turgutkocak2009@hotmail.com

GENEL BAŞKANIMIZ TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN YAZILARI

"HER GÜN"


SİZİN NEYİNİZ VAR?

TURGUT KOÇAK (GENEL BAŞKAN)

24 KASIM  2018

Düşündüm de içinizde bir tane olsun “emek en yüce değerdir” diyeniniz yoktur. Hakkınızı yemeyelim sizden çıkanların içinden de örneğin; “çalıştırdığınız kişinin alınteri soğumadan ücretini verin” diyenler çıkmıştır çıkmasına da bunların en ileri gidenleri ancak merdivenin bu basamağına kadar gelebilmişlerdir. Bunların aklından hiçbir zaman eşitlik, kardeşlik özgürlük sözleri de geçmiş değildir. Arada sırada şeytana uyup iyi davranılmasından söz edenler de olur. Müzik sizlerde şeytan işidir. Şiir de öyle, yazının başka alanları da sinema da. Hele resim denildiği zaman kopar gidersiniz, aklınıza ne cinlikler gelir ne cinlikler. Bilimin sizin katınızda deve sidiği kadar değeri yoktur, elinizden gelse tüm bilim insanlarının boynunu vurur, onları bir kaşık suda boğarsınız.

Ticareti çok seversiniz. İşyerlerinize ticaret ibadettir diye yazmaktan müthiş hoşlanırsınız mesela. Hoşlanmakla kalmaz, kazıklaya kazıklaya ibadetin doruğuna varırsınız da sol memenizin altında kararttığınız vicdandan bir türlü ses çıkmaz. Artık almış yürümüşsünüzdür. Yalan, dolan arsızlık, hırsızlık, vurgun, talan, yolsuzluk, hile desise sizlerin alfabesi olmuştur ama bunların her birini de mutlaka feyz aldığınız inancınızın bir yerine uydurmakta da ustasınızdır.

Doğanın bütün güzellikleri sizin için dünya malına dönüşüyorsa bir değeri vardır. Yoksa akan gürül gürül bir ırmağın, masmavi bir gölün, kirlenmemiş denizin, kesile kesile yok edilmiş ormanların ne değeri olacaktır değil mi?

Hak bilmezsiniz, hukuk bilmezsiniz, gücünüzden emin olsanız herkese boyun eğdirir onları kölelikten de beter cendereye atmaktan ne çekinirsiniz ne de arlanıp utanırsınız. Yeryüzünde bütün nimet diye andığınız şeyleri Allah’ın verdiğine inanırsınız ama sadece ve sadece size verdiğine inanırsınız nedense. Bölüşmek, paylaşmak kitabınızda yoktur. Bu gerçek sizin dilinize sadaka olarak girmiştir, marifet beller insanları sultanızda tutmak için keyifle yerine getirmeye çalışırsınız sadaka yükümlülüğünüzü.

İçiniz dışınız karanlıktır. Siz aydınlık ve bolluk içindeyken karanlığınızın bütün yüklerini başkalarına yüklersiniz de sorgulama gereği bile duymazsınız yaptığınız tüm kötülükleri. Bütün Müslümanların kardeş olduğunu demeye diliniz varır, ancak bunda bir gerçek payı var mıdır yok mudur aklınızdan geçirip sorgulamazsınız bile. Oysa sorgulasanız kim kiminle iş tutuyor, niçin tutuyor, kardeşlik dediğiniz şey neden bu denli zulüm olarak şekle bürünmüş ve karşınıza çıkmıştır anlayacaksınız ama yok, siz bunları yapmazsınız. Kendinizi öyle bir koşullandırırsınız ki sizin dışınızda herkes kırılıp geçilebilir. Bu yüzden de zalimliğiniz bir türlü azalmaz, aksine arttıkça artar.

Örneğin çok malın mülkün hırsızlık olduğunu bile aklınızdan geçirseniz devreleriniz yanar. Son zamanlarda bizim ülkemizde dine kendini verip de köşe dönme savaşı veren ve herkesin alın terini, varlığını neyi var neyi yoksa cebine indirirken de size ne yapıyorsun sesi ile seslenen vicdanınızın sesini de iyice kıstığınızdan duymazsınız. Sizden olan yöneticilere bakın bir, acaba kendisinden başka birinin de dengi olduğu aklından geçiyor mu? Niye bu tipler her şeyi kendilerinin bildiğine inanır, niye bu tipler herkesi yeri geldiğinde susturmaktan bir an bile geri durmamaları gerektiğine bu denli sarılmışlardır? Niye mal mülk düşkünlükleri ile ortalığı kasıp kavurarak zenginler listesinde yerlerini kolaylıkla alırlar?

Uzattım biliyorum ama söylüyorum işte. Siz var ya siz, sistemin nimetlerinin kendinize ait olduğuna kendinizi öyle bir inandırmışsınız ki salt bu yüzden bütün insanlığı yok edecek hırsa ve kine sahipsiniz. Size bu hırsı ve kini veren şeyin ne olduğunu biz biliriz de siz bütün bunları kendinizde hak sayarsınız. İşte bunun için diyoruz ki kimse kimsenin insafına bırakılamaz, terk edilemez. Kapitalizm böyle lanet bir şeydir. Bu yüzden de dünyamızı bu denli çirkinleştirenler olarak çekip gideceksiniz. İnsanlığa kardeşliği, eşitliği ve özgürlüğü sunacak olan sosyalist sistem insanlığın kapısına gelmiş dayanmıştır. Unutmayın yok olmaları gerekenler yok olacak, değişmesi gereken düzenleri ise mümkünü yok değişecektir.

TURGUT KOÇAK YOLDAŞIN "HER GÜN" BAŞLIKLI ÖNCEKİ YAZILARI

ANA SAYFA