turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


KENDİLERİYLE BAŞ BAŞA BIRAKMAK

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

18 KASIM  2018

Gün geçmiyor ki dinci, gerici ve faşist çevrelerden ipe sapa gelmez bir şey duymayalım.

Adam camiye propaganda afişi asıyormuş varsın assın, size ne? 4 Hanelik köye saray yavrusu gibi cami yapılmış, varsın yapılsın cemaati varmış yokmuş çok mu önemli? Kafayı sıyırmış bir fesli çıkmış Kurtuluş Savaşı’nı keşke Yunanlılar kazansaydı demiş, varsın desin ne eleştirip duruyorsunuz. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş kalkıp bu kafayı sıyırmış insanı, Kadir Mısırlıoğlu’nu ziyaret etmiş, bu adam her fırsatta Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret ediyormuş bu yüzden de ortalığı ne ayağa kaldırıp duruyorsunuz? Bunlar varsınlar gerçek yüzlerini ortaya koysunlar niye canınızı sıkıyorsunuz. Sonra bu tartışmalara bir yerinden girip “Diyaneti siyasi malzeme yapmayın” diyen Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik niye hop oturup hop kalkıyorsunuz? Erdoğan zaten buraları babasının çiftliğine çevireli ve de siyasete alet edeli çok olmuş çok. Kendinizi yoruyorsunuz da değişen bir şey mi olacak? Zaten o değil midir Kadir Mısırlıoğlu’nu ziyaret edenlerden biri. Erdoğan bilmem kaç yıl ezan Türkçe okundu bu zilletten kurtulduk diye haykırırken niye tüyleriniz diken diken oluyor da bu tartışmaların içine çekiliyorsunuz, üstelik de elinizden bir şey gelmezken bunlara niye istismar konusu ediliyor diye sınıktı üstüne sıkıntı yaşıyorsunuz? Erdoğan yerel seçimlere az kaldı ya açıklama yapmış. “Adını gönül belediyeciliği koyduk” diye varsın ne söylerse söylesin niye dönüp de eleştiriye kalkıyorsunuz? Bunların belediyeciliği değil mi rant vurgunu üstüne rant vurgununa olanak hazırlayan ve tarikatlara, cemaatlere, her türlü dinci, gerici vakıflara kentlerimizi peşkeş çekenler, yoksa halk bilmiyor mu diye düşünüyorsunuz? Hatta AKP ve saray yandaşları farkında değil mi sanıyorsunuz bütün bu yaşananların?

Daha düne kadar ABD’ye karşı atıp tutan Recep Tayyip Erdoğan’ı alkışlayanlar, yeni durumda birden Trump’un Erdoğan sever oluşunun hiç mi farkına varamadınız? Trump’un Erdoğan için “akıllı ve sert adam” övgüsü yapması niye sizi bu kadar sevindirdi? Ey yandaş basın hızınıza yetişilemiyor hızınıza. Gazeteleriniz, televizyonlarınız, burada yorum yapan adamlarınız ve köşe yazarlarınız bugün böyle yarın böyle yazarken sahi nasıl oluyor da bu kadar hızlı dönebiliyorsunuz, işinizin ne kadar zor olduğunun farkında mısınız? Farkındaysanız niye çatlayıp bunca yalanı birbirine ularken ölmüyorsunuz?

Yo yo, sizde bu yüz varken size hiçbir şey olmaz. Dağları, ormanları, kıyıları, çayları, dereleri, ırmakları, gölleri ve denizleri halleden bir iktidarın başı olan Recep Tayyip Erdoğan dün İstanbul’da bol bol “millet Bahçeleri”nden söz etti. İstanbul’a o kadar yeşil kazandırmışlar ki çevreciler gelsin görsünlermiş. Neyi göreceğiz sahi? Ne var sizin millet bahçesi dediğiniz yandaşlarınıza açtığınız rant alanlarında? Birileri gelecekmiş, çayını, çorbasını, kekini yiyecekmiş, isteyen de kitap okuyacakmış. Yandaşlarınız ne de kitap okurlar bilmez miyiz. Öyle ki yüz yıl yaşasalar ebcedin başından kalkmayı beceremezler siz neden söz ediyorsunuz anlamadık gitti. Hem İstanbul’a yaptıklarınızı unutmak olası mı? Resmen İstanbul’a kıymakla kalmadınız, İstanbul’u ona buna, Arap Emirlerine, sultanlarına, şeyhlerine peşkeş çektiniz peşkeş.

Ne demişler? Osmanlı’da oyun çok. Sizlerde oyun çok. Baksanız ya bakanınız kalkmış ikinci boğaz için 10 köprü yapılacağından söz ediyor. Hem geciktirilmemeliymiş, 2019’da hemen işe girişilmeliymiş. Eee yapabileceğinizi sanmıyoruz ama ikinci boğaz için ne gibi bilimsel çalışmalar yaptırdınız? Böyle bir boğaz açıldığında Karadeniz ve Marmara ne olur hiç sordunuz mu bilim insanlarına? Ya da İstanbul’un Avrupa yakasına neye mal olur kafa yordunuz mu? Kafanızda inşaatın dışında hiçbir şeyin olmaması ne ilginç. Öyle ya inşaat yoluyla yandaşlar vurgun vuracaklar, ağızlarını açmışlar ihale bekliyorlar. Şimdi onlar doyurulmayacaksa ne zaman doyurulacaklar değil mi?

Yazıya girerken söyledim. O kadar felaket durumdasınız ki önünüze geleni gözaltına aldırtarak herkese gözdağı vermeye çalışıyorsunuz. Hani şu Gezi Gösterileri nedeniyle gözaltına alınanlar var ya onlar için yandaş gazeteleriniz neler yazdı neler. Neymiş, göstericisi de, fikir vereni de ithalmiş. Kırmızılı kadın ithal mi? Duran adam ithal mi? Bu gösteriyi yapanlar performans sanatçıları değil mi? Ha piyano çalan kişiyi kast ediyorsanız o başka ona da sahip çıkıyoruz elbette. Çünkü dünyanın neresinde olursa olsun güzel insanlar güzel insanlardır. Sizden biri çıkıp da piyano çalacak değil ya? O gibi kimseler de niyeyse bizim gibi solcuların arasından çıkıyor, nedenini hiç düşündünüz mü?

Şu din, iman sömürücülerini kendileriyle baş başa bırakalım bir. Bırakalım ki çürüsünler, bırakalım ki bir akrep gibi kendi kendilerini sokup zehirlesinler.

Biz mi, biz işimize bakalım işimize.

Yani halkı aydınlatalım, gerekirse Recep Tayyip Erdoğan’ı hiç ağzımıza almayalım ki kendisiyle baş başa kalsın. Baş başa kalsın ki oraya buraya söz yetiştirerek ne kadar önemli biri olduğunu bizlere sövüp sayarak kanıtlamaya kalkmasın. Ona kapatalım bu yolu bence çok iyi olur inanın çok iyi.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA