turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


DİNCİ-CİNCİ KAPİTALİZM

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

03 KASIM  2018

Kapitalizm uluslararası planda çürümüş bir rejimdir. Hırlısı, hırsızı, katili, canisi, vurguncusu, soyguncusu uzatmayalım ne kadar kötülük varsa kapitalizm hepsinin anasıdır.

Zaman zaman elin memleketi yolsuzluklara, çalmalara, çırpmalara örnek gösterilip; “bakın elin ülkesinde bizim ülkemizdeki gibi sorunlar yaşanıyor mu” diye yerinme soruları sorulsa da öz itibari durum değişmez. Kapitalizm yaşamın bütün yüklerini işçinin, emekçinin kısacası halkın sırtına bindirirken yarattığı burjuvaziye ve onların kanatlarının altında gününü gün eden ne kadar çanak yalayıcı kesim ve kimse varsa onları da ihya eder.

Hepinizin bildiği gibi AKP’nin kuruluş ve iktidara hazırlanış yeri Amerika’dır. Daha doğrusu istisnalar kaideyi bozmaz, bütün dinci kesimlerin Amerika ağababalığını yapmıştır yapmaya da devam etmektedir. Bu yüzden de en baba tarikat şeyhlerinin ve şıhlarının CIA laboratuarlarında korunup kollandığı yerdir Amerika. Hani bu dinci takımı zaman zaman Amerika ve İsrail karşıtı görünür ya yalandır. Kayıkçı kavgası bile hafif kalır Alicengiz oyunlarının yanında. Bugün gazetelere baktığınız zaman ne görüyorsunuz peki? Amerika ile Türkiye karşılıklı yaptırımları kaldırmışlar. İyi tamam anladık da ne oldu onca had bildiren sözlere? Dolar niye dalgalanıp dalgalanıp dalgası bu ülkenin işçisinin, emekçisinin üstüne devrildi? Dünü bir günde unutup bağışlayan bu dinci takımın ne oldu dersiniz? Pazarlık mı yapıldı? Ne alındı, karşılığında ne verildi? Hani Menbiç, devriye mevriye deniliyor ya göreceksiniz bunların hepsi ama hepsi boş çıkacak. Şimdilik yapılanlar ne diye soruyorsanız halka söylenen sözlerin yalan çıkması belli oldu ya bu yüzden de daha fazla iplikleri pazara çıkmasın diye atılan adımlar gözlere kül üfürmekten ibarettir.

Yerel seçimlere şunun şurasında ne kaldı? Oysa Sayıştay’ın incelemelerine bakıyorsunuz AKP’nin elinde bulundurduğu bütün yerlerde hesaplar alavereli dalavereli. İstanbul, Ankara, Ordu ve ötekiler içinden çıkılacak gibi değil. İktidara gelirken halkın kafasında bunca yolsuzluk yaşanıyor bunlar olursa yolsuzluk yapmazlar, bunlarda hiç değil Allah korkusu var denmiyor muydu? Deniyordu, dendi de ne oldu peki? Olan şu; bu dinci ve cinci takımında demek ki Allah korkusu diye bir şey yokmuş. Her şey yalan, her şey uydurmaymış. Şimdi bakıp görüyoruz da AKP’liler tepeden tırnağa yolsuzluk çamuru içine batmışlar.

Aslına bakarsanız çok da komikler. Palyaço desek palyaçolara haksızlık etmiş oluruz. Baksanız ya memleketin Uganda Büyükelçisi Sedef Yavuzalp Helen kılığında Cumhuriyet Resepsiyonuna çıkmış. Elçilik kâtibi de Zeus kılığında. Güler misin, ağlar mısın bu hallere bilinmez.

Neyse, neyse Bizim yazımızın konusu kapitalizmle kapitalizmin çürümüşlüğüyle ilgiliydi. Bu kadar çürümüşlüğün bir versiyonu olarak tarihin bu döneminde Türkiye’de ortaya çıkmış (zuhur etmiş) AKP ve saray iktidarı da bu çürümenin başyapıtı olarak karşımızda duruyor. Çürümüşlük öyle üst boyutlarda ki neresinden tutsanız elinizde kalıyor. Aman Allah’ım nasıl bir Türkiye’de yaşıyoruz? Çürümenin asıl sorumluları değil de bu çürümeyi açıklayanlar tek tek tazminat cezaları alıyorlarlar. Baksanız ya Kılıçdaroğlu, Man Adası Belgelerini açıkladı da bu işten ceza almaları gerekenler başkasıyken Kılıçdaroğlu tazminat ödemeye mahkum edildi. Hem de neymiş açıklanan belgeler ticari sırmış, bir adamın aynı zamanda da siyasi yaşamını bitirecek bir özellik taşıyormuş. Bu yüzden de Kılıçdaroğlu’na demek sen bunları yaparak adamı siyasi olarak bitirmek ve ticari sırları açıklayarak suçlamak istiyorsun ha denilmiş ve hükmedilmiş tazminata.

Bu kadar çürümüşlük de fazla demiyoruz inanın. Çünkü bizler zaten kapitalizmin ne kadar çürüdüğünün farkındayız. Bu yüzden de derdimiz Ali ile Veli ile değildir. Topyekûn sistemle ilgilidir. Amacımız kapitalizmi egemen olmaktan çıkarmaktır. Çıkarmaz isek o gider başkası gelir ve çürümüşlükten ve çürümüşlüğün neden olduğu burun direklerini kırıcı kokudan ve oksijensizlikten zaten bir gün gelecek sapır sapır döküleceğiz. Bu yüzden de diyoruz ki: kapitalizme karşı tek seçenek sosyalizmdir.

Bu yüzden de diyoruz ki:

KURTULUŞUMUZ SOSYALİZM, SİLAHIMIZ PARTİ’DİR.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA