKP Bolu İl Başkanı bedelli için başvurmuş ve askere giderken de; “kısa bir süreliğine aranızda bulunamayacağım” diye not düşmüş sitesine. İşte böyledir bunlar. Palavraya gelince maşallahları var mangalda kül bırakmazlar ama adam karta kaçar askerliğini yapmaz sonra da bedelini verip 21 gün içinde aslanlar gibi vatani görevini yapmış sayılırlar.

Bildiğiniz gibi şimdilerde MHP ile AKP ve sarayın arası soğuk. Çünkü saray MHP’nin af teklifini geri çevirmiş görünüyor. İkincisi de ‘Andımız’ tartışmaları ile ortaya çıktı ve bizler karşılıklı atışmalara tanık oluyoruz. Bahçeli ve sarayın arası gerilmeye başladı. Karşılıklı atışıyorlar. AKP sözcüsü Ömer Çelik’e göre Bahçeli AKP’nin kırmızı çizgisini aşmış. Peki, neymiş AKP’nin kırmızı çizgisi? AKP’nin kırmızı çizgisi Recep Tayyip Erdoğan’a saygısızlık göstermekmiş. Yani, yanisi şu Bahçeli Recep Tayyip Erdoğan’a saygısızlık etmiş.

Tartışmaların gerisi nasıl gelir bilemiyoruz. Çünkü Bahçeli’nin haritası yok, pusulası dağılmış. Bu yüzden de söylenen sözler önemli tabi de bir de mecburiyet var. Dümeninde Bahçeli’nin olduğu MHP parti olmaktan çıkalı çok olmuş. Bu yüzden de hile, hurda ile geçtiği barajı AKP’nin desteği olmadan bundan sonra geçmesi olanaksız hale gelmiş. Yerel seçimlerde ise bir başarı göstermesi söz konusu bile değil. Bu yüzden de yerel seçimlerde Bahçeli, belediye başkan yardımcılığına hatta büyük özveride bulunarak hiçbir şey istemeksizin razı bile olabilir.

Ya peki, yukarıda saydığım hazine arazilerimiz, denizlerimiz, ırmaklarımız, çaylarımız, göllerimiz, barajlarımız, ormanlarımız tek tek Arap şeyhlerine, emir ve sultanlarına satılırsa ne yapacak dersiniz? Bu durumda nasıl kıvırıp da onca yalana sarılıp çıkacak işin içinden Bahçeli ve MHP’si?

Bugüne kadar fabrikaları, kurum ve kuruluşları AKP iktidarı satıp savururken ve de elde bir şey bırakmamışken iş ülkeyi satmaya gelince de mi kimsenin sesi çıkmayacak? AKP ve saray iktidarı başımızda Demoklesin kılıcı gibi sallansın dursun, gerici Arap emirlerinin, şeyhlerinin, sultanlarının salya sümükleri arasında bir böcek gibi mi yaşayalım ha ne dersiniz, bir böcek gibi mi?

Anlaşılmıştır, AKP ve saray bu gözü dönmüşlükle her şeyi göze almıştır. Bunun bedellerinin de ne olacağını insan Filistin topraklarını Yahudilere satan Filistinlilerden de mi ders çıkararak anlamaz ya da bilerek bilmezden gelir?

Ne diyeyim gerçekten de ülkemizde önümüzdeki günler sıcak günler olacağa benziyor ama bu kez göz yumulmaması gerektiği de bütün çıplaklığı ile ortada…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA