turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ÇOK EĞLENECEĞİZ ÇOK…

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

25 EKİM  2018

Çok değil, daha bir gün önce herkesi şaşırtan bir çıkış yapan Bahçeli yine çaytaşı becerikliliği ile ortaya çıktı ve ele avuca gelmez bir harekette bulunarak saray iktidarının kalesine giren golü müthiş bir hamle ile kurtardı. Kurtarmakla kalsa iyi MHP Grup Başkan Vekili Erhan Usta’yı da görevden alıverdi.

İster inanın isterseniz inanmayın Bahçeli’nin bu davranışına Recep Tayyip Erdoğan’ın kesinlikle gözleri yaşarmıştır. Bu yüzden de Bahçeli şimdi Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek olan jesti haklı olarak beklemektedir. Birinci jest af olabilir. Gerçi Erdoğan da ağır konuşmadı değil, bu iş nasıl olacak bilinmez ama bir yolunun bulunacağına doğrusu bende inanmaya başladım. Gerçi Erdoğan, Grup konuşmasında; uyuşturucu baronlarını, torbacıları ve uyuşturucu kullananları af eden parti olarak mı tarihe geçeceğiz dedi ya bakmayın siz bu sözlere. Artık bir yolunun bulunacağını yerel seçimlere doğru bekleyebiliriz. Eğer kamuoyu yoklamaları affın oy kaybına neden olacağı yönünde sinyal verirse af bu kez de seçim sonrasına kalabilir ne olacak ki? Hem onca iş varken insanlar kafalarını affa takıp af aşağı, af yukarı konuşacak değiller ya.

Bahçeli’nin bu iş bitmiştir şeklindeki sert sözleri grubunda epey alkışlanmıştır ama alkışlayanların da hevesi kesinlikle kursaklarında kalmıştır. Çünkü MHP’nin başındaki kişinin ne zaman ne yapacağı bilinmez hale gelmiştir. Bize göre bir boyun eğriliği olduğu kesindir ama kamuoyu şimdilik bunları bilmiyor olabilir. Ne ki bu boyun eğriliğinin de sonsuza kadar saklanmasının olanağının olmadığını bize göre herkes bir yere yazmalıdır.

Erdoğan’ın; “ben Türküm ama Türkçü değilim” sözleri Bahçeli’nin gerçi kafasında saç yok ama kalanları kirpiye çevirmiş midir bilemem ancak bu sözler MHP’liler çok ağır gelmiş olsa gerektir. Yoksa MHP’nin politikaları arasından “Türkçülüğü” de çıkardığınız zaman bir şey kalmaz ama bu sözleri geveleyerek de olsa hazmedecekleri kesindir.

Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili MHP’nin de diğer üç parti ile birlikte davranması saray partisi AKP’yi azınlığa düşürmüştür. Bu durum üzerine ortalığın ayaza keseceğini gören Bahçeli bir telefonla görüşmeyi etkisiz hale getirmiş ve saray başarısına bir yenisini daha eklerken Bahçeli de bu kadarla yetinmeyip partisinin grup başkan vekili Erhan Usta’yı da görevinde azledivermiştir.

Bu tür davranışlar her babayiğidin kaldıracağı şeyler değildir ama Erhan Usta sanırız sesini çıkarmadan olup biteni sineye çekecek, Türk töresidir deyip oturacaktır.

Evet, af işi olmadı. EYT’de geçirilemedi. Andımız için sarayın söyledikleri zaten ortada, bu durumda Bahçeli sipsivri ortada kalmış bile olsa cumhur ittifakı için özverinin Allahını göstereceğini kanıtlamıştır bence. Bu arada Bahçeli’nin yargı ile ilgili olarak mırıldanmaları da bir kalemde kaaleye alınmadığı bir güzel kendisine gösterilmiştir, ancak Bahçeli’de her şey öyle alışkanlık haline gelmiştir ki bu yutulması olanaksız lokmaları da yutacağı kesindir. Saray ve AKP’liler Danıştay kararına verip veriştiriyorlar. Neymiş efendim; yargı kendisini yürütmenin üstünde görüyormuş. Bence üstünde olması yadırganacak bir şey değildir. Eğer öyle olsaydı onca zıvanadan çıkmışlıklara iktidarın heves etmesi bile mümkün olamazdı. Ama yargının başı bağlanmıştır. İktidarın istediği her ne ise olur vermektedir. Arada sırada Andımız gibi aykırı gelen kararları da olunca iktidar biz bunları iğdiş etmemiş miydik bunlar daha nasıl böyle davranabiliyorlar diye celallenip duruyor.

Öyle ya at izini sen it izine karıştırırsan olacakları da binde bir de olsa sineye çekeceksin. Hani yeri gelmişken yazalım. Şu Man olayı dolayısı ile Kılıçdaroğlu’na tazminat cezası verilmişti ya bu kararın gerekçeli kararını herkes okusun derim. Vallahi de billahi de burada yapılan hata marangoz hatası bile olsa olur böyle vakalar diyeceğiz de değil birader değil. Bu hata DÜLGER HATASI DÜLGER. İşte bu yüzden fazla derinlere dalmadan şimdilik yazıklar olsun size demekle yetinelim.

Evet, gördünüz dünkü curcunayı. Dünkü yazımızda çok eğleneceğimizi söylemiştik. Gördüğünüz gibi eğlenmeye başladık bile. Bundan sonra gelecek olan şeyler için kemerlerimizi sıkı bağlayalım öyle ya gülmekten fıtık olma tehlikemiz var.

İlahi Bahçeli sen çok yaşa e mi?

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA