turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


ENFLASYON DÜŞÜRME CANAVARI

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

28 EKİM  2018

Dolar tavan yaptığı sırada bütün tüketim mallarına öyle zamlar bindirildi ki halkımızın nevri döndü. Sonra o, bu derken dolar 5,6 TL civarına düşünce sözüm ona iktidarı koruyup kollayan bir sürü firma da hem halkın gözünü boyamak hem de doğrudan sarayın gözüne girmek için ürettikleri malların satışında %10 indirim yaparak her biri ülkede 30’lara yaklaşan o da resmi rakamlara göre enflasyonla mücadeleye hız verdiler. Bu firmaların çoğu iktidar yanlısı oldukları için halkın gözünde bir enflasyon düşürme canavarı gibi görünmenin yanında halkı bir kez daha basbayağı keriz yerine koyma kampanyası başlattılar. Oysa her şey altüst olurken zaten bu firmalar yapacakları zamları yapmışlar bu hayhuydan paylarına düşeni çoktan elde etmişlerdi.

Yani sizin anlayacağınız tıpkı saray iktidarının yaptığı gibi işleri güçleri halkı ketenpereye getirmek.

Bu sahte kampanya bütün televizyonlarda son hızıyla devam ettiriliyor. Ancak kimse bu durumu olumlu bir gelişme diye görmesin, sözü geçen indirimlerin de bir süresi var. O süre bittikten sonra bu firmalar bizlere; “gördünüz işte yaptığımız özveriyi” deyip kaldıkları yerden zam yağdırmaya devam edecekler. Hem de bu zam yağmuru halkımızı kışın kıyametin tam ortasında yakalayacak ve iflahını sökecek.

Bu yüzden de kimse gelecekte işlerin düzeleceğini düşünerek kendi kendine moral vermeye kalkışmasın. Aaa evet, bir şeyi unuttuk. Sahi önümüzde yerel seçimler var. Bu yerel seçimlerde AKP elinde bulundurduğu pek çok kenti kaybetmeyi istemez, hele İstanbul ve Ankara gibi kentleri hiç kaybetmeyi göze alamaz. Bu yüzden de sanırız halkın sırtına yüklenecek zamlar, şunlar bunlar ölçülü tutulacağa benziyor.

Peki, sonra?

Seçimlerde AKP ve saray kesenin ağzını açacak, senin benim paralarımızla bütçeden öyle bir para harcama yoluna gidecekler ki hepimiz rakamların tavan yaptığını göreceğiz. Eh Yağma Hasan’ın böreği dağıtıldıktan sonra neler olacak diye düşünüyorsanız düşünmeyin. Katmer katmer bindirilen zamların da acısını sizler çekecek, sizin paralarınızla seçim kazananlar sizin sırtınızı yağır (yara) yapıncaya kadar sırtınızdan inmeyecekler. Sonrasında da ineceklerini düşünüyorsanız aldanıyorsunuz ama sizin takatiniz kalmadığı için olduğunuz yere çöküp kalacaksınız iyi mi?

Belki de bu andan başlayarak bizlerin ne demek istediğini anlayacaksınız ama ne yazık ki o zaman da iş işten çoktan geçmiş olacak.

Alın size kolay anlaşılması olası bir gerçek daha. Başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere milletvekillerinin ve bakanların daha başkalarının da maaşlarına yüzde 26 zam yapılırken ey bu ülkenin, işçisi, emekçisi, emeklisi, asgari ücretlisi, memuru sizlerin maaşına ne kadar zam gelecek biliyor musunuz? Biliyorsunuz tabi. Çünkü bindirilen zamlar karşısında üç kuruş fazla aldığınızda yaranıza merhem olacağını düşünüyorsunuz. Enflasyon yüzde otuzları bulsun, bazı tüketim mallarında ise bu rakam 40-50 arasında seyretsin o da alabilirseniz sizin maaşınıza da %9 zam vermeyi düşünsünler ağalar beyler bilmem anladınız mı?

İşte böyle, saray iktidarı tıpkı kendisi gibi bir sanayici kesimi de yaratmış bulunuyor. İktidar ne kadar kurnazsa onlar da en az iktidar kadar kurnazlar ve halkın sırtından asla inmemeye de yeminliler. Şimdi sizler kandınız mı bu yüzde 10’lu indirimlerle enflasyonu indirme canavarı nasıl olunacağına? Ya peki, anladınız mı kendi maaşlarını açıkladıkları enflasyon üzerinden arttırırken sizlere kendilerinkinin üçte biri kadar zam vermeyi düşündüklerinin nedeninin ne olduğunu?

Anladınız anladınız, anlamadınız artık eviniz tepenize mi çöker, yoksa toz şeker gibi dağılır gider misiniz sizin bileceğiniz işte, varın böyle düşünmeyin. Uyanın ayağa kalkın. Dışardan bakan atanan Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin, “bir oy bir oydur diyerek AKP’ye oy istemesini de artık doğru okuyun ve hak ettikleri dersi verin gitsin şunlara.

Zor değil, inanın zor değil…

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA